Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
پیرغلام استاد سلیم موذن زاده درگذشت + عکس - شبکه نیوز
سه شنبه، 29 خرداد 97 ساعت 08:53 ب.ظ / Tue, 2018 June 19

- فرهنگ و هنر - پیرغلام استاد سلیم موذن زاده درگذشت + عکس

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

پیرغلام استاد سلیم موذن زاده درگذشت + عکس

تاریخ 02 آذر 1395 ساعت 20:27:57
کد خبر: 054618
پیر غلام و ذاکر اباعبدالله الحسین استاد سلیم موذن زاده درگذشت

 

پیر غلام و ذاکر اباعبدالله الحسین استاد سلیم موذن زاده درگذشت

 

 

 

شبکه نیوز / حاج سلیم موذن زاده اردبیلی چهره ماندگار و مداح اهل بیت صبح امروز در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل به علت ایست قلبی درگذشت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با درگذشت این پیرغلامان اهل بیت، مردم ایران و به وِیژه شهر اردبیل داغدار این مداح عالیقدر عالم تشیع شد.

 

سلیم موذن زاده اردبیلی در سال 1315 خورشیدی در محله تازه شهر اردبیل چشم بر جهان گشود. صدای خوب در خانواده وی موروثی بوده وˈشیخ فرج اردبیلیˈ پدر بزرگ ؛ ˈشیخ کریمˈ پدر استاد سلیم و تمام برادرانش به نام های شادروانان نعیم ؛ رحیم و داود موذن زاده اردبیلی از صدای بسیار خوب برخوردار بوده اند که همه آنان از این نعمت الهی در راه ترویج مکتب اهل بیت (ع) به خصوص مناقب و مصائب چهارده معصوم (ع) و عزاداری های محرم بهره جسته اند.

مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی که بیش از 60 سال از عمر خویش را صرف اجرای برنامه های نوحه خوانی و مداحی نموده بود. از او حدود دو هزار و 500 عنوان نوار کاست و سی دی مربوط به برنامه های عزاداری و نوحه خوانی موجود هست .
مرحوم موذن زاده می گفت که حنجره اش وقف حضرت سیدالشهداء (ع) است و درست نیست که از آن برای موارد دیگر استفاده نماید

اعجاب و توانایی بی وصف در اجرای برنامه های گوناگون مداحی ، نوحه خوانی ، مولود خوانی ، اذان و قرائت قرآن مجید از دوران نوجوانی وی را در ردیف یکی از مطرح ترین افراد در این رشته ها قرار داده است.

آن مرحوم به طور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان های عربی ، فارسی و آذری موجود است.

سلیم موذن زاده با معرفی خود به عنوان نوکر پیر آستان مقدس اهل بیت (ع) می گوید : حنجره من یک موهبت الهی و وقف سید الشهدا (ع) است و استفاده از آن در زمینه های غیر از این صحیح نیست.
 

 

دانلود

خبرهای مرتبط :

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.