Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
افزایش قیمت نفت در پی افت ذخایر آمریکا - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 04:41 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- سیاسی - افزایش قیمت نفت در پی افت ذخایر آمریکا

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

افزایش قیمت نفت در پی افت ذخایر آمریکا

تاریخ 31 مرداد 1397 ساعت 23:09:54
کد خبر: 057565
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت آمریکا و ضعیف شدن ارزش دلار و نگرانی بازار نسبت به دورنمای عرضه به دلیل اقدامات خصمانه‌ای آمریکا علیه ایران افزایش یافت.

خبرگزاری ایسنا: قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت آمریکا و ضعیف شدن ارزش دلار و نگرانی بازار نسبت به دورنمای عرضه به دلیل اقدامات خصمانه‌ای آمریکا علیه ایران افزایش یافت.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۲۰ سنت افزایش نسبت به روز سه‌شنبه، به ۷۲.۸۳ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۸ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۶۶.۱۲ دلار در هر بشکه رسید.

آماری که روز سه شنبه از سوی موسسه امریکن پترولیوم منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۷ اوت، به میزان ۵.۲ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۰۵.۶ میلیون بشکه رسیده است که بالاتر از ۱.۵ میلیون بشکه کاهشی بود که تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند. آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا بعد از ظهر روز جاری منتشر می‌شود.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند سرمایه گذاران مطمئن هستند که ذخایر نفت آمریکا در هفته جاری کاهش پیدا خواهد کرد.

به گفته کیم کوانگ رائه، تحلیلگر کالا در شرکت سامسونگ فیوچرز، نشانه‌های کندی رشد تولید نفت آمریکا و ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا نیز به بالا رفتن قیمت نفت کمک کرده است.

شاخص دلار آمریکا روز چهارشنبه در برابر سبدی از شش ارز بزرگ به ۹۵.۲۱۱ واحد کاهش یافت در حالی که روز گذشته تحت تاثیر انتقاد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از سیاست پولی بانک مرکزی این کشور، ۰.۷ درصد از ارزش خود را از دست داده بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا هفته گذشته دورنمای رشد تولید نفت آمریکا را از ۱۰.۷۹ به ۱۰.۶۸ میلیون بشکه در روز کاهش داد.

نگرانی‌ها نسبت به پیامد اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران بر روند عرضه به بازار جهانی ادامه‌ دارد و از قیمت‌های نفت پشتیبانی کرده است.

ایران که سومین صادرکننده بزرگ عضو اوپک است، هفته جاری اعلام کرد هیچ یک از اعضای دیگر اوپک نباید اجازه پیدا کنند سهم صادرات نفت ایران را بگیرند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین، یک هیات تجاری چینی برای مذاکره درباره اختلافات تجاری با آمریکا به واشنگتن سفر کرده است اما نشانه هایی از مصالحه میان دو کشور دیده نمی شود. دونالد ترامپ روز دوشنبه در مصاحبه با رویترز گفته بود: انتظار ندارد این مذاکرات پیشرفت چندانی داشته باشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.