Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
جزئیاتی از مراسم روز روسیه که قرار است به جای تلاویو در بیت‌المقدس برگزار شود - شبکه نیوز
دو شنبه، 19 آذر 97 ساعت 04:28 ب.ظ / Mon, 2018 December 10

- سیاسی - جزئیاتی از مراسم روز روسیه که قرار است به جای تلاویو در بیت‌المقدس برگزار شود

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

جزئیاتی از مراسم روز روسیه که قرار است به جای تلاویو در بیت‌المقدس برگزار شود

تاریخ 16 خرداد 1397 ساعت 16:13:23
منبع: khabaronline
کد خبر: 057031
 روسیه برای اولین بار تصمیم گرفته است مراسم روز ملی خود را به جای تلاویو در بیت المقدس غربی (اورشلیم) برگزار کند، اقدامی که پس از انتقال سفارت آمریکا به این منطقه در نوع خود جنجال برانگیز است.
جزئیاتی از مراسم روز روسیه که قرار است به جای تلاویو در بیت‌المقدس برگزار شود

 

 

جزئیاتی از مراسم روز روسیه که قرار است به جای تلاویو در بیت‌المقدس برگزار شود

 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری شبکه نیوز|shabakenews ، به نقل از وب سایت نیوز راشا، عصر 14 ژوئن در منزلگاه "سرگیفسکی" (Sergiyevskoye Podvorye - بنای ساخته شده در دوران تزارهای روسیه در بیت المقدس (اورشلیم) برای اقامت زائران روس و دیگر مصارف) در اورشلیم ضیافت سفارت روسیه به مناسبت روز ملی آن برگزار می‌شود.

این مراسم برای اولین بار بجای تل آویو در قدس برگزار می‌شود. سفارت روسیه در این رابطه اظهار نظر زیر را به رسانه‌ها فرستاده است: "منزلگاه سرگیفسکی که در سال 2008 به روسیه پس داده شد در تاریخ حضور روسیه در سرزمین مقدس جایگاه خاصی دارد. تصمیم برگزاری ضیافت دولتی در آن بطور اتفاقی اتخاذ نشده‌ است. منزلگاه نماد فرهنگ و سنت‌های ما و تکه زمین واقعاً "روسی" در اورشلیم و بطور اعم خاورمیانه است. 

متذکر شویم که این محل در اورشلیم غربی قرار دارد که روسیه در آوریل 2017 آن را به عنوان پایتخت اسرائیل شناسایی کرد. در نظر داریم که پارامترهای حل تمام امور درگیری اعراب و اسرائیل و از جمله مسئله اورشلیم باید طی مذاکرات اسرائیلی‌ها و فلسطینیان هماهنگ شود. روسیه آماده است به طرفین در نیل به توافقات مربوطه کمک کند".

دو هفته قبل نشریه کویتی "الجریده" به نقل از منابع اعلام نشده نوشت که بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل طی دیدار 9 ماه می از مسکو مسئله انتقال سفارت روسیه در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم را مطرح کرده بود. طبق این گزارش ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه قول داده مسئله را "به شکل مثبت" بررسی کند و گفته روسیه می‌تواند سال آینده چنین اقدامی کند. این اطلاعات از طرف روس و اسرائیلی تأیید نشد.

لازم به ذکر است وزارت امور خارجه روسیه در آوریل 2017 بطور غیرمنتظره این اعلامیه را منتشر کرد: "پایبندی به تصمیم‌های سازمان ملل در خصوص اصول حل مسئله و از جمله موقعیت قدس شرقی به عنوان پایتخت کشور فلسطین آینده را تأیید می‌کنیم. همزمان لازم می‌دانیم اعلام نماییم در این رابطه قدس غربی را به عنوان پایتخت کشور اسرائیل تلقی می‌کنیم". ولی سپس نه وزارت امور خارجه روسیه و نه سفارت روسیه در اسرائیل توضیح ندادند آیا این امر به معنی شناسایی بالفعل "بیت المقدس غربی" به عنوان پایتخت اسرائیل است یا خیر.

در دسامبر سال گذشته دو منبع در وزارت امور خارجه روسیه به خبرگزاری ریا نووستی، خبرگزاری دولتی روسیه ، گفتند مسکو از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مورد شناسایی اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل نگران شده است. ضمناً همان منبع اعلام نمود: "ما از تصمیم ایالات متحده نگران شده‌ایم. ما اورشلیم غربی را پایتخت اسرائیل و اورشلیم شرقی را پایتخت فلسطین شناختیم. بنظر ما این موضع یک موضع عینی و موزونی است. در نهایت مذاکرات فلسطین و اسرائیل باید به حل مسئله بر اساس اصول دو کشور - فلسطین و اسرائیل در حال زندگی در صلح و حسن همجواری - منجر شود.


آنها اطمینان دارند انتقال مراسم از هتل تل آویو به بنای تاریخی منزلگاه سرگیفسکی مسئله حساس موقعیت شهر را مطرح نمی‌کند که هم اسرائیلی‌ها و هم فلسطینی‌ها می‌خواهند پایتخت آنها باشد.

نماینده سفارت به خبرنگاران گفت: "منزلگاه سرگیفسکی که در سال 2008 به روسیه پس داده شد در تاریخ حضور روسیه در سرزمین مقدس جایگاه خاصی دارد. تصمیم برگزاری ضیافت دولتی در آن بطور اتفاقی اتخاذ نشده‌ است. منزلگاه نماد فرهنگ و سنت‌های ما و تکه زمین واقعاً "روسی" در اورشلیم و بطور اعم خاورمیانه است".

وی به این اشاره کرد که این محل در اورشلیم غربی قرار دارد که روسیه هنوز در آوریل 2017 آن را به عنوان پایتخت اسرائیل شناسایی کرد. وی در دنباله متذکر شد که بخش شرقی شهر را پایتخت کشور فلسطین تلقی می‌کند.

در سفارتخانه تأکید شده است: "در نظر داریم که پارامترهای حل تمام امور درگیری اعراب و اسرائیل و از جمله مسئله اورشلیم باید طی مذاکرات اسرائیلی‌ها و فلسطینیان هماهنگ شود. روسیه آماده است به طرفین در نیل به توافقات مربوطه کمک کند".


منزلگاه روسی که مدت طولانی از اختیار روسیه خارج بوده و اخیراً پس گرفته شد از طرف انجمن امپراطوری ارتدکسی فلسطین در قرن نوزدهم برای اسکان زائران روس ساخته شده بود. این محل یک سال قبل پس از مرمت درهای خود را باز کرده و به تدریج انجام وظایف سابق خود را از سر می‌گیرد./9515

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.