Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
دیدگاه اسلام در رابطه با سگ - شبکه نیوز
دو شنبه، 19 آذر 97 ساعت 04:28 ب.ظ / Mon, 2018 December 10

- فرهنگ و هنر - دیدگاه اسلام در رابطه با سگ

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
دوستداران سگ بخوانند؛

دیدگاه اسلام در رابطه با سگ

تاریخ 31 خرداد 1396 ساعت 14:08:12
منبع: yjc
کد خبر: 055182
می بینیم در پارک ها سگ های کوچکی را در کنار صاحبانشان به ضرب آهنگ زیبایی راه می روند ولی حیف که جالبیشان به عوارضشان نمی ارزد/ تاثیرگذاری افراد از الگوبرداری و تبلیغات رسانه های بیگانه داشتن سگ را مفید جلوه داده اند و زمینه های نگه داری سگ را علی رغم فرهنگ و دستورات پزشکی و اسلامی افزایش داده اند.
دیدگاه اسلام در رابطه با سگ

 

 


جالبی سگ به عوارض آن نمی ارزد


به گزارش شبکه نیوز/؛  بیماریهای مشترک زیادی بین سگ ها و انسان ها وجود دارد که می توان به بیماری پوستی، بیماریهای ویروسی، بیماریهای انگلی و کیت ها اشاره کرد و لازم به ذکر است که شدت این بیماریها برای کودکان و نوجوانان مضاعف است.

دوستداران سگ بخوانند؛

یک آسیب شناس در رابطه با زمینه بروز این فرهنگ گفت: تاثیرگذاری افراد از الگوبرداری و تبلیغات رسانه های بیگانه داشتن سگ را مفید جلوه داده اند و زمینه های نگه داری سگ را علی رغم فرهنگ و دستورات پزشکی و اسلامی افزایش داده اند.

این آسیب شناس در رابطه با علل گرایش مردم به نگه داری از سگ اذعان داشت: به طور کلی به نظر می رسد که کم رنگ تر شدن روابط عاطفی و احساس دینی انسان ها مانند جوامع غربی گرایش به نگه داری و پرورش سگ در جامعه را افزایش داده است و از لحاظ دیگر وفاداری سگ و رابطه اش با انسان خلا عاطفی عده ای پوشانده است و به همین دلیل زمینه های نگه داری حیوانات به ویژه سگ را در بین مردم ترویج کرده است.

وی در ادامه در رابطه با دیگر دلایل گرایش مردم به سگ و سگ بازی گفت: از دلایل دیگر نگه داری سگ بیشتر شدن اوقات فراغت مردم و نبودن برنامه ریزی مناسبی برای گذراندن آن است که مردم را به نگه داری سگ و بازی با آن سوق می دهد.

 

*دیدگاه اسلام در رابطه با سگ
در قرآن کریم هیچ گونه اشاره ای به نجس بودن و یا طهارت سگ نشده و تنها در سه جای از قرآن از آن یاد شده که اولین آن در سوره کهف و دومین آن در اوایل سوره مائده که اشاره به پاک بودن شکار سگ می کند و سومین آن در سوره اعراف و داستان بلعم با عورا است که او را به سگ و خصوصیات پلید آن حیوان تثبیت می کند.

به همین دلیل که در قرآن مستقیم از نجس بودن سگ حرفی به میان نیامده است عده ای آن را پاک می دانند ولی در این باره باید گفت که چگونه قرآن با اهل بیت و عترتش جدا نیستند و طبق روایات متعدد در رابطه با نجس بودن سگ از امامان دیگر جای شبهه ای این افکار غلط نگذاشته اند.

صدری کارشناس مذهبی در رابطه با نگهداری سگ در منزل گفت: از نظر اسلام نگهداری سک شکارچی که دارای دربسته و خانه ای جداگانه برای آنان است که استفاده حفاظت و صید را بر عهده دارند اشکالی ندارد ولی این گونه سگانی که در منزل و به غیر از صید استفاده می کردند به علت نحس بودن و شیوع بیماریهای گوناگون اشکال دارد و از لحاظ معنوی نماز خواندن در آن خانه کراهت دارد و فرشتگان به داخل آن خانه نمی روند.

گفتنی است، امروز متاسفانه آموزش و نگه داری از سگ به وضوح در سایتها و رسانه ها دیده می شود که دلیلی جز انحراف مردم و سوق آنان به ارتکاب چنین عمل زشتی نیست./ 110

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.