Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
زمان دهمین دیدار روحانی و پوتین اعلام شد - شبکه نیوز
پنج شنبه، 31 خرداد 97 ساعت 09:31 ق.ظ / Thu, 2018 June 21

- سیاسی - زمان دهمین دیدار روحانی و پوتین اعلام شد

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

زمان دهمین دیدار روحانی و پوتین اعلام شد

تاریخ 26 آذر 1395 ساعت 22:09:00
کد خبر: 054773
پس از تائید کاخ کرملین مبنی بر برنامه ریزی دیدار سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه با موضوع سوریه، خبرگزاری ایتارتاس اعلام کرد که سفر حسن روحانی به مسکو ژانویه سال 2017 انجام می شود.

ایرنا: پس از تائید کاخ کرملین مبنی بر برنامه ریزی دیدار سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه با موضوع سوریه، خبرگزاری ایتارتاس اعلام کرد که سفر حسن روحانی به مسکو ژانویه سال 2017 انجام می شود.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز پنجشنبه بدون اعلام زمان تقریبی برگزاری این مذاکرات و همچنین مکان آن، اعلام کرده بود: برنامه مذاکرات روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در حال انجام است.

خبرگزاری ایتارتاس امروز (جمعه) به نقل از یک منبع آگاه روسی در جریان برنامه ریزی این نشست بدون ذکر نام نوشت: سفر رئیس جمهوری ایران حدود یک ماه دیگر به روسیه صورت می گیرد.

زمان دهمین دیدار روحانی و پوتین اعلام شد

وی اعلام کرد که محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران نیز پیشتر از موافقت روحانی با پذیرش سفر به روسیه به دعوت ولادیمیر پوتین خبر داده بود.

مقام روس همچنین به برنامه در نظر گرفته شده 27 دسامبر ( هفتم دیماه) اشاره کرد که قرار است محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو وزیران خارجه ایران، روسیه و ترکیه در مسکو دیدار و درباره سوریه مذاکره می کنند.

ایران و روسیه در باره اوضاع سوریه و بحران سازی تروریستی چند کشور غربی-عربی به پیشگامی آمریکا از دمشق حمایت می کنند.

روحانی و پوتین در 9 دیدار و مذاکره و همچنین بارها رایزنی تلفنی، زمینه مساعد گسترش هر چه بیشتر همکاری های دو کشور را فراهم کرده اند و در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی هفته جاری ایران و روسیه در تهران نیز نقشه راه توسعه مناسبات تهران و مسکو با ارزشی بالغ بر 30 میلیارد دلار تدوین شد.

تازه ترین دیدار پوتین و روحانی 18 تیر ماه در شهر باکو انجام شد که افزون بر شرکت در نشست سه جانبه با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان برای گسترش همکاری های منطقه ای، محورهای توسعه مناسبات تهران و مسکو نیز بررسی شد.

همچنین تازه ترین رایزنی تلفنی سران ایران و روسیه پیش از نشست 10 آذرماه کشورهای عضو سازمان صادر کننده نفت (اوپک) انجام گرفت که در نتیجه با تقویت همگرایی نفتی دو کشور، بن بست یکساله مذاکرات کاهش تولید بین اوپک و غیر اوپک شکست و در مجموع قرار شد در شش ماهه اول سال 2017 اوپکی ها یک میلیون و 200 هزار و غیر اوپکی ها از جمله روسیه 600 هزار بشکه کمتر تولید کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.