Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
پوتین: نفت ۶۰دلاری برای روسیه مطلوب است - شبکه نیوز
دو شنبه، 02 مهر 97 ساعت 12:10 ق.ظ / Mon, 2018 September 24

- اقتصادی - پوتین: نفت ۶۰دلاری برای روسیه مطلوب است

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
نفت ۶۰دلاری

پوتین: نفت ۶۰دلاری برای روسیه مطلوب است

تاریخ 05 خرداد 1397 ساعت 11:43:08
کد خبر: 056600
با وجود گمانه زنی ها مبنی بر عدم خروج مسکو از توافق نفتی با اوپک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه شامگاه جمعه با تایید تلویحی اخبار منتشر شده درخصوص احتمال افزایش تولید نفت این کشور گفت: از قیمت 60 دلار به ازای هر بشکه، رضایت کامل داریم.
پوتین: نفت ۶۰دلاری برای روسیه مطلوب است

وتین افزود: به افزایش بی‌پایان قیمت نفت و انرژی علاقه‌‌مند نیستیم. هر قیمتی بالاتر از 60 دلار می‌تواند مشکلاتی را برای خریداران و به تبع آن، تولیدکنندگان ایجاد کند.

به گزارش ثروت نیوز به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: آنچه در آینده رخ می‌دهد، به سرنوشت توافق هسته‌ای با ایران و تاثیر آن بر بازار جهانی انرژی بستگی خواهد داشت.

خبرگزاری رویترز هم ساعاتی پیش به نقل از منابع خبری خود، از رایزنی روسیه و عربستان سعودی برای افزایش تولید نفت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک به میزان یک میلیون بشکه در روز خبر داد که به گفته این رسانه، تحت تاثیر فشارهای آمریکا و با هدف کاهش قیمت‌ها صورت می‌گیرد.

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و همچنین برخی اعضای غیراوپک از جمله روسیه، در سال 2016 و برای نخستین بار پس از 15 سال، با کاهش تولید موافقت کرده بودند تا با حذف مازاد عرضه، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کنند. ایران از این توافق مستثنی شده بود.

قیمت نفت در هفته‌های گذشته در پی خروج آمریکا از برجام و تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا، به حدود 80 دلار به ازای هر بشکه رسیده است.

کد9515

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.