Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
من اصولگرای قبل از انقلاب هستم - شبکه نیوز
دو شنبه، 29 مرداد 97 ساعت 09:29 ق.ظ / Mon, 2018 August 20

- سیاسی - من اصولگرای قبل از انقلاب هستم

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

من اصولگرای قبل از انقلاب هستم

تاریخ 20 اسفند 1391 ساعت 21:05:43
کد خبر: 030154
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در انتخابات 88 تخلف شد و ما هیچ حرفی در خصوص تقلب مطرح نکردیم.

 

به گزارش شبکه نیوز از مهر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز در پاسخ به سئوال دانشجویی مبنی بر اینکه اگر در انتخابات سال 88 تقلب انجام شد به چه دلیل مجددا خود را کاندیدای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده کرده اید گفت: هیچگاه بحث تقلب را مطرح نکردیم بلکه بروز تخلف را عنوان کردیم و تا آخر نیز مراحل قانونی را طی کردیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: به محض پایان انتخابات برخی از اطرافیان من اعلام کردند که تخلفاتی روی داده است و من به همه اخطار دادم که هیچ کس نباید کلمه تقلب را بکار ببرد بلکه اعتراض خود را در خصوص بروز تخلفات اعلام کردم.

دبیر تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در مردم سالاری دینی اعتراض و مشارکت باید قانونمند باشد یادآور شد: اعتراض و تمکین از قانون درست بود ما در خصوص تخلفات انجام شده در انتخابات اعتراض کردیم اما به رای قانون تمکین کردیم و باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که با اعتراض کردن است که می توانیم نشاط سیاسی را حفظ کنیم اما اعتراض برخی از افراد قانونی نبود.

70 درصد از مشکلات اقتصادی کشور مدیریتی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وجود مشکلات اقتصادی در کشور یادآور شد: تنها 30 درصد از مشکلات اقتصادی امروز کشور به دلیل تحریمهاست و 70 درصد مشکلات امروز به دلیل عدم تخصص مدیرانی است که صندلی های مدیریتی را اشغال کرده و حاضر نیستند آنها را تحویل دهند.

وی افزود: مسئولین باید این شجاعت را داشته باشند  که صادقانه به ملت بگویند که ایراد از خود ما است. چرا که انسان وقتی کاری را نمی تواند انجام دهد باید صادقانه کنار برود و گناه اینکه اینان ایستاده اند و گناه عدم مدیریت خود را به گردن تحریم ها می اندازند بیشتر است.

ائتلاف در کشور ما ناقص است

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال دانشجویی دیگر در خصوص دلایل عدم حضور او در ائتلافات مختلف گفت: متاسفانه در ائتلاف های امروز منطقی نمی بینیم. من اعلام کرده ام  که اگر همه بیایند در یک جمع نخبگان حاضر شوند و به پرسشهای آنان پاسخ دهد و هر کس بیشترین امتیاز آورد محور ائتلاف باشد من نیز در آن ائتلاف شرکت می کند.

وی گفت: ائتلاف های ما امروز در کشور ناقص است و اگر این ائتلاف ها برای شروع باشد خوب است ولی اگر ادامه داشته باشد سرآغاز یک اختلاف بزرگ است.

رضایی ادامه داد: هیچ گونه انحصاری در کشور نباید وجود داشته باشد و هیچ کس نباید نظام، ولی فقیه و ... را به خود اختصاص دهد بلکه باید همه سلیقه ها وارد شوند و اصلاح طلبان نیز می توانند کاندیداهای خود را معرفی کنند.

من اصولگرای قبل از انقلاب هستم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص گفتمانهای اصولگرایی نیز یادآور شد: فعالیت سیاسی من به قبل از انقلاب باز می گردد در زمان جنگ تحمیلی وظیفه دانستم که لباس جنگ بپوشم اما بعد از جنگ که برگشتم متوجه تغییر در فضای سیاسی کشور شدم و اینکه فضای سیاسی ایران به اصولگرا و اصلاح طلب تفکیک شده بود.

وی با بیان اینکه اعتقادات من با هیجکدام از این دو دسته به طور کامل شباهت ندارد، افزود: بررسی های مختلفی انجام داده ام نقاط مشترکی بین من و این دو گروه وجود داشت اما با هیچ کدام نقطه اشتراک کامل نداشتم. به همین دلیل تصمیم گرفتم به طور مستقل وارد این مباحث شوم.

رضایی یادآور شد: من اصولگرای انقلابی قبل از انقلاب هستم و تنها  با رهبری هم پیمانم و اعتقادات خود را متناسب با فرمایشات و دستورات امام ره و رهبری یکسان کرده ام.

پیروز مناظره با احمدی نژاد بودم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوال دانشجویی مبنی بر نتیجه مناظره با محمود احمدی نژاد در سال 88 چه بود گفت: حسی که در آن موقع به من دست داد این بود که احمدی نژاد در یک جایی گیر کرد و نتوانست بحث را ادامه دهد زمانی که گفت رگ در خون و جایی که من را میرحسین خطاب کرد نشان داد که من در گفتار منطقی موفق بوده ام و پیروز این مناظره شده ام.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.