Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
جزییات ترخیص نسیه کالا از گمرک برای تولیدکنندگان داخلی - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 11:20 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- اقتصادی - جزییات ترخیص نسیه کالا از گمرک برای تولیدکنندگان داخلی

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

جزییات ترخیص نسیه کالا از گمرک برای تولیدکنندگان داخلی

تاریخ 17 خرداد 1397 ساعت 10:12:54
منبع: khabaronline
کد خبر: 057053
 مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک ایران گفت: در راستای حمایت بیش از پیش از تولد ملی، مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی نسیه ترخیص می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری شبکه نیوز|shabakenews، علی‌معقولی با بیان اینکه برای ادامه فعالیت چرخه تولید کشور این مهم تحقق یافته است، افزود: طبق ماده ۴۲ قانون امور گمرکی در موارد حساس قانونگذار به گمرک جمهوری اسلامی ایران اجازه داده تا با تقاضای مقام مسئول بنگاه‌های تولیدی، مواد اولیه ترخیص شده و بعد از یک هفته امور گمرکی و تشریفاتی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای این قانون تولید کشور با شوک مواجه نمی‌شود، اظهارداشت: با توجه به شعار امسال و حمایت بیش از پیش از تولید ملی اجرای قانون ماده ۴۲ بیش از گذشته مورد توجه واقع شده است.

مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک ایران ادامه داد: از دیگر حمایت های صورت گرفته از تولیدکنندگان داخلی ترخیص نسیه کالا از گمرک بوده که پربارتر از همیشه در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: در واقع مقدار ناچیزی از کالاها و مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان در گمرک باقی می‌ماند و قسمت زیاد آن بدون دریافت هیچگونه وجهی ترخیص می‌شود تا در عرصه تولید کشور مشکلی به وجود نیاید.

معقولی افزود: ترخیص کالاهای وارداتی که با تعرفه بیش از ۲۶ درصد به کشور وارد می‌شوند و معمولا مشابه داخلی دارند تنها به صورت نقدی امکان پذیر است که اجرای این مهم گامی ارزنده برای حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی به شمار می‌رود./9515

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.