Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
پيكر امير سرتيپ براتي تشييع و به خاك سپرده شد - شبکه نیوز
یک شنبه، 25 آذر 97 ساعت 12:12 ق.ظ / Sun, 2018 December 16

- سیاسی - پيكر امير سرتيپ براتي تشييع و به خاك سپرده شد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

پيكر امير سرتيپ براتي تشييع و به خاك سپرده شد

تاریخ 21 فروردین 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 003740
شبکه نیوز : مجروحیت‌های چندین باره امیر براتی سبب نشد که لحظه‌ای از حضور در عملیات‌ها پا پس بکشد
پيكر امير سرتيپ براتي تشييع و به خاك سپرده شد
طی مراسمی و با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیکر مرحوم امیر سرتیپ براتی از محل ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش تشییع شد.
به گزارش شبکه نیوز، در این مراسم که با حضور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس، امیر آراسته معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش،امیر سرتیپ حسام هاشمی، امیر پورشاسب، امیر محمدی‌فر فرمانده اسبق نیروی زمینی، حجت‌الاسلام آل هاشم و یگان‌های مختلف ارتش و خانواده مرحوم امیر براتی حضور داشتند، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش با تسلیت رحلت شهادت گونه امیر براتی گفت: رحلت شهادت گونه سرباز فدایی و فداکار ولایت، بزرگ‌مرد عرصه نبرد را به ساحت مقدس حضرت ولیعصر (عج) و فرماندهی معظم کل قوا، پیشکسوتان و هم رزمان و به تمامی آحاد و کارکنان نیروهای مسلح تسلیت عرض می‌کنم.

پوردستان ادامه داد: شهید براتی سرباز فدایی و فداکار ولایت بود. آیا می‌شود از عملیات‌های غرورآفرین هشت سال دفاع مقدس نام برد و از امیر براتی یادی نکرد. دشت‌های پهناور خوزستان و ارتفاعات سترگ و سربه فلک کشیده شمال غرب از رشادت‌ها و دلاورمردی‌های امیر براتی خاطرات شیرین زیادی به یاد دارند.

وی اظهار کرد: حضور این فرمانده در عملیات‌های طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس و دیگر عملیات‌ها در دوران دفاع مقدس باعث شده بود تا از وی به عنوان اسوه و الگو یاد شود. امیر براتی کسی بود که همیشه در یگان خود به عنوان پیشگام حرکت می‌کرد و مجروحیت‌های چندین باره‌اش سبب نشد که لحظه‌ای از حضور در عملیات‌ها پا پس بکشد.

امیر پوردستان ادامه داد: امیر براتی بعد از بازنشستگی نیز در خصوص انتقال فرهنگ دفاع مقدس فعالیتهای زیادی در خصوص انتقال فرهنگ رزمندگان و شهدای دفاع مقدس در حوزه معارف جنگ انجام داد و روح بزرگش در این راه نیز اجازه نمی‌داد که سکون داشته باشد و همواره در همه عملیات‌ها و مراحل حضور داشت.

وی در پایان گفت: امروز امیر براتی در جوار شهدای هشت سال دفاع مقدس، امیر سپهبد علی صیاد شیرازی آرام می‌گیرد. آرزو داریم ایشان در کنار سایر شهدا با شهیدان کربلا محشور شوند.

پیکر امیر سرتیپ براتی از ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش به سمت امامزاده پنج تن لویزان برای خاکسپاری تشییع شد.

امیر براتی در دوران دفاع مقدس فرماندهی گروهان،گردان و تیپ را عهده دار بوده و پس از آن نیز مسئولیت فرماندهی لشگر 58 ذوالفقار و معاون عملیات نیروی زمینی را در کارنامه درخشان خدمتی خود دارد.

وی همچنین در عملیات‌های ماندگار دوران دفاع مقدس بویژه فتح‌المبین،بیت‌المقدس و طریق القدس حضوری مؤثر داشته و چندین بار در عملیات‌های یادشده و مناطق عملیاتی مجروح شده و به پاس خدمات بی‌شائبه و ابراز رشادت به دریافت نشان فتح از سوی فرمانده معظم کل قوا مفتخر شده است.

سرتیپ براتی برغم 75 درصد جانبازی و با وجود ترکشهای متعدد در بدن علاوه بر طرح‌ریزی و هدایت چندین رزمایش بزرگ ارتش، در سالهای اخیر نیز همکاری مستمری با هیأت معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی داشته و با حضور در مناطق مرزی جنوب کشور در انتقال تجربیات ارزشمند دوران دفاع مقدس به نسل جوان علی‌الخصوص دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش تأثیر قابل توجهی داشته است.

امیر سرتیپ دوم بازنشسته حسن براتی از فرماندهان جانباز و فداکار نیروی زمینی ارتش بر اثر سانحه رانندگی در یکی از جاده‌های شمال کشور به شدت مجروح شده و چند روز در بخش آی سی یوی بیمارستان خانواده ارتش در وضعیت کما بسر می‌برد که بر اثر شدت جراحات وارده به همرزمان شهیدش پیوست.
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.