Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
بانک‌ها از مأموریت اصلی دور و به بنگاه‌داری روی آورده‌اند - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 09:21 ق.ظ / Fri, 2018 September 21

- اقتصادی - بانک‌ها از مأموریت اصلی دور و به بنگاه‌داری روی آورده‌اند

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
امروزه بانک ها وارد بنگاه داری شده اند

بانک‌ها از مأموریت اصلی دور و به بنگاه‌داری روی آورده‌اند

تاریخ 07 شهریور 1393 ساعت 19:19:26
منبع: « شبکه نیوز »
کد خبر: 046963
بانک‌ها از این مأموریت خود دور شده و روی به بنگاه‌داری آورده‌اند/ بانک باید سپرده‌های مردم را جمع‌آوری و به بخش تولیدی و تجارت تزریق کند اما این بانک‌ها از این مأموریت خود دور شده و روی به بنگاه‌داری آورده‌اند که باید بانک مرکزی با برخی سیاست‌ها آنها را به سمت وظیفه اصلی خود برگردانند.
بانک‌ها از مأموریت اصلی دور و به بنگاه‌داری روی آورده‌اند

 

بانک مرکزی باید برخی سیاست‌های بانکها را تغییر ذهد.

 

به گزارش شبکه خبر اقتصادی « شبکه نیوز » سیدمحمود کاشانی با بیان اینکه مسائل اقتصادی را باید از جنبه‌های گوناگون بررسی کرد، گفت: نظام بهره قانونی در قوانین ما وجود ندارد در حالی که بانک باید بر پایه نرخ بهره قانونی فعالیت کند.

 

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها از چارچوب وظایف خود خارج شده‌اند و حال آنکه بر اساس اولین قانون بانکی که در 1306 به تصویب رسیده وظیفه بانک دریافت ودایع نقدی و قرار دادن آن برای بخش‌های صنعت، تجارت و زراعت است ، تصریح کرد : در تأسیس بانک مقررات قانون پولی و بانکی رعایت نمیشود به طوری که براساس قانون بانک باید شرکت سهامی با سهام با نام تأسیس شود اما شرکت‌هایی که تاکنون شکل‌ گرفته‌اند نه تنها سهامی با نام ندارند بلکه دولتی محسوب می‌شوند.

 

بانک باید سپرده‌های مردم را جمع‌آوری و به بخش تولیدی و تجارت تزریق کند

وی با اشاره به قوانین بانکی کشورهای خارجی گفت: بانک باید سپرده‌های مردم را جمع‌آوری و به بخش تولیدی و تجارت تزریق کند اما این بانک‌ها از این مأموریت خود دور شده و روی به بنگاه‌داری آورده‌اند که باید بانک مرکزی با برخی سیاست‌ها آنها را به سمت وظیفه اصلی خود برگردانند.

 

کاشانی گفت: در قانون سال 84 فرانسه نیز در ارتباط با وظیفه بانک ها آمده است، اشخاص حقوقی هستند که دریافت سپرده و وام به مشتریان را انجام می‌دهند؛ در آمریکا هم عینا چنین موضوعی مطرح شده است.

امروزه بانک ها وارد بنگاه داری شده اند

به گزارش شبکه خبر اقتصادی « شبکه نیوز » روابط عمومی برنامه مناظره، این حقوقدان خاطرنشان کرد: مأموریت بانک چه در ایران و چه در جهان، گردآوری سپرده ها و پمپاژ آنها به صنعت است در حالیکه بانک های ما اکنون از این مأموریت خارج و وارد بنگاه داری شده اند و این موجب مشکلات دولت شده است.

انتهای شبکه خبر اقتصادی#

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.