Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
کره شمالی، پوتین را هم غافلگیر کرد - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 11:01 ق.ظ / Tue, 2018 October 23

- سیاسی - کره شمالی، پوتین را هم غافلگیر کرد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

کره شمالی، پوتین را هم غافلگیر کرد

تاریخ 17 خرداد 1397 ساعت 10:30:06
منبع: bartarinha
کد خبر: 057058
رئیس جمهوری روسیه درخواست کره شمالی از آمریکا برای ارائه تضمین های امنیتی به این کشور را منطقی و قابل درک خواند و گفت که اقدامات پیونگ یانگ در راستای کاهش تنش با واشنگتن برای کرملین نیز غیر منتظره بود.  
 کره شمالی، پوتین را هم غافلگیر کرد

 

 

 
کره شمالی، پوتین را هم غافلگیر کرد

 

 

 

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری شبکه نیوز|shabakenews،رئیس جمهوری روسیه درخواست کره شمالی از آمریکا برای ارائه تضمین های امنیتی به این کشور را منطقی و قابل درک خواند و گفت که اقدامات پیونگ یانگ در راستای کاهش تنش با واشنگتن برای کرملین نیز غیر منتظره بود.

 به نقل از کرملین، ولادیمیر پوتین اقدامات اخیر کره شمالی برای کاهش تنش را بی سابقه خواند و گفت: کره شمالی در گام اول از توقف آزمایش های موشکی و هسته ای خبر داد و در گام دوم یکی از میدان های بزرگ هسته ای خود را که برای آزمایش سلاح هسته ای درنظر گرفته بود، نابود کرد.

وی افزود: اقدامات کره شمالی نشان می دهد که در مسیر خلع سلاح هسته ای (در شبه جزیره کره) حرکت می کند که هدف نهایی جامعه جهانی است.

پوتین خاطر نشان کرد: من می توانم رهبری کره شمالی را که برای خلع سلاح هسته ای کامل تضمین های امنیتی می خواهد، درک کنم چرا که اقدام بدون دریافت ضمانت های امنیتی مقابل آمریکا ناممکن است و حتی تصور هم نمی توان کرد که پس از رویدادهای غمناک که در لیبی یا عراق (بر اثر تهاجم نظامی غرب) رخ داد، کره شمالی بدون تضمین، خود را خلع سلاح کند.

رئیس جمهوری روسیه گفت: کره شمالی نظاره گر حوادث خاورمیانه بوده و بدیهی است که تضمین های امنیتی برای مذاکره با آمریکا بخواهد.

وی ادامه داد: نمی دانیم کره شمالی چه تضمین هایی می خواهد یا اینکه این ضمانت ها چه زمانی محقق می شوند اما باید در این مسیر و کاهش تنش ها و خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره حرکت کرد.

پوتین با ابراز تاسف از اینکه آمریکا و کره جنوبی، هنوز رزمایش های نظامی در شبه جزیره کره را متوقف نکردند، گفت: امیدوارم دیدار رئیس جمهوری آمریکا با رهبر کره شمالی تحقق یابد و نتایج مثبت آن را ببینیم.

قرار است نشست سران آمریکا و کره شمالی 22 خرداد در سنگاپور برگزار شود./9515

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.