Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
کاش احمدی نژاد مجلس ششم رای می آورد - شبکه نیوز
سه شنبه، 27 آذر 97 ساعت 06:10 ب.ظ / Tue, 2018 December 18

- سیاسی - کاش احمدی نژاد مجلس ششم رای می آورد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

کاش احمدی نژاد مجلس ششم رای می آورد

تاریخ 01 مهر 1389 ساعت 03:30:00
کد خبر: 000906
شبکه نیوز: قانون گریزی باعث می شود که کشور رشد و پیشرفت شایسته نداشته باشد.
کاش احمدی نژاد مجلس ششم رای می آورد
 سید رضا اکرمی نماینده مردم تهران در خصوص عواقب قانون گریزی در کشور گفت :نکاتی که در توده مردم و خواص شاهد هستیم که موجب قانون گریزی می شود نا آگاهی نسبت به اصل قانون است و ممکن است در مسیر عمل از جامعیت قانون اطلاع نداشته باشند و در عمل قانون گریزی انجام شود.

اهم گفت و گوی سید رضا اکرمی با شفاف را در  ادامه بخوانید:

    *
      برخی افراد به قانون نگاه موردی می کنند و به این موضوع توجه ندارند که این قانون در کنار قانون دیگر طرح شده است.
    *
      عده ای قانون را سلیقه ای اجرا می کنند و گاهی ممکن است اصل قانون را قبول داشته باشند اما به دلیل نگاه سلیقه ای قانون گریزی کنند.
    *
      عدم توجه به ابعاد مختلف قانون موجب قانون گریزی می شود و  قانون گریزی باعث می شود که کشور رشد و پیشرفت شایسته نداشته باشد.
    *
      برای مثال ما در سال 88 قانونی را تصویب کردیم که 2 میلیارد دلار به مترو تهران و 8 استان بزرگ دیگر تخصیص پیدا کند اما با گذشته زمان طولانی هنوز این قانون اجرا نشده و بخش هایی از مترو تهران به دلیل عدم وجود واگن بهره برداری نشده است و در مشهد هم که روند پیشرفت مترو را جویا شدیم گفتند مترو همچنان متوقف است.
    *
      تمام سرمایه گذاری هایی که برای مترو شده بود در زیر زمین بلا استفاده مانده و با عدم اجرای قوانین در خدمت رسانی به مردم کوتاهی می شود.
    *
      ای کاش آقای احمدی نژاد در دوره ششم مجلس رای می آوردند و یک دوره مجلس را دوره قانونگزاری،ارتباط دولت با مجلس و کار آموزی می دید که واقعا برای او معلوم می شد جایگاه مجلس،قانون گزاری و نگهبانی کشور در روزهای حساس چگونه است اما متاسفانه این آرزوی بنده تحقق نیافت.
    *
      طبق قانون اساسی هر شخصی باید چند نهاد را به عنوان مرجعیت بپذیرد. شورای نگهبان برای تفسیر قانون اساسی و تایید قانون گزاری ،مجلس شورای اسلامی برای قانونگزاری و تفسیر قوانین عادی،مجمع تشخیص مصلحت برای حل اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان در تصویب قوانین و رهبری به عنوان فصل الخطاب همه امور
    *
       این اظهار نظرها شاید برای خود این افراد محترم باشد اما برای دیگران خوش آیند نیست.آنها باید قانون اساسی را بررسی کنند نه معنا.
    *
      مشکل احمدی نژاد این است که مرجعیت این موارد را به طور کامل نپذیرفته است.حتی آقای احمدی نژاد به شورای نگهبان هم ایراد می گیرد.
    *
      مجلس در راس امور است و این یکی از فرمایشات امام(ر،ه) است که مقام معظم رهبری هم در مجلس هفتم به این مورد تاکید داشتند و این جمله را تکرار کردند.
    *
       آقای احمدی نژاد باید مرجعیت ثابت را بپذیرد.نمی دانم چه ضرورتی داشت که بین هفته دولت و هفته دفاع مقدس یک مرتبه این اظهارات را مطرح کند و انتخاب این زمان برای بیان این اظهار نظر بی سلیقگی و بد سلیقگی بود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.