Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
در قطعنامه پایانی 13 آبان: ایستادگی و مقاومت رمز پیروزی در برابر امریكاست - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 08:13 ق.ظ / Fri, 2018 September 21

- سیاسی - در قطعنامه پایانی 13 آبان: ایستادگی و مقاومت رمز پیروزی در برابر امریكاست

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

در قطعنامه پایانی 13 آبان: ایستادگی و مقاومت رمز پیروزی در برابر امریكاست

تاریخ 13 آبان 1389 ساعت 04:30:00
کد خبر: 001264
شبکه نیوز: امروز انگیزه جوانان این مرز و بوم برای مقاومت و پایداری در برابر زورگویی و زیاده خواهی غرب به مراتب بیشتر از ابتدای انقلاب است.
در قطعنامه پایانی 13 آبان: ایستادگی و مقاومت رمز پیروزی در برابر امریكاست

مراسم بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبارجهانی صبح امروز با حضور دانش آموزان و دانشجویان و دیگر اقشار ملت آزاده و سرافراز ایران اسلامی در تهران و همزمان در سراسر ایران برگزار شد.

شرکت کنندگان در این آیین در قطعنامه ای ضمن تجدید میثاق با آرمان های بلند حضرت امام (ره ) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و نیز شهدای والامقام دانشجوی پیرو خط امام (ره ) و دفاع مقدس ؛ تاکید کردند: سیزدهم آبان یادآور حوادث بزرگی است که در پیدایش و شتاب حرکت انقلاب اسلامی ایران و بیرون راندن شیطان بزرگ یعنی آمریکای جنایتکار از میهن اسلامی نقش مهم و سرنوشت سازی را ایفا کرده است .

در این قطعنامه خاطر نشان شده است ، یادآوری  سه حادثه تبعید امام به ترکیه دز سزدهم آبان 1343 ، تظاهرات دانش آموزان در سیزدهم آبان 1357 و تسخیر لانه جاسوسی در 13 ابان 1358 ،در سیزده آبان هر سال فرصت ارزشمندی برای نمایش خشم مقدس و کینه انقلابی ملت مسلمان ایران علیه تفکر استکباری و خوی شیطانی و جنایتگری قدرت های زورگو و مستکبر است .

این قطعنامه می افزاید: اینک در شرایطی که به رغم کینه توزی ها و دشمنی های مستمر نظام سلطه و اجرای سناریوهای متعدد تجاوز؛ تحریم و تهدید طی 32 سال گذشته عظمت ؛ پیشرفت و اقتدار ملت ایران در حوزه داخلی و بین المللی گسترش یافته و استقبال های بی نظیر اخیر از رهبر معظم انقلاب اسلامی در شهر مقدس قم و رئیس جمهور محترم در لبنان قهرمان ؛ حماسه شگفت آور و عبرت آموزی را در تاریخ سیاسی ملت ها و کشورها رقم زده است.شرکت کنندگان در این راهپیمایی سراسری در قطعنامه خود با اشاره به چالش ها و مشکلات روزافزون آمریکا و متحدان اروپایی آن تاکید کردند که این مشکلات هیمنه پوشالی نظام لیبرال ـ دموکراسی غرب را فرو ریخته و با ترکیدن حباب اقتصاد سرمایه داری ؛ مرگ و وحشت بر کاخ های سلطه گران جهانی سایه افکنده است. 

شرکت کنندگان در تظاهرات سراسری یوم الله سیزدهم آبان ؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مقاومت ؛ ایستادگی و پایداری را رمز پیروزی و سربلندی در برابر آمریکا و دیگر قدرت های زورگو و سلطه جو دانستند.

آنان در قطعنامه خود تاکید کردند، با نهراسیدن از حربه های تهدید، تحریم و تجاوز قدرت های استکباری ؛ همچنان آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن شماره یک خود قلمداد می کنند.

شرکت کنندگان در این مراسم همچنین بر ادامه هوشمندی و هوشیاری دولت و مردم در برابر سیاست های مزدورانه ؛ فریبکارانه و ضد اسلامی آن تاکید کردند .

آنان همچنین وحدت ؛ همگرایی و وفاق ملی حول محور ولایت فقیه و تمسک به وصایای جاودان حضرت امام (ره ) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را عامل ناکامی دشمنان و پیشبرد اهداف انقلاب و نظام دانستند و بر ضرورت تعمیق و ارتقای آن بین آحاد جامعه به ویژه نخبگان ؛ برجستگان و خواص کشور تاکید کردند .

شرکت کنندگان در این مراسم ضد آمریکایی ؛ استقبال تاریخی و بی نظیر مردم شهر مقدس قم از رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز استقبال شگفت انگیز مردم مقاوم لبنان از رئیس جمهور محترم ؛ این استقبال را نماد مقبولیت و مشروعیت نظام و محبوبیت انقلاب اسلامی و مظهر عشق و ارادت بی پایان به ولی فقیه  زمان دانستند و حاصل آن را پیام اقتدار و ایستادگی در برابر دشمنان وفداکاری و جانبازی امت اسلامی در طریق ولایت و رهبری برشمردند .

آنان همچنین در قطعنامه خود تاکید کردند: ملت ظلم ستیز ایران با ستایش نهضت بیداری اسلامی در اقصی نقاط جهان و تجلیل از مقاومت و ایستادگی مردم مظلوم فلسطین در برابر رژیم جعلی صهیونیستی،  جنایات اشغالگران ستم پیشه در کشورهای اسلامی فلسطین، عراق و افغانستان و ادامه توطئه های شوم علیه لبنان و حزب الله سرافراز را محکوم می کنند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی سراسری یوم الله 13 آبان با تاکید بر ضرورت همبستگی و وحدت امت اسلامی و تداوم مقاومت به عنوان تنها راه نجات از چنگال تجاوزگران به سرزمین های اسلامی،  حمایت خود را از ملت های ستمدیده این کشورها اعلام کردند .

آنان سیزدهم آبان ماه را مبداء نهضت بیداری اسلامی و حرکت جهانی علیه آمریکا و نظام سلطه دانستند و از دولت بویژه دستگاه دیپلماسی کشور خواستند تا این روز را به عنوان روز جهانی استکبار ستیزی و مخالفت با دخالت بیگانگان در امور کشورها به دولت ها و مجامع مستقل و بین المللی جهان پیشنهاد کند .

شرکت کنندگان در تظاهرات ضد استکباری سیزدهم آبان ماه،  همراه با سایرآحاد ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، ضمن میثاق مجدد با آرمان های بلند حضرت امام (ره ) و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بیعت راستین خود را با رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی )تجدید کردند.

آنان همچنین با اعلام حمایت از دولت خدمتگزار و شجاع در اجرای قانون راهبردی هدفمندسازی یارانه ها و تاکید بر همراهی خود با آن، از مجلس و قوه قضائیه خواستند برای مقابله با فتنه انگیزی ها و اخلال گری های احتمالی اقتصادی در کشورتمهیدات لازم را پیش بینی و اتخاذ کنند.شرکت کنندگان در تظاهرات ضد استکباری سیزدهم آبان ماه ؛ ضمن تجدید بیعت دوباره با شهدای والامقام دانشجوی پیرو خط امام (ره ) از جمله حاج عباس ورامینی، سردار سرافراز لشکر محمد رسول الله محسن وزوایی، فرمانده دلاور جبهه های جنوب مهدی رجب بیگی، زبان گویای خط امام (ره ) شهید حسین علم الهدی، حماسه ساز هویزه و حدود سی شهید دیگر فاتح لانه جاسوسی و شهدای دانش آموز، اعلام کردند که امروز صرف نظر از یک عده انقلابی نمای فرسوده و پشیمان که به دلایل گوناگون زندگی راحت و سازش و رقصیدن به ساز غرب را ترجیح داده اند؛ انگیزه جوانان این مرز و بوم برای مقاومت و پایداری در برابر زورگویی و زیاده خواهی غرب به مراتب بیشتر از ابتدای انقلاب است.

شرکت کنندگان در راهپیمایی 13 آبان همچنین با امضای طوماری خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد ، آزادی چهار دیپلمات ایرانی ربوده شده در لبنان را خواستار شدند.

بسیج دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران با ایجاد غرفه سفیران بی نشان در خیابان طالقانی و نصب طوماری خطاب به بان کی مون ، اقدام به جمع آوری امضا برای آزادی چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان کرده است .

در متن این طومار آمده است : با توجه به اینکه کار ویژه اصلی سازمان ملل کمک به حفظ حقوق بشر و تضمین نیازهای اولیه انسان همچون آزادی ، امنیت و پیگیری مطالبات وسیع مردمی است و با توجه به سابقه فعالیت های بشر دوستانه جناب عالی (بان کی مون) ما ملت ایران از شما تقاضا داریم با تلاش جدی تر زمینه ای فراهم کنید تا این چهار عزیز از زندان آزاد شوند و به سوی ملتشان که سالها منتظرند بازگردند.

قرار است این طومار و نامه های مردمی برای دبیرکل سازمان ملل ارسال شود.

سید محسن موسوی ؛ احمد متوسلیان ، کاظم اخوان و تقی رستگار مقدم 28 سال قبل با اقدام نیروهای شبه نظامی وابسته به صهیونیست ها در لبنان ربوده و به رژیم صهیونیستی تحویل شده اند.شرکت کنندگان در راهپیمایی 13 آبان همچنین با امضای طومار خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد ، آزادی چهار دیپلمات ایرانی ربوده شده در لبنان را خواستار شدند. 

بسیج دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران با ایجاد غرفه سفیران بی نشان در خیابان طالقانی و نصب طوماری خطاب به

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.