Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
شرایط تحریم ممکن است ۴سال طول بکشد - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 11:49 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- سیاسی - شرایط تحریم ممکن است ۴سال طول بکشد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

شرایط تحریم ممکن است ۴سال طول بکشد

تاریخ 27 آذر 1391 ساعت 12:22:44
کد خبر: 026909
با این فرض برنامه های کوتاه مدت و میان مدت کشور از جمله بودجه 92 باید بر این اساس نگاشته شود تا با کمترین آسیب، این شرایط را پشت سر بگذاریم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ممکن است شرایط تحریم ۴ سال بطول بیانجامد.

 

به گزارش شبکه نیوز از ایلنا ،حجت الاسلام سید جلال یحیی‌زاده  در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۹۲ نیز اقتصاد ایران در شرایط رکود تورمی بسر خواهد برد؟ بیان داشت: در حال حاضر در بد‌ترین شرایط اقتصادی بسر می‌بریم. در شرایط کنونی با دو پدیده منفی در اقتصاد یعنی رکود و تورم مواجهیم.

وی افزود: پدیده تورم اگرچه پدیده‌ای منفی بحساب می‌آید و آسیب‌هایی را در جامعه موجب می‌شود ولی نسبت به رکود از جایگاه بهتری برخوردار است ولی ما اکنون هر دو پدیده را تجربه می‌کنیم.

یحیی‌زاده تصریح کرد: بنابر پیش بینی کار‌شناسان سیاسی اقتصادی دولت و مجلس شرایط تحریم ممکن است ۴ سال به طول بیانجامد.

وی در توضیح راه‌های مقابله با آن نیز گفت: با این فرض برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت کشور از جمله بودجه ۹۲ باید بر این اساس نگاشته شود تا با کمترین آسیب، این شرایط را پشت سر بگذاریم.

این عضو کمیسیون اقتصادی اضافه کرد: در این برهه زمانی بیش از پیش به ثبات در بازار، تلاش مضاعف و برنامه ریزی دقیق و استفاده از کار‌شناسان نیازمندیم.

یحیی‌زاده در عین حال این شرایط را توفیقی اجباری برای دولت و مجلس دانست تا به سوی بودجه منهای نفت حرکت کنند. وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد بودجه ما به نفت وابسته است، گفت: با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم و آثار تحریم‌ها را در اقتصادمان مشاهده می‌کنیم، می‌بایست هرچه سریع‌تر به سوی بودجه و اقتصاد بدون نفت حرکت کنیم تا در برابر بحران‌های اینچنینی مقاوم شویم.

وی همچنین صداقت با مردم و ثبات بازار ارز را در این برهه زمانی مورد تاکید قرار داد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.