Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
شوخي‌ام را جدي منتشر کردند! - شبکه نیوز
آدینه، 04 خرداد 97 ساعت 07:34 ق.ظ / Fri, 2018 May 25

- سیاسی - شوخي‌ام را جدي منتشر کردند!

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

شوخي‌ام را جدي منتشر کردند!

تاریخ 28 شهریور 1392 ساعت 09:43:11
کد خبر: 038453
روزنامه آرمان نوشت: روز گذشته خبرگزاری فارس گفت‌وگویی را با حسین مرعشی با تیتر «سخنگوی‌ هاشمی نیستم، دولت روحانی حقم را خورده، برگردم کرباسچی را برکنار می‌کنم» منتشر کرد که هر خواننده‌ای که آشنا به سیاست باشد با خواندن آنچه به نقل از مرعشی منتشر شده بود، متعجب می‌شد.

 

در متن این مصاحبه از قول مرعشی عباراتی مانند «به من ظلم کردند؛ چرا نباید به کابینه بروم، آنها حقم را خوردند؛ اگر پیشنهادی کنند هم من نمی‌روم» و «بعد از دو سال ونیم که به حزب کارگزاران برگردم حتما دبیرکل (کرباسچی) را عوض می‌کنم» منتشر شده بود که مشخصا بعید به نظر می‌رسید سخنان جدی حسین مرعشی باشد.

 

 

به نظر می‌رسد که برخی رسانه‌های جریان اصولگرا همچنان علاقه خاصی به شیطنت و اختلاف‌افکنی دارند و در رفتارشان تلاشی برای ایجاد وحدت و تعادل از خود نشان نمی‌دهند. مسلما صداقت و اخلاق رسانه نباید قربانی مصالح و منافع سیاسی شوند و در این زمینه از رسانه‌های اصولگرا انتظار می‌رود که با اصلاح‌ این رویه به وحدت جریان‌های سیاسی برای بهبود اوضاع کشورتلاش کنند.

 

 

متنی که خبرگزاری فارس تحت عنوان مصاحبه با شما منتشر کرده را تایید می‌کنید؟
خیر. بخش‌هایی از مصاحبه من با خبرگزاری فارس، روز گذشته بصورت دستکاری و تحریف شده منتشر شده است. قرار بنده با خبرنگار این خبرگزاری این بود که متن مصاحبه را بصورت صحیح و درست منتشر کنند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

 

 

 

بخش‌هایی از این گفت‌وگو به نظر جدی نمی‌آمدند. به نظر شما خبرنگار فارس شیطنت کرده بود؟
در بخش‌هایی از این گفت‌وگو بنده به شوخی برخی مطالب را بیان کردم و در خصوص این بخش‌ها هم به خبرنگار گفتم که این مطالب در متن مصاحبه منتشر نشوند.

 

 

به نظر شما این رفتار خبرگزاری اصولگرا با اصول حرفه‌ای خبررسانی تطابق داشت؟
بعد از انتشار نادرست این مصاحبه، به خبرگزاری فارس تذکر جدی دادم و قرار شد که متن این مصاحبه را اصلاح کنند اما در هر حال این کار، عملی غیر اخلاقی بود. یک رسانه‌ صادق و حرفه‌ای لزوما باید اخلاق رسانه‌ای را رعایت کند و امیدوارم که در آینده رویه‌های اینچنینی اصلاح شوند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.