Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
موشک‌های «ویژه» زمین به زمین در نیروی زمینی ارتش - شبکه نیوز
پنج شنبه، 31 خرداد 97 ساعت 09:24 ق.ظ / Thu, 2018 June 21

- سیاسی - موشک‌های «ویژه» زمین به زمین در نیروی زمینی ارتش

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

موشک‌های «ویژه» زمین به زمین در نیروی زمینی ارتش

تاریخ 23 فروردین 1393 ساعت 12:42:18
کد خبر: 044178
« شبکه نیوز » رزمایش پهپادی نزاجا برای اولین بار/ «محرم»؛ جدیدترین سلاح ارتش/ فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به برگزاری 5 رزمایش این نیرو در سال گذشته گفت: امسال نیز 4 رزمایش بزرگ دیگر را در دستور کار خواهیم داشت که برای اولین بار، رزمایش پهپادی نزاجا برگزار می‌شود.
موشک‌های «ویژه» زمین به زمین در نیروی زمینی ارتش

 

 

به گزارش « شبکه نیوز »به نقل ازفارسنیوز، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن 29 فروردین روز ارتش برگزار شد، گفت: دشمن از ارتش بعنوان بازوی مسلح نظام می‌ترسد.

وی افزود: مراقبت از مرزهای غرب و جنوب غرب به عهده نزاجا است که توسط دو قرارگاه انجام می شود و بخش‌های وسیعی از مرزها توسط یگا‌نهای نزاجا مراقبت می‌شود که این یکی از ماموریت های عملیاتی نزاجاست و حاصل آن کشف هزاران قبضه سلاح و شیشه‌ مشروبات الکلی و دستگیری ده‌ها متردد غیر مجاز بوده است.

 

 

پوردستان در ادامه تصریح کرد: پشتیبانی بالگردی از قرارگاه‌های ارتش و سپاه یکی دیگر از ماموریت‌های نیروی زمینی ارتش است، نزاجا همچنین توسط 3 قرارگاه نزاجا حدود یک میلیون هکتار از اراضی آلوده را پاکسازی کردند که در این راستا 180 شهید تقدیم کرده ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: استقرار سامانه‌های پدافند هوایی ارتفاع پست در کشور در قالب شبکه یکپارچه پدافند هوایی از دیگر مامویت های عملیاتی نزاجاست.

 

 

وی با اشاره به آموزش‌های دائمی به نیروهای یگانها گفت: در سال گذشته هر 43 تیپ نزاجا به انجام تمرین‌های رزمی پرداختند.

پوردستان خاطرنشان کرد: علاوه بر آن سال گذشته 5 رزمایش انجام دادیم از جمله رزمایش‌های بیت‌المقدس، الگوی توپخانه، میدانی، قمر‌بنی هاشم و رزمایش سایبری که در تهران برای اولین بار در نیروهای مسلح برگزار شد.

وی افزود: همچنین امسال نیز 4 رزمایش بزرگ دیگر را در دستور کار خواهیم داشت که برای اولین بار رزمایش پهپادی نیروی زمینی ارتش در علی‌آباد قم یا اصفهان برگزار می‌شود و رزمایش سایبری هم خواهیم داشت و 2 رزمایش نیز به صورت مشترک با سپاه پاسداران در جنوب غرب و جنوب شرق کشور برگزار می‌شود.

 

 

پوردستان گفت: روز 31 فروردین جدیدترین سلاح نزاجا با نام «محرم» رونمایی می شود که یک سلاح 6 لول با نواحت تیر بالا و کالیبر 50 خواهد بود، این سلاح همچنین در رژه 29 فروردین نیز حضور دارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درخصوص رژه 29 فروردین نیز اظهار داشت: رژه امسال با حضور رییس جمهور و 60 فروند بالگرد هوانیروز و دیگر تجهیزات ارتش بهمراه انجام رژه جنگنده‌های نیروی هوایی برگزار می‌شود که علاوه بر آن، رژه شناورهای ارتش در دریای عمان را نیز داریم.

امیر پوردستان همچنین با اشاره به موضوع گروگانگیری 5 مرزبان در ماههای اخیر گفت: اینکه یک گروه تروریستی با کمک دلارهای برخی کشورهای مرتجع منطقه ماه‌ها برنامه ریزی کند و جمعیت زیادی را آماده و 5 سرباز بی‌دفاع را اسیر یا جمعی را به شهادت برساند از نظر نظامی ارزشی ندارد.

 

وی تصریح کرد: ارتش و سپاه برای مقابله با گروه‌های تروریستی تجربه زیادی دارند مانند مقابله موفق با گروهک منافقین که عملیاتهای پیچیده‌ای را انجام می‌دانند، حال که عمده عملیات‌های جیش‌العدل شفاف و قابل رصد است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: بعد از این ماجرا، ستاد کل نیروهای مسلح تمهیداتی پیش بینی کرد تا دیگر شاهد این حوادث نباشیم و مسئولیت قسمتی از مرز را به سپاه دادند که پشتیبانی بالگردی از آنها نیز بر عهده نزاجاست.

 

 

پوردستان ادامه داد: ذره ای ناتوانی برای مقابله با گروه‌های تروریستی احساس نمی‌کنیم و این آمادگی را داریم که در صورت دستور مسئولین و ملاحظات سیاسی، گروهک تروریستی جیش العدل را در خانه شان دستگیر و به هلاکت برسانیم، این ظرفیت ها پیش بینی شده و آماده مقابله هستیم.

پوردستان افزود: پروژه مشترکی با نیروهای مسلح و نیروی هوافضای سپاه برای افزایش برد موشک هایمان و ارتقا دقت و برد موشک نازعات داریم.

وی با بیان اینکه به دنبال گرفتن مجوز از ستاد کل برای افزایش برد موشک هایمان هستیم، گفت: موشکهای ویژه زمین به زمین هم در نظر گرفته شده که در صورت تصویب به بدنه ملحق می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.