Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
سفر دو تاجیک با پای پیاده به شیراز - شبکه نیوز
پنج شنبه، 26 مهر 97 ساعت 11:19 ب.ظ / Thu, 2018 October 18

- سیاسی - سفر دو تاجیک با پای پیاده به شیراز

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

سفر دو تاجیک با پای پیاده به شیراز

تاریخ 11 شهریور 1391 ساعت 21:04:14
کد خبر: 016256
دو تن از ورزشکاران پیشکسوت کشور تاجیکستان با هدف ابلاغ پیام صلح و دوستی میان مسلمانان، با پای پیاده وارد شهر شیراز شدند.

 

به گزارش شبکه نیوز از ایرنا، 'عبدالرحیم حبیب اف' 65 ساله پیشکسوت ورزش دوومیدانی و 'عبدالعزیر رجب اف' مربی 64ساله و پیشکسوت کشتی آزاد که سفر خود را با پای پیاده از تاجیکستان آغاز کرده اند، روز شنبه وارد شهر شیراز شدند.

'عبدالعزیز رجب اف' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: این سفر را از روز 17 اردیبهشت ماه امسال و با هدف دعوت مسلمانان به صلح و صفا از تاجیکستان آغاز کردیم و پس از سفر به کشور افغانستان وارد ایران شدیم و سپس در ادامه به کشورهای امارات عربی متحده، عربستان سعودی، مصر، فلسطین، ترکیه و گرجستان سفر خواهیم کرد.

وی، ایران را کشور مترقی و پیشرفته جهان اسلام دانست و از مردم ایران برای سفر به شهرهای تاجیکستان دعوت کرد.

این پیشکسوت کشتی آزاد تاجیکستان افزود: شهر شیراز دارای پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی است و به سبب برخورداری از شاعران برجسته، دارای جایگاه ویژه ای است.

'رجب اف' یکی از انگیزه های خود برای سفر به شهر شیراز را دیدار با 'امید نوروزی' قهرمان مسابقه های کشتی فرنگی بازی های المپیک 2012 لندن عنوان کرد!

وی، همچنین برای برگزاری مسابقات مشترک ورزشی بین دو کشور ایران و تاجیکستان اظهار علاقه کرد.

'عبدالرحیم حبیب اف' نیز ضمن تقدیر از میهمان نوازی ایرانیان گفت: ایران کشور زیبا و سرسبزی است که دارای اماکن مقدسه بسیاری است و ما در این سفر، حرم مطهر امام رضا (ع)، اماکن مذهبی شهر شیراز و آرامگاه عمر خیام را زیارت کردیم.

این دو ورزشکار پیشکسوت کشور تاجیکستان در ادامه سفر خود به شهر شیراز با مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز دیدار کردند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.