Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
توافق هسته ای زیاد دوام نمی آورد - شبکه نیوز
چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 03:28 ق.ظ / Wed, 2018 April 25

- سیاسی - توافق هسته ای زیاد دوام نمی آورد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

توافق هسته ای زیاد دوام نمی آورد

تاریخ 19 آذر 1395 ساعت 00:07:28
کد خبر: 054678
اندیشکده کارنگی در همایشی برای بررسی آخرین تحولات جهان پیروزی «دونالد ترامپ» در ریاست جمهوری آمریکا را بازی باخت-باخت برای ایران و همچنین احتمال شکست توافق هسته‌ای توصیف کرد.
توافق هسته ای زیاد دوام نمی آورد

فارس: «کریم سجادپور» تحلیلگر ارشد اندیشکده آمریکایی «کارنگی» با ابراز نگرانی از احتمال به پایان رسیدن توافق هسته‌ای در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» بر ایالات متحده، انتخاب شدن او را به ضرر ایران توصیف کرد.

سجادپور طی نشست دیروز جامع این اندیشکده و در پنل دوم آن با موضوع ایران، ترکیه و روسیه گفت: انتخاب تراپ یک (بازی) باخت-باخت برای جامعه ایرانی است که با تقویت آنچه که وی تندروها در ایران خواند، باعث افزایش فشارهای داخلی می‌شود.»

وی با ادعای اینکه رئیس جمهور پیشین ایران توانایی فوق‌العاده‌ای برای منزوی کردن این کشور در جهان داشت اما تصریح کرد «حسن روحانی» کاری انجام داد که بیشتر کشورهای دنیا به ایران با چشم «ستون پایدار کننده» بنگرند.

این تحلیلگر سیاسی معتقد است احتمال آن کم است که شرایط منطقه‌ای، توافق هسته‌ای را برای مدت زیادی حفظ کند زیرا افراطیون سنّی گمان می‌کنند ایران مشغول ایجاد یک هلال شیعی در منطقه است.

سجادپور ادامه داد: «ایران از سوی بسیاری از کشورها از جمله روسیه و حتی در واشنگتن بعنوان یک متحد تاکتیکی برای نبرد با گروه تروریستی داعش دیده می‌شود...ایران، روسیه و ترکیه اوج و حضیض‌های پیچیده‌ای دارند.»

وی با اشاره به اینکه اولویت‌های ایران در تضاد با رژیم صهیونیستی ، آمریکا و در رقابت با عربستان سعودی است، گفت: ایرانیان در گذشته شاهد انقلابی بدون دموکراسی بودند اما آنها اکنون خواستار دموکراسی بدون (نیاز به) انقلاب هستند.

در این نشست همچنین بیان شد که اگر توافق هسته‌ای شکست بخورد، اجماع بین‌المللی برای منزوی کردن ایران رخ نخواهد داد زیرا اتحاد بین‌المللی مانند سال‌های قبل (علیه ایران) شکل نمی‌گیرد و ایالات متحده به همراه رژیم صهیونیستی مجبور خواهد شد یا برجام را بپذیرند یا به زور متوسل شوند.

این تحلیلگر کارنگی ادعا کرد به دلیل تعهد ایران برای فعالیت‌های منطقه‌ای و حمایت از «حزب‌الله» لبنان، مردم تهران دچار قحطی و گرسنگی خواهند شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.