Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
خلبانی‌که‌حاضربه‌توهین‌به‌مقدسات‌نشد - شبکه نیوز
شنبه، 24 آذر 97 ساعت 05:22 ق.ظ / Sat, 2018 December 15

- سیاسی - خلبانی‌که‌حاضربه‌توهین‌به‌مقدسات‌نشد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

خلبانی‌که‌حاضربه‌توهین‌به‌مقدسات‌نشد

تاریخ 20 تیر 1391 ساعت 12:13:06
کد خبر: 010323
تولید مستند خلبان شهیدی که حاضر نشد به مقدسات توهین کند

 

به گزارش شبکه نیوز از فارس: کتاب داستانی و فیلم مستند شهید «غلامرضا چاغروند» به همت سازمان حفظ آثار دفاع مقدس ارتش و هیئت معارف جنگ هوانیروز تولید می‌شود.

رامین ابدالیان ایرانشاهی، جانشین رئیس هیئت معارف جنگ هوانیروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا) اظهار داشت: بر اساس تصمیم‌گیری مسئولان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش و هیئت معارف جنگ هوانیروز مقرر شده است روایت داستانی زندگی «شهید چاغروند» به کتاب تبدیل شده و بر اساس همین مستند داستانی، سناریو و فیلمنامه‌ای تهیه شود.

وی ادامه داد: صدا و سیمای ایلام برای به تصویر کشیدن زندگی شهید چاغروند اقداماتی انجام داده است و هوانیروز هم برای معرفی کارشناسان نظامی در تولید فیلم اعلام همکاری کرده است.

جانشین رئیس هیئت معارف جنگ هوانیروز بیان داشت: سرلشکر خلبان شهید «غلامرضا چاغروند» از خلبانان بالگرد 214 هوانیروز و شهدای خرم‌آباد است که در اوایل جنگ در محور دهلران توسط سربازان رژیم بعث عراق به اسارت درآمد. سربازی که وی را به اسارت گرفته بود، از وی می‌خواهد تا به مقدسات توهین کند، وقتی با مقاومت خلبان مواجه می‌شود، سر او را از بدن جدا می‌کند.

وی افزود: «دیوان جلیزی» از اهالی روستای جلیز دهلران، وقتی با این صحنه مواجه می‌شود، از سرباز عراقی درخواست می‌کند تا پیکر این شهید را دفن کند. این سرباز در ابتدا ممانعت می‌کند اما بعد از چند روز اجازه می‌دهد تا این پیرمرد، پیکر شهید چاغروند را دفن کند. دیوان جلیزی قبل از اینکه دار فانی را وداع کند، جریان تدفین خلبان را برای پسرش تعریف می‌کند و بعد از فوت وی و پیگیری‌های پسرش، پیکر این شهید بعد از حدود 3 سال به دست خانواده می‌رسد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.