Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 10:02 ب.ظ / Tue, 2018 October 23

- فرهنگ و هنر - پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

تاریخ 07 آذر 1392 ساعت 14:00:07
کد خبر: 040316
« شبکه نیوز » پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارفبه نشست علمی اساتید محترم قرآنی حوزه علمیه قم

 


* قرآن کریم پیش از آن که کتاب چهارده قرن قبل و کتاب جوامع کوچک دنیا باشد، کتاب امروز و جامعه بزرگ جهانی است و پیش از آن که کتاب امروز باشد، کتاب فرداها و عصرهای آینده است.

* امروز می توان با صدای بلند و رسا به مسلمانان بلکه به مردم جهان اعلام نمود که یگانه راه جبران خسارت ها و ترمیم ضعف ها، بازگشت به قرآن است.

* باید به هشدار حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله در حدیث متواتر ثقلین توجه داشته باشیم که پرواز به سوی مدارج و معارج قُرب الهی با دو بال محکم قرآن و عترت صورت می گیرد و با ترک هر کدام، پرواز امکان پذیر نیست.

 

 

بسم اللّه الرحمن  الرحیم

الحمدلله رب العالمین والصلوة والسلام علی سید الأنبیاء والمرسلین أبی القاسم محمد وآله الطیبین الطاهرین سیما بقیة الله فی الأرضین و اللّعن علی أعدائهم اجمعین.

قال الله الحکیم فی کتابه الکریم:

«یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْکُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَ شِفَاءٌ لِمَا فِی الصُّدُورِ وَ هُدًى وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ»

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

  با عرض ادب و احترام به حضرات علما، فضلا و دانشمندان محترمی که زینت افزای این جلسه شریف قرآنی هستند و با تجلیل از مقام عالی مفسران گران قدری که خدمات بسیار زیادی به جوامع علمی و مراکز دینی و مذهبی نموده و جهان علم و دانش، مدیون آن بزرگان است.  توفیق بزرگی را که برای اساتید عالی قدر حوزه علمیه قم به دست آمده که به تفسیر قرآن کریم اهمیت داده و از این نعمت بزرگ الهی؛ هم خود و هم طلاب محترم استفاده می نمایند تبریک عرض نموده و موفقیت بیشتر این عزیزان را از خداوند متعال مسألت دارم. حقیر هم فرصت را غنیمت شمرده، عرایضی را تقدیم محضر می کنم:

 قرآن کریم یگانه اثر بی همتا و باقی و پایدار رسالت خدا و وحی نازل بر تمام انبیا و معجزه جاوید دین اسلام است. از طرفی، برهان حقانیت همه ادیان حقه آسمانی و عالم غیب و نور هدایت و شفا و رحمت برای جهانیان است.

قرآن کریم پیش از آن که کتاب چهارده قرن پیش و کتاب جوامع کوچک دنیا باشد، کتاب امروز و جامعه بزرگ جهانی است و پیش از آن که کتاب امروز باشد، کتاب فرداها و عصرهای آینده است.

 مجد و عظمت مسلمانان در گذشته و امروز، همه در سایه تعالیم قرآن است و هر سستی و کمبودی که در هر عصر و زمان در ارکان جامعه مسلمین پیدا شده، در اثر دوری از قرآن و هدایت های آن بوده و هست.

امروز می توان با صدای بلند و رسا به مسلمانان بلکه به مردم جهان اعلام نمود که یگانه راه جبران خسارت ها و ترمیم ضعف ها، بازگشت به قرآن است.و لذا می توان گفت: بهترین خدمت به جوامع به خصوص نسل جوان، قرآنی شدن و قرآنی ساختن جامعه است. هدایت های قرآن را باید همه جا ببریم و همه جا با قرآن باشیم. در خانه ها، مدارس، دانشگاه ها، حوزه ها، مؤسسات و ادارات، بازارها و در شهرها و روستاها، همه جا باید قرآن را ببریم و همه را با قرآن آشنا سازیم.

همه باید به قرآن استشهاد کنند و از قرآن الهام بگیرند. کلام همه باید قرآنی باشد؛ شعار همه باید قرآنی باشد؛ هدف و مقصد همه باید قرآنی باشد و مبلّغان ما باید مبلّغان قرآنی باشند و از قرآن بگویند.استاد حوزه و دانشگاه باید از قرآن بگویند و دانشجو و طلبه را به فهم و تدبّر در معارف نورانی آن سوق دهند. البته واضح است که در این حرکت بزرگ، باید به هشدار حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله در حدیث متواتر ثقلین توجه داشته باشیم که پرواز به سوی مدارج و معارج قرب الهی با دو بال محکم قرآن و عترت صورت می گیرد و با ترک هر کدام، پرواز امکان پذیر نیست و خوشبختانه امروز حوزه های علمی ما از این دو رکن بزرگ اسلامی استفاده ها نموده و اساساً پایه های معرفتی حوزه بر آنها نهاده شده است و اساتید بزرگوار حوزه به آنها توجه کامل دارند.در نهایت از حرکت زیبا و با عظمتی که در حوزه های علمیه ایجاد شده است و اساتید معظم خودشان را موظف به نشر و ترویج معارف وحیانی این کتاب مقدس و معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام می دانند و نیز استقبال خوبی که طلاب عزیز از آن داشته و در کلاس های تفسیر شرکت فعال دارند تقدیر و تشکر می نمایم؛ انشاء الله تعالی همه مورد عنایت خاصه حضرت ولی الله الاعظم قطب عالم امکان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گرفته و قلب مقدس آن امام عزیز از همگان مسرور و خوشنود باشند.

انشاء الله تعالی همیشه در ظل بلند قرآن بوده و با تمسّک به عِدل قرآن اهل البیت علیهم السلام موفق باشید.

والسلام علیکم و رحمة الله

24 محرم الحرام 1435

لطف الله صافی

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.