Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
۸هزار کارگر فرانسوی در آستانه ‌اخراج - شبکه نیوز
سه شنبه، 24 مهر 97 ساعت 12:28 ق.ظ / Tue, 2018 October 16

- سیاسی - ۸هزار کارگر فرانسوی در آستانه ‌اخراج

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

۸هزار کارگر فرانسوی در آستانه ‌اخراج

تاریخ 22 تیر 1391 ساعت 20:30:58
کد خبر: 010511
به گزارش شبکه نیوز ازفارس: شرکت خودرو سازی پژو سیتروئن فرانسه که پیش از این از تحریم ایران خبر داده بود، قصد دارد با تعطیلی یک کارخانه در فرانسه بیش از هشت هزار کارگر خود را اخراج کند.

 

 

 شرکت خودرو سازی فرانسه که طی ماههای اخیر با زیان و ضرر سنگینی روبرو شده است اعلام کرد کارخانه واقع در نزدیکی شهر پاریس را تعطیل می کند . این کارخانه بیش از سه هزار نفر پرسنل دارد و از ابتدای سال 2014 میلادی تولید خود را متوقف خواهد کرد .

بر اساس این گزارش ، شرکت پژو همچنین قصد دارد 1400 نفر از کارمندان کارخانه واقع در شهر رن در غرب فرانسه را نیز اخراج کند . افت شدید تقاضا برای خودروهای پژو 508 و سیتروئن 5 علت اصلی کاهش کارمندان این کارخانه اعلام شده است .

بر این اساس ، فیلیپه وارین رییس شرکت پژو سیتروئن در این باره تاکید کرد ، بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر فعالیتهای شرکت پژو داشته است و ما مجبوریم برای کاهش هزینه های جاری تعدادی از کارمندان خود را اخراج کنیم .

شرکت پژو اعلام کرد در شش ماه نخست 2012 میلادی با زیان و ضرر 700 میلیون یورویی روبرو شده است . پیش بینی می شود این شرکت بزرگ خودرو سازی فرانسه تا سال 2014 میلادی با زیان و ضرر روبرو شود .

شرکت پژو سال گذشته اعلام کرده بود 6 هزار کارمند خود را اخراج خواهد کرد که این رقم شامل 2500 کارمند در خارج از مرزهای فرانسه بوده است .

افت شدید فروش پژو سیتروئن در بازار اروپا تاثیر منفی زیادی بر عملکرد مالی این شرکت داشته است . بر خلاف شرکت فولکس واگن ، شرکت پژو سیتروئن به شدت به بازار خودروی جنوب اروپا وابسته است .

میزان فروش شرکت پژو در شش ماه نخست 2012 میلادی با 13 درصد کاهش به کمتر از 1.62 میلیون دستگاه رسیده است .

شرکت خودرو سازی رنوی فرانسه نیز در این مدت با افت 3.3 درصدی فروش محصولات خود روبرو شده است ولی شرکت فولکس با رشد 10 درصدی فروش محصولات مواجه شده است .

ارزش سهام پژو از ابتدای امسال تا کنون 32 درصد کاهش داشته است و موجب کاهش ارزش 1.2 میلیارد یورویی سهام این شرکت شده است . جنرال موتورز در ماه مارس امسال 7 درصد سهام این شرکت را خریداری کرده است .

به گزارش فارس، پیش از این برخی مسئولان شرکت خودروسازی پژو فرانسه از طرح تحریم ایران خبر داده بودند که ظاهراً پس از تهدید ایران به قطع کامل ارتباط با این شرکت خودروسازی، مذاکراتی را با ایرانی ها برای جلوگیری از زیان بیشتر خود انجام دادند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.