Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
هشدار در تحریم گازی ایران - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 10:47 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- اقتصادی - هشدار در تحریم گازی ایران

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

هشدار در تحریم گازی ایران

تاریخ 21 مرداد 1391 ساعت 14:58:28
کد خبر: 013656
مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا هشدار داد اگر اقدامی در جهت تحریم صادرات گاز ایران صورت بگیرد، تبعات آن برای اروپا سنگین تر خواهد بود.

 

مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا گفت، اگر اقدامی در جهت تحریم صادرات گاز ایران صورت بگیرد، تبعات آن برای اروپا سنگین تر خواهد بود، زیرا اروپا دارای مبادلات گازی گسترده با ایران است و به گاز این کشور وابسته است.

به گزارش شبکه نیوز از  فارس به نقل از پایگاه اینترنتی تورکیش ویکلی ایران جایگاه اول کشورهای تولید کننده گاز طبیعی در منطقه را در اختیار دارد. کشورهای قطر و عربستان در رده های دوم و سوم قرار دارند.

بر اساس گزارشی که شرکت بریتیش پترولیوم در ماه ژوئن در مورد وضعیت انرژی جهان در سال 2012، منتشر کرده، تولید گاز ایران در سال 2011 نسبت به سال قبل از آن 5.6 درصد افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد که اگر اقدامی در جهت تحریم صادرات گاز ایران از سوی آمریکا صورت بگیرد، برای اینکه این تحریم ها موثر واقع شود، باید مورد حمایت اتحادیه اروپا قرار گیرد.

وی تاکید کرد که در وضعیت کنونی، احتمال کمی وجود دارد که تحریم هایی علیه بخش گاز ایران اعمال شود، اما این احتمال همچنان وجود دارد.

وی گفت: «در شرایط فعلی تا کنون قرینه ای دال بر اعمال تحریم علیه صادرات گاز ایران وجود نداشته، اما این بدان معنا نیست که ممکن نیست در ماه آینده شاهد تحریم گازی ایران باشیم.»

در سال 2010، تولید گاز طبیعی ایران حدود 146.2 میلیارد متر مکعب برآورد شده بود، که این رقم در سال 2011 به حدود 151.8 میلیارد متر مکعب رسید.

در حال حاضر، ایران روزانه حدود 620 میلیون متر مکعب گاز طبیعی تولید می کند.

در طی برنامه 5 ساله توسعه ایران، این کشور باید حدود 200 میلیون متر مکعب گاز به کشورهای کویت، عمان، بحرین و امارات صادر کند. جمهوری اسلامی ایران، همچنین قراردادهایی را برای صادرات گاز به کشورهای سوریه، لبنان و عراق به امضا رسانده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.