Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
قیمت طلا افزایش یافت - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 05:04 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- اقتصادی - قیمت طلا افزایش یافت

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

قیمت طلا افزایش یافت

تاریخ 31 مرداد 1397 ساعت 23:12:46
کد خبر: 057568
قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا به دنبال ضعیف شدن ارزش دلار، به بالاترین رکورد یک هفته اخیر صعود کرد.

خبرگزاری ایسنا: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا به دنبال ضعیف شدن ارزش دلار، به بالاترین رکورد یک هفته اخیر صعود کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور پس از اینکه به ۱۱۹۷.۶۶ دلار صعود کرد، تغییر چندانی نداشت و در ۱۱۹۵.۶۸ دلار ایستاد.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۰۲ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۵.۴۰ دلار یا حدود ۰.۵ درصد افزایش یافت و در ۱۲۰۰ دلار بسته شد.

طلا پس از اینکه در آوریل به رکورد ۱۳۶۵.۲۳ دلار صعود کرد، تحت تاثیر رشد ارزش دلار و دورنمای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا بیش از ۱۲ درصد ریزش قیمت داشته است.

ابراز ناخشنودی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی این کشور، دلار را با فشارهای کاهشی مواجه کرده است.

دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ در این باره گفت: اظهارات ترامپ به ارزش دلار ضربه زده است و این امر در آستانه سمپوزیوم جکسون هال یقینا یک مسئله قابل توجه محسوب می شود که سرمایه گذاران به دقت به آن توجه دارند.

طلا به افزایش نرخ‌های بهره‌ آمریکا فوق‌العاده حساس است، زیرا افزایش نرخ‌های بهره هزینه‌ نگهداری طلا که بازدهی ندارد را افزایش می‌دهد و در مقابل از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.

اما رشد ارزش دلار در آستانه مذاکرات تجاری هفته جاری میان مقامات چینی و آمریکایی در واشنگتن آهسته شده و پس از اظهارات انتقادآمیز ترامپ که نسبت به سیاست پولی بانک مرکزی ابراز نارضایتی کرد، ضعیفتر شد.

ضعیف شدن دلار که طلا با آن قیمت گذاری می شود، کمک کرده این فلز ارزشمند که به پایین مرز ۱۲۰۰ دلار سقوط کرده بود، از پایینترین قیمت یک سال و نیم اخیر بهبود پیدا کند.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ در معاملات روز چهارشنبه حدود ۰.۱ درصد کاهش یافت. این شاخص روز گذشته به ۹۵.۰۸ واحد افت کرده بود که پایینترین رکورد از ۹ اوت بود.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون نرخ‌های بهره را دو دور افزایش داده و دو دور دیگر افزایش نرخ‌ها را هدف قرار گرفته که انتظار می‌رود یکی از آنها در سپتامبر باشد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۴.۷۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و ۷۹۵.۷۰ دلار بود. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، ۹۱۱ دلار معامله شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.