Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
طرح دو فوریتی برای استعفای کاندیدای ریاست جمهوری ۶ ماه قبل از انتخابات - شبکه نیوز
سه شنبه، 29 خرداد 97 ساعت 08:37 ب.ظ / Tue, 2018 June 19

- سیاسی - طرح دو فوریتی برای استعفای کاندیدای ریاست جمهوری ۶ ماه قبل از انتخابات

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

طرح دو فوریتی برای استعفای کاندیدای ریاست جمهوری ۶ ماه قبل از انتخابات

تاریخ 02 مهر 1391 ساعت 16:10:04
کد خبر: 017907
تعدادی از نمایندگان مجلس با امضای طرحی دو فوریتی خواسته‌اند تا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هم ۶ ماه قبل از برگزاری انتخابات استعفا دهند.
طرح دو فوریتی برای استعفای کاندیدای ریاست جمهوری ۶ ماه قبل از انتخابات

 

به گزارش شبکه نیوز از فارس، حدود 40نفر از نمایندگان مجلس با امضای طرح دو فوریتی خواسته‌اند تا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هم مثل کاندیدای انتخابات مجلس 6ماه قبل از انتخابات از سمت‌های خود استعفا دهند. این طرح ، طرحی جدا از اصلاح قانون انتخابات است و در قالب دو فوریت امروز تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است؛ البته این طرح امروز اعلام وصول نشده ولی هیئت رئیسه مجلس امروز این طرح را تحویل گرفته است.

 

 

بر اساس این طرح، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مشمول قسمت الف ماده 29 انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌شوند. این طرح به عنوان یک ماده واحده برای اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ارائه شده است.

 

 

استنباط طراحان از ارائه این طرح این است که قانونگذار در زمان تدوین قانون انتخابات شرایطی را در نظر گرفته تا کاندیدا وضعیتشان یکسان باشد؛ مثلا یک نفر وزیر نباشد تا با استفاده از امکانات برای خود کار کند و در قانون انتخابات ریاست جمهوری هم باید این مسئله باشد. به طور مثال یک نفر که رجل سیاسی است یک امکاناتی ندارد باید با شخصی که وزیر است یکسان باشد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.