Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
فیلیپین: مقابل آمریکا تعظیم نمی کنیم - شبکه نیوز
سه شنبه، 29 خرداد 97 ساعت 01:36 ق.ظ / Tue, 2018 June 19

- سیاسی - فیلیپین: مقابل آمریکا تعظیم نمی کنیم

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

فیلیپین: مقابل آمریکا تعظیم نمی کنیم

تاریخ 26 آذر 1395 ساعت 21:57:15
کد خبر: 054763
دولت فیلیپین امروز جمعه از آمریکا خواست تا در تصمیم برای به تعویق انداختن کمک‌های بشردوستانه به این کشور تجدیدنظر کند.

ایسنا: دولت فیلیپین امروز جمعه از آمریکا خواست تا در تصمیم برای به تعویق انداختن کمک‌های بشردوستانه به این کشور تجدیدنظر کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های فیلیپینی از تصمیم ایالات متحده برای به تعویق انداختن بسته کمکی بزرگ بشردوستانه ابراز نگرانی کردند اما گفتند که فیلیپینی‌ها بدون آن هم زنده می‌مانند.

پرفکتو یاسای، وزیر خارجه فیلیپین امروز گفت: عدم اطمینان از دریافت بسته کمکی پس از آن ایجاد شد که رودریگو دوترته، رییس جمهوری تاکید کرد یک سیاست خارجی مستقل از ایالات متحده ایجاد می‌کنیم.

او تاکید کرد، این کشور بدون کمک‌های آمریکا هم می‌تواند دوام بیاورد.

یک آژانس امدادی دولت آمریکا موسوم به "شرکت چالش هزاره" اعلام کرده که رای‌گیری درباره تجدید بسته کمکی برای فیلیپین را به تاخیر می‌اندازد و علت آن را "بررسی بیشتر درباره اجرای قوانین و آزادی‌های مدنی" عنوان کرد.

دولت آمریکا هم نسبت به سرکوب مرگبار رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری فیلیپین علیه کارتل‌های مواد مخدر ابراز نگرانی کرده و همین خشم دوترته را برانگیخته است.

وزیر امور خارجه فیلیپین به خبرنگاران در سفر به سنگاپور تاکید کرد: اگر آنها واقعا قصد دارند که براساس نیازمان به ما کمک کنند، باید این کمک‌ها را به ما ارائه کنند، آن هم بدون هیچ پیش‌شرطی. امیدواریم که آمریکا در این رابطه تجدیدنظر کند. درخواست ما همواره این بوده است که آمریکا براساس احترام دوجانبه با ما رفتار کند و ما را به عنوان یک کشور برابر بپذیرد.

او با تاکید بر اینکه دولت دوترته به شدت برای رسیدگی به اتهامات حقوق بشری تلاش می‌کند، گفت: اما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این حقه آمریکایی‌ها نیست که از ما بخواهند جلوی درخواست‌های آنها تعظیم کرده و سر فرود آوریم، چون این کار را نمی‌کنیم. اگر آنها بخواهند به ما کمک کنند، می‌پذیریم. اما اگر نهایتا واشنگتن به بهانه نگرانی‌های حقوق بشری برای لغو این کمک‌ها تصمیم‌ بگیرد، باید بداند که تاثیر زیادی روی وضعیت اقتصادی مانیل نمی‌گذارد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.