Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
رای منفی نمایندگان مجلس بطرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات - شبکه نیوز
دو شنبه، 02 مهر 97 ساعت 11:49 ق.ظ / Mon, 2018 September 24

- سیاسی - رای منفی نمایندگان مجلس بطرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز ؛

رای منفی نمایندگان مجلس بطرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات

تاریخ 29 خرداد 1397 ساعت 12:48:29
منبع: farsnews
کد خبر: 057229
هر دستگاه براساس درآمدهای به دست آمده حقوق مدیران و کارمندان خود را پرداخت می کنند چرا دستگاه ها باید با توجه به نظر خود حقوق کارمندان را تنظیم کنند/ مجلس در برنامه ششم قانونی برای شفافیت حقوق و دستمزد تصویب کرده که دولت هنوز آن را اجرایی نکرده است بنابراین به جای تصویب قانون جدید دولت را باید موظف به اجرای قوانین موجود کرد.
 رای منفی نمایندگان مجلس بطرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات

 

 


نمایندگان مجلس به کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات رای منفی دادند.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات رای منفی دادند.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) با کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور مخالفت کردند.

 

به گزارش «شبکه نیوز | shabakenews ؛» نمایندگان مجلس با 61 رای موافق، 115 رای مخالف و 17 رای ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر با کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشوری مخالفت کردند که براین اساس این طرح از دستور کار مجلس خارج شد.

 

در جریان بررسی این طرح نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه به عنوان مخالف کلیات با بیان اینکه دولت برای این موضوع باید لایحه ارائه دهد گفت: مجلس در برنامه ششم قانونی برای شفافیت حقوق و دستمزد تصویب کرده که دولت هنوز آن را اجرایی نکرده است بنابراین به جای تصویب قانون جدید دولت را باید موظف به اجرای قوانین موجود کرد.

 

غلامرضا کاتب در موافقت با این طرح گفت: در حال حاضر هر دستگاه براساس درآمدهای به دست آمده حقوق مدیران و کارمندان خود را پرداخت می کنند چرا دستگاه ها باید با توجه به نظر خود حقوق کارمندان را تنظیم کنند.

 

وی ادامه داد: این طرح به شفافیت و افزایش نظارت کمک می‌کند چرا که دریافتی‌ها و پاداش ها و غیره در سامانه ثبت می شود و دستگاه های نظارتی مانند سازمان حسابرسی هر 6 ماه گزارشی در این زمینه ارائه می دهد؛ این قانون به شمولیت پرداخته و تمام دستگاه ها نمی توانند از این قانون خارج شوند؛ این طرح به اجرای عدالت کمک می کند و از پرداخت حقوق های نجومی جلوگیری می نماید.

براساس این گزارش، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز به عنوان دومین مخالف کلیات طرح مذکور گفت: در این شرایط سخت اقتصادی که مردم مشکلات بسیاری دارند طرحی پیشنهاد می شود که حقوق مدیران را افزایش می‌دهد، طراحان با چه دیدگاهی این طرح را ارائه کردند؟ این طرح سقف حقوق‌ها را زیاد کرده و باعث دریافت حقوق نجومی و حتی رسیدن حقوق مدیران به ۴۰ یا ۵۰ میلیون تومان می شود.

 

همچنین حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در موافقت با این طرح اظهار داشت: ماده 38 برنامه توسعه ششم در رابطه با حقوق های نجومی بود، مجلس آن را تصویب کرد اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام این ماده حذف شد.

 

وی اضافه کرد: رهبری بر جلوگیری از حقوق های نجومی تاکید داشتند؛ ماده 38 برنامه ششم با تلاش دولت حذف شد، اما پس از گذشت 15 ماه از تصویب قانون برنامه ششم هنوز قانونی برای حقوق های نجومی وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: این طرح یک گام به جلو است و اگر تصویب شود می دانیم که چه مقدار حقوق داده شده است.

به گزارش فارس، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود به عنوان سومین و آخرین مخالف طرح آن را خلاف اصل ۷۵ قانون اساسی دانست و اضفه کرد: این طرح حقوق مدیران را افزایش می‌دهد. طبق ماده ۷۶ قانون خدمات کشوری حقوق مدیران نباید بیشتر از ۷ برابر حقوق کارمندان باشد اما با تصویب این طرح حقوق فعلی مدیران که ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است به ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش می یابد.

 

محمد حسن نژاد دیگر نماینده ای بود که در موافقت با این طرح گفت: امروزه احساس بی عدالتی و تبعیض در بین مردم وجود دارد، در هر خانواده یک یا چند بیکار وجود دارد این در حالی است که برخی افراد در چند جا مشغول به کار هستند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در همین زمینه تصریح کرد: این قانون باعث شفافیت می شود اگرچه در برخی از جزئیات مشکل دارد اما در کلیات مسئله ای ندارد./110

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.