Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
حمل ونقل موتور محرکه توسعه اقتصادی - شبکه نیوز
دو شنبه، 28 خرداد 97 ساعت 12:08 ب.ظ / Mon, 2018 June 18

- اقتصادی - حمل ونقل موتور محرکه توسعه اقتصادی

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات
رضا رستمی عضو هیات مدیره کانون حمل ونقل کشور:

حمل ونقل موتور محرکه توسعه اقتصادی

تاریخ 05 دی 1395 ساعت 17:07:32
منبع: تهران جعفر کندی
کد خبر: 054827
فرا رسیدن 26 آذر روز حمل ونقل و رانندگان، یادآور اخلاص، توانمندی و خودباوری فعالان صنعت حمل ونقل جاده ای را به تمامی فعالان، برنامه ریزان و تعالی گران این بخش، تبریک عرض نموده و امید است که هر سال با بهره گیری حداکثری از ظرفیتهای نهفته در بخش حمل ونقل جاده ای با همدلی و همکاری بیش از گذشته کارنامه درخشانی را برای خدمات گیرندگان این بخش ارائه کرد.
حمل ونقل موتور محرکه توسعه اقتصادی

 


حمل ونقل موتور محرکه توسعه اقتصادی(اشاره)
پیشینه نامگذاری روز ملی حمل و نقل
" در تاریخ تحولات صنعت حمل و نقل در کشور، روزهای سرنوشت سازی بوده اند که نقشی تعیین کننده در انسجام شبکه حمل و نقل داشته اند و 26 آذرماه سال 1361، از شمار چنین روزهایی است. در این روز و در بحبوحه جنگ تحمیلی، حدود یکصد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی کشور، در انتظار تخلیه بار بود و بروز بحران ناشی از اتمام ذخیره کالاهای اساسی در کشور، تهدید کشتی های منتظر از سوی عراق و نیز شمول بیمه های جنگی، نگرانی هایی را برای مسئولان فراهم آورده بود. در همین روزها، رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی رحمه الله در پیامی تاریخی، کامیونداران کشور را به مشارکت در تخلیه هر چه سریع تر کشتی ها فراخواندند.

به دنبال فرمان تاریخی حضرت امام خمینی رحمه الله مبنی بر تخلیه کشتی های منتظر در بندرهای جنوبی کشور، ایران زمین شاهد بسیج عمومی کامیون داران گردید و صحنه های کم نظیری از فداکاری، ایثار و تلاش شبانه روزی به ثبت رسید و این روز را در تاریخ کشور در یادها ماندگار ساخت. به پیشنهاد وزارت راه و ترابری وقت و در جهت آگاهی اقشار مختلف مردم از نقش و جایگاه والای شبکه گسترده حمل و نقل کشوری، در سال 1376 از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، 26 آذر به عنوان «روز حمل و نقل» شناخته شد". 

تهران - جعفر کندی خبرنگار شبکه نیوز:
رضا رستمی عضو هیات مدیره کانون حمل و نقل کشور به مناسبت 26 آذر روز حمل و نقل در تالار میزبان بابلسر در جمع خانواده حمل و نقل استان مازندران گفت: فرا رسیدن 26 آذر روز حمل ونقل و رانندگان، یادآور اخلاص، توانمندی و خودباوری فعالان صنعت حمل ونقل جاده ای را به تمامی فعالان، برنامه ریزان و تعالی گران این بخش، تبریک عرض نموده و امید است که هر سال با بهره گیری حداکثری از ظرفیتهای نهفته در بخش حمل ونقل جاده ای با همدلی و همکاری بیش از گذشته کارنامه درخشانی را برای خدمات گیرندگان این بخش ارائه نمود.


*بهره گیری حداکثری از ظرفیتها
وی گفت :بدون تردید قابلیت ها و افقهای متصور بر حوزه حمل ونقل جاده ای به گونه ای است که شکوفایی هر یک از آنها موقعیت و شرایط جدید حمل ونقل را در خدمت رسانی به مردم شریف کشور و رقابت با حمل ونقل منطقه رقم میخورد که عزم و اراده راسخ تلاشگران و صاحبان صنعت و به پشتوانه فعالین اجرایی بخش حمل ونقل، میتوان شاهد حماسه های ماندگار و سرنوشت ساز مشابه روز حمل و نقل و رانندگان برای کشور بود.

 

رضا رستمی عضو هیات مدیره کانون حمل ونقل کشور:


رضا رستمی رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان موسسات و شرکتهای حمل ونقل کالای مازندران گفت: بخش حمل و نقل از ادغام بخش راهداری به حمل ونقل ابراز خوشحالی کرده و بنده بعنوان نماینده بخش خصوصی حمل ونقل به راهدارهای عزیز و زحمتکش خوش آمد می گویم و از همینجا دست راهداران عزیز را میبوسم وخدا قوت جانانه ای میگویم که با وجود تاثیر گذار خود در برف و سرما و گرما پشتوانه رانندگان ما هستند در جاده ها.


* حمل ونقل بعنوان نیروی محرکه توسعه اقتصادی کشور
رستمی گفت:حمل ونقل بعنوان نیروی محرکه توسعه اقتصادی کشور است. گستردگی منحصر به فرد فعالیتهایی که در بخش حمل و نقل انجام میشود و همچنین تحولات سریع فن آوری در این بخش و ارتباط میان آن و فرایند توسعه اقتصادی در جامعه آنچنان حساس و پیچیده است که کارشناسان اقتصادی دنیا همه بر این باورند که بخش حمل و نقل نیروی محرکه اقتصاذی در هر کشوری است و اقتصاد هیچ کشوری بدون توسعه بخش حمل ونقل شکوفا نمی گردد.
وی گفت:کار آمدی و توانمندی حمل و نقل زمینه ساز توسعه است و هر جامعه ای بخواهد از این مقوله صرف نظر کند و تحولات جامعه را نادیده بگیرد و سرمایه گذاری در این بخش انجام ندهد از قافله رشد و توسعه اقتصادی عقب افتاده و از میدان به در میرود.

عضو هیات مدیره کانون حمل و نقل کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بخش دیگری از نقش حمل ونقل در جوامع که میتواند دیدگاه کارشناسان اقتصادی را به خود جلب نماید که اکثریت کارشناسان به آن اعتقاد دارند نقش حمل و نقل در تجارت جهانی است. رقابت در بازارهای بین المللی برای به دست آوردن سهم بیشتر از تجارت جهانی روز به روز فشرده تر و پیچیده تر میشود و در این میان تولید کنندگان و صادر کنندگانی موفق هستند که بتوانند اول کالای خود را به موقع به بازار عرضه نمایند و دوم کالای خود را به قیمت ارزانتر عرضه نمایند که نقش حملو نقل در این دو مورد بسیار موثر است.


* تجارت جهانی و حمل ونقل
رضا رستمی افزود: تجارت جهانی و حمل ونقل دو مقوله جدا نشدنی از هم هستد که نمی توانیم تجارت جهانی را از حمل ونقل جدا کنیم و یا نقش حمل ونقل را در بازارهای جهانی نادیده فرض کنیم. روند رو به رشد تجارت جهانی به صورت مستمر ادامه میابد و به موازات آن باید خدمات حمل ونقل نیز ارتقا یابد و اگر ما حمل ونقل ضعیف ودارای زیرساخت های حمل ونقلی فشل باشیم نمیتوانیم حرفی برای گفتن در عرصه تجارت جهانی داشته باشیم و از قطار پرشتاب تجارت جهانی عقب می افتیم.


* تقدیر و تشکر
رییس کانون حمل ونقل مازندران در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحومان پرویز طلایی و سید علی سبزواری دو تن از فعالین بخش حمل و نقل حمایتهای بیدریغ مهندس آفرین محمد زاده مدیرکل و مهندس علی نصیری معاون حمل و نقل راهداری مازندران کمال تقدیر وتشکر را بعمل آورد. وی همچنین با تقدیر از آقای هوشنگ نصیری پرکوهی مشاور مدیر کل و سرپرست روابط عمومی وهمچنین اعضای هیئت مدیره کانون حمل ونقل استان مازندران آقایان احمد ایرانپور" جمال قبادی" علی رستمی" علی ضرغامی" و بازرسان کانون آقایان عسگری نادری اسرمی و عیسی بابادخت که در برگزاری هر چه با شکوه ترمراسم روز حمل ونقل همکاری همه جانبه ای را داشتند کمال تقدیر و تشکر را بعمل آورد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.