Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
اکران موفق «همه می‌دانند» فرهادی در فرانسه - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 11:16 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- فرهنگ و هنر - اکران موفق «همه می‌دانند» فرهادی در فرانسه

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

اکران موفق «همه می‌دانند» فرهادی در فرانسه

تاریخ 19 خرداد 1397 ساعت 14:46:56
منبع: bartarinha
کد خبر: 057097
«همه می‌دانند» فیلم موفق اصغرفرهادی که همزمان با جشنواره کن به پرده سینما‌های فرانسه آمد نمایش خود را با اکران در ۴۲۰ سینما شروع کرد و تا به امروز که چهار هفته از اکرانش می‌گذرد، توانسته هفتصد و پنجاه و دو هزار و سیصد و هشتاد و شش تماشاگر را به سالن سینما‌ها بکشاند.  

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی شبکه نیوز|shabakenews ،«همه می‌دانند» فیلم موفق اصغرفرهادی که همزمان با جشنواره کن به پرده سینما‌های فرانسه آمد نمایش خود را با اکران در ۴۲۰ سینما شروع کرد و تا به امروز که چهار هفته از اکرانش می‌گذرد، توانسته هفتصد و پنجاه و دو هزار و سیصد و هشتاد و شش تماشاگر را به سالن سینما‌ها بکشاند.

تعداد سالن‌های «همه می‌دانند» در دو هفته اخیر به ۵۵۰ سالن رسید. این فیلم در هفته چهارم اکرانش هفتاد و چهارهزار و پانصدنفر تماشاگر داشت.

«همه می‌دانند» دربین فیلم‌های اروپایی که هم اکنون روی پرده هستند بدون شک از موفق‌ترین آنهاست.

احتمال دارد در هفته‌های آینده «همه می‌دانند» به مرز یک میلیون تماشاگر نزدیک شود. این فیلم که دومین فیلم اروپایی اصغر فرهادی کارگردان پرافتخار ایران است اگرچه درخشان‌ترین فیلم او نیست، اما در محدوده یک فیلم اروپایی کاملا قابل قبول است و فرهادی را میتوان در این عرصه فیلمسازی، موفق ارزیابی کرد.

از چهارشنبه ششم ماه ژوین فیلم «سه رخ» ساخته جعفر پناهی که درجشنواره کن دربخش مسابقه قرارداشت نیز به پرده سینما‌های پاریس و برخی از شهرستان‌های فرانسه آمد.

«سه رخ» با تبلیغات بسیار گسترده در پاریس و حومه در ۳۱ سینما اکران شد که درروز اول ۴،۱۲۰ بیننده داشت.

ازسوی دیگر نسخه بدون سانسور فیلم «استراحت مطلق» ساخته قبلی عبدالرضا کاهانی از ۳۰ ماه مه درسه سینما در پاریس وهمچنین در سانس‌هایی در شهرستان‌ها توسط کمپانی «پرنده آبی» پخش شد. کارگردان این فیلم نیز در برخی از جلسات نمایش آن حضور داشت و با تماشاگران به گفت و گو پرداخت.

این اولین بار است که از عبدالرضا کاهانی فیلمی در فرانسه به نمایش عمومی درآمده است. گویا قرار شده فیلم‌های دیگر او نیز توسط همین کمپانی اکران شود.

درمورد فیلم سه رخ می‌توان اضافه کرد این نکته است که فروش روز اول این فیلم نسبت به فیلم قبلی پناهی «تاکسی» از فروش کمتری برخوردار بوده. «تاکسی» در روز اول فروش خود در فرانسه تعداد ۶۱۱۵ تماشاگر داشته بود./9515

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.