Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
افتتاح 50 جایگاه جدید CNG در ایران - شبکه نیوز
چهار شنبه، 21 آذر 97 ساعت 02:59 ب.ظ / Wed, 2018 December 12

- اقتصادی - افتتاح 50 جایگاه جدید CNG در ایران

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

افتتاح 50 جایگاه جدید CNG در ایران

تاریخ 05 شهریور 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 005288
شبکه نیوز: تا پایان سالجاری تعداد کل جایگاههای عرضه گاز طبیعی فشرده ایران به مرز دو هزار باب افزایش یابد.
افتتاح 50 جایگاه جدید CNG در ایران  
همزمان با فرا رسیدن هفته دولت 50 جایگاه جدید CNG در کشور و با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریالی در مدار بهره برداری قرار می گیرد و پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد کل جایگاه‌های CNG به 2 هزار باب افزایش یابد.

به گزارش شبکه نیوز، در حال حاضر تعداد یکهزار و 734 جایگاه تک منظوره و دو منظوره CNG در استانهای مختلف کشور در مدار بهره برداری قرار دارد که پیش بینی می شود تا پایان سالجاری تعداد کل جایگاههای عرضه گاز طبیعی فشرده ایران به مرز دو هزار باب افزایش یابد.
همزمان با فرا رسیدن هفته دولت 50 جایگاه جدید تک منظوره و دو منظوره CNG در استانهای مختلف کشور تجهیز، راه اندازی  و در مدار بهره برداری قرار می گیرد.
 
در مجموع 50 جایگاه جدید CNG آماده افتتاح 40 باب جایگاه تک منظوره و 10 باب جایگاه دو منظوره است که با بهره برداری از این مجاری های عرضه 151 دیسپنسر و 302 نازل جدید عرضه گاز طبیعی فشرده به ظرفیت سوخت رسانی خودروهای دوگانه سوز کشور افزوده می شود.
 
با بهره برداری از این تعداد جایگاه CNG در مجموع ظرفیت توزیع گاز طبیعی در جایگاههای کشور به بیش از یک میلیون و 803 نرمال متر معب در ساعت افزایش می یابد.
 
برای طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی این تعداد جایگاه CNG بدون در نظر گرفتن قیمت زمین بیش از 500   میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که بخش عمده ای از این منابع مالی و اعتباری توسط وزارت نفت تامین شده است.
 
با بهره برداری از این 50 جایگاه جدید CNG علاوه بر افزایش ظرفیت سوخت رسانی به خودروهای دوگانه سوز کشور زمینه اشتغال بیش از یکهزار نفر در جایگاه های سی.ان.جی افتتاح شده به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شده است.
 
بر اساس برنامه زمان بندی تعریف شده توسط شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران پیش بینی می شود تا پایان سالجاری تعداد جایگاههای CNG کشور به حدود دوهزار باب جایگاه افزایش یابد.
 
در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه حدود 17 میلیون متر مکعب گاز طبیعی فشرده در جایگاه های CNG به خودروهای دوگانه سوز توزیع می شود که ظرفیت نصب شده در سطح جایگاه های کشور برای تولید و توزیع CNG تا سقف 34 میلیون متر مکعب در روز قابل افزایش است.
 
از بین 50 جایگاه جدید سی.ان.جی، 2 جایگاه در استان آذربایجان شرقی، 2 جایگاه در آذربایجان غربی، یک جایگاه در اردبیل، 5 جایگاه در اصفهان، 3 جایگاه در البرز، 2 جایگاه در بوشهر، 4 جایگاه در تهران، 2 جایگاه در خراسان جنوبی، 3 جایگاه در خراسان رضوی، 2 جایگاه در خوزستان، یک جایگاه در زنجان، 3 جایگاه در فارس، یک جایگاه در قزوین، یک جایگاه در قم، 3 جایگاه در کردستان، 2 جایگاه در کرمان، 2 جایگاه در کرمانشاه، یک جایگاه در گلستان، 2 جایگاه در گیلان، یک جایگاه در لرستان، 2 جایگاه در مازندران، 3 جایگاه درهرمزگان، یک جایگاه در همدان و یک جایگاه نیز در یزد قرار دارد.
 
در حال حاضر تعداد یکهزار و 734 جایگاه تک منظوره و دو منظوره CNG در استانهای مختلف کشور در مدار بهره برداری قرار دارد.


Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.