Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟ + تصویر - شبکه نیوز
سه شنبه، 20 آذر 97 ساعت 10:20 ب.ظ / Tue, 2018 December 11

- سیاسی - چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟ + تصویر

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟ + تصویر

تاریخ 21 آبان 1396 ساعت 16:25:57
کد خبر: 055757
در کشور ایران سابقه انتشار روزنامه ها به دوران قاجار می رسد و از همان گذشته روزنامه ها در زندگی و جامعه و آگاهی دادن مردم از خبرهای درون کشور و بیرون کشور نقش های مهمی داشتند.
چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟ + تصویر

 

 

چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟

 
 
چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟

 

چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟

روزنامه کیهان : در کشور ایران سابقه انتشار روزنامه ها به دوران قاجار می رسد و از همان گذشته روزنامه ها در زندگی و جامعه و آگاهی دادن مردم از خبرهای درون کشور و بیرون کشور نقش های مهمی داشتند. با وجود اینکه این روزها پیشرفت های زیادی در عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی صورت گرفته ولی هنوز روزنامه ها به عنوان یک رسانه های گروهی در بالا بردن و ارتقا سطح فرهنگ مردم نقش مهمی را ایفا می کنند.

 

معمولا روزنامه ها به علت ارزانی ، تنوع خبرها و اختصار و …. قادر می باشند تا گروه های زیادی از مردم را در اقشار مختلف تخت پوشش های اطلاعاتی خود قرار بدهند و به دلیل مقبولیت که از سوی مردم دارند برای انتقال اطلاعات و آگاهی به مردم می توانند مفید باشند.

 

روزنامه کیهان جز یکی از قدیمی ترین روزنامه های در کشور ایران است که بعد از روزنامه اطلاعات ، فعالیت می نماید.نخستین بار این روزنامه در سال ۱۳۲۱ منتشر شد.

 

خبری در روز ۱۷ آبان ماه سال ۹۶ منتشر شد که موجب شد بسیاری از آن تعجب کنند و آن خبر حاکی از توقیف شدن روزنامه کیهان بود. از اواسط دهه هفتاد بعد از مهدی نصیری آقای حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه و موسسه کیهان شد.

 

توقیف شدن روزنامه کیهان

چرا روزنامه کیهان توقیف شد ؟ : بر اساس شکایت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی که بر مبنای اقدامات روزنامه کیهان مغایر با سیاست های اصولی و بیّن جمهوری اسلامی ایران در مسائل و امنیت منطقه‌ای بود ، دادستانی تهران اقدام به توقیف روزنامه کیهان نمود. این روزنامه برای دو روز شنبه و یکشنبه آینده توقیف شده است.

 

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات در روز دوشنبه ۱۵ آبان ماه اعلام کرده بود که با توجه به جلسه آن روز قرار بر این شده است که به روزنامه کیهان به دلیل تیتر «شلیک موشک انصارالله به ریاض، هدف بعدی دوبی» که بر خلاف امنیت و مصلاح ملی تشخیص داده شده است، تذکر داده شود./

 

110

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.