Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
فرهنگ این مرز و بوم مدیون صنعت چاپ میباشد اکنون زمان اقدام و عمل است - شبکه نیوز
پنج شنبه، 30 فروردین 97 ساعت 06:21 ب.ظ / Thu, 2018 April 19

- فرهنگ و هنر - فرهنگ این مرز و بوم مدیون صنعت چاپ میباشد اکنون زمان اقدام و عمل است

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

فرهنگ این مرز و بوم مدیون صنعت چاپ میباشد اکنون زمان اقدام و عمل است

تاریخ 30 مرداد 1395 ساعت 09:54:53
منبع: اختصاصی حرف راست/ محمد رضا کاری+
کد خبر: 053762
برادر بزرگوارم جناب آقای علی جنتی وزیر محترم فرهنگ ارشاد اسلامی از شما خواهشمندم اگر نگران فرهنگ این مرز و بوم هستید الان زمان اقدام و عمل است ما به یاری شما نیازمندیم بیایید و نام خود را در تاریخ فرهنگ ایران ثبت کنید تا آیندگان به نام شما درود بفرستند.
فرهنگ این مرز و بوم مدیون صنعت چاپ میباشد اکنون زمان اقدام و عمل استفرهنگ این مرز و بوم مدیون صنعت چاپ میباشد اکنون زمان اقدام و عمل استافق روشن برای خانواده بزرگ چاپ

به دفعات جلساتی تشکیل شده و دوستان و پیشکسوتان در خصوص آسیبهای وارده به صنف و راه حل خروج از این بحران نقطه نظرهایی داده اند وتلاشهای بسیاری بکار برده اند ولی همچنان مشکلات عدیده ای که بر بدنه صنف وارد شده به قوت خود باقی مانده و هرروز بحران جدی تر شده


سالهاست که صنف لیتوگراف مورد تعدی و ظلم قرارگرفته است و دراوج مظلومیت مسیر خود را ادامه میدهد باید بدانید که گزینه لیتوگرافی قبل از چاپ یک تخصص ویژه است در صنعت چاپ واگر حمایتی از سوی دولت محترم می شد الان وضعیت بدین گونه نبود.البته موارد دیگری هم دست به دست هم داد منجمله به روز شدن بسیار سریع دستگاهها و سیستم لیتوگرافی که سبب مستهلک شدن دستگاههای مورد استفاده شد.و قیمت بالای دستگاههای وارداتی بدون تسهیلات و پایین آمدن حجم سفارشات از جانب سفارش دهندگان ومورد دیگربی تدبیری مدیران قبل این صنف و پیش بینی نکردن عواقب راهکارها و توافقات به غلط با وزارت ارشاد و اتحادیه چاپخانه داران.

متاسفانه بدلایلی عنوان شد ما به این مرحله رسیده ایم . از آنجا که چاپ از صنایع مهم هر کشور درمقوله فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی میباشد و بودجه های دولتی به آن اختصاص داده میشود ولی درکشور ما به آن اهمیت زیادی داده نشده و به آن بصورت یک صنف نگاه میشودو عاری از حمایت و یاری دولت.


دوستان و یاران هم صنف نظرم بر این است که تمام اتحادیه های همگن در صنف چاپ مشکلات و اختلافات درون صنفی را کنار گذاشته و با یکدیگر متحد شده و دریک اقدام کاملا قانونی و درراستای پیشبرد اهداف کلیه صنف قدم بر دارند و این مهم میسر نخواهد شد مگر آنکه من و شما در کنار هم قرار بگیریم و خود را برتر از دیگری ندانیم.

افق روشن برای خانواده بزرگ چاپ
دوستان و عزیزان محترم در هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران .صحافان.ناشران.کاغذو مقوافروشان اکنون زمان اختلاف و برتری صنفی نیست ما همه جزء یک صنعت هستیم و آنهم چاپ است با کنار هم بودن و برادری میتوانیم مشکلات را یکی پس ازدیگری حل نماییم و افق روشنی را برای خانواده بزرگ چاپ به ارمغان بیاوریم.

 

محمد رضا کاری مدیر لیتوگرافی کاری گرافیک وعضو هیئت مدیره اتحادیه مهر وپلاک، کلیشه و لیتوگراف


اینجانب در مقام عضوکوچک هیئت مدیره اتحادیه مهروپلاک .کلیشه و لیتوگراف خواستم عرض بنمایم که اعضای محترم شما عزیزان واقف هستید که از جانب اتاق اصناف ایران حدود و اختیاراتی تعریف شده برای هیئت مدیره اتخاذ شده است لذا اطمینان خاطر داشته باشید که کوتاهی و قصوری درکار نبوده و نیست ما بایستی در چارچوب قوانین وضع شده قدم برداریم وسعی وافرداریم تا آنجا که اجازه داریم برای بقا وحل مشکلات صنفی کوشش نماییم.


مطلب دیگر این است که خواهشمندم از دوستان و همکارانی که بدون جواز فعالیت مینمایند در راستای قوانین صنفی حرکت نمایند وبدون استرس و دغدغه فعالیت خودرا ادامه دهند اکنون کسب جواز مزیتهای بالقوه ای دارد که خود بر آن واقف هستید ومراحل آن بسیار سهل شده وزمان آنهم بسیار کوتاه .


اعضای اتحادیه شامل مهروپلاک سازان.کلیشه . لیتوگراف.چاپ سیلک اسکرین .طراح .خطاط.گرافیک.دفاتر تبلیغاتی. چاپ دیجیتال.سازندگان کلیشه های ژلاتینی از دوستان و همکارانی که در این رسته ها دارای مجوز نیستند خواهشمندم هر چه سریعتر اقدام به گرفتن جواز کسب نمایند.


مقوله دیگر این است که بایست اعضا را به تکنولوژی روز دنیا آشنا کرد و آموزشهای لازمه به افراد تحت پوشش اتحادیه داد و جزواتی دراین خصوص در اختیار آنان قرار داد. یکی از معضلات این صنف اشنا نبودن همکاران کار با دستگاههای جدید است وتجربه های گذشتگان بایستی در کنار فرآیند های مدرن قرار گیرد تا بهترین نتیجه ممکنه حاصل گردد ولی متاسفانه با ورود دستگاهها جدید همکاران قدیمی و پیشکسوت و صاحب تجربه رفته رفته از صنف کنار افتادند وهمین امر سبب بروز مشکلاتی در زمینه کیفیت کارها. زمانبندی و مدیریت سفارشات پیش آمد وبا وجود این دستگاههای مدرن خروجی نهایی کار مطلوب مشتری و سفارش دهندگان نیست لذا بایست این مهم سر لوحه تمام اتحادیه ها در این صنف قرار گیرد تا بتوانیم جایگاه صنعت چاپ ایران را در حد کشورهای اروپایی و روز دنیا قرار دهیم.


برادر بزرگوارم جناب آقای علی جنتی وزیر محترم فرهنگ ارشاد اسلامی از شما خواهشمندم اگر نگران فرهنگ این مرز و بوم هستید الان زمان اقدام و عمل است ما به یاری شما نیازمندیم بیایید و نام خود را در تاریخ فرهنگ ایران ثبت کنید تا آیندگان به نام شما درود بفرستند.


برادر بزرگوارم جناب آقای حسن روحانی رئیس جمهور محترم
خواهشمندم به فریاد همکاران و دوستانی که در خانواده بزرگ چاپ همیشه در کناردولت و مردم بوده اند برسید همکاران ناشر. لیتوگراف. چاپ و صحافی و دیگر یارانی که در کنار این صنعت فعالیت دارند و نقش مهمی در فرهنگ و اقتصاد این مملکت داشته اند مظلوم واقع شده اند و هیچ حمایتی از آنان نمیشود و باوجودی که با سرمایه شخصی خودشان فعالیت دارند بار مالیات و عوارض و بیمه و... کمرشان را خم کرده و در آستانه نابودی بسر میبرند.


بنگاههای بزرگ و کوچک در صنف چاپ و نشر یکی پس از دیگری تعطیل شده و تولید کتاب و اقلام چاپی روبه زوال است . و فرهنگ کتاب و کتابخوانی بسیار پائین آمده و قیمت کتب درسی و دانشگاهی بسیار بالاست و دانش آموزان و دانشجویان قدرت خرید نداشته و مجبور به ترک تحصیل میشوند.
من از این رسانه سعی بر آن دارم که صدای مظلومیت صنف را به گوش مقامات دولتی و عزیزانی که صاحب نظر هستند برسانم تا دست یاری به ما بدهند.


مالیاتها را عادلانه در نظر بگیریدو در حد امکان بخشودگی مالیات به این صنعت داده شود تسهیلات با سود کم در اختیار صنف قرار دهید تا بتوانند مجموعه خودرا به روز کنند . عوارض گمرکی سنگین را از دستگاهها و مصالح صنف چاپ بر دارید. و اهم آن قیمت کاغذ و مقوا بطور فزاینده بسیار بالاست آن را مدیریت کنید و با قیمت بسیار مناسب در اختیار ناشران و دوستان در این صنف قراردهید . قیمت کتابها و مجلات و اقلام چاپی بدلیل قیمت کاغذ و مقوا صعودی بالا رفته و با مدیریت دولت محترم میتوان این معضل را مرتفع نمود.
بنابراین از زحمات رییس جمهور محترم و وزیر ارشاد و همکاران وهییت مدیره های این صنعت تشکر و قدردانی مینمایم بیاییم و به ملت عزیزمان ثابت کنیم که در کنارشان هستیم و فرهنگ مملکت را پیش خواهیم برد و به امید آنکه هر ایرانی در منزل و محل کار خود یک کتابخانه کوچک داشته باشد.

به قلم؛ محمد رضا کاری

مدیر لیتوگرافی کاری گرافیک و

عضو هیئت مدیره اتحادیه مهر وپلاک، کلیشه و لیتوگراف

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.