Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
بی توجهی به صنایع دستی در شان مازندران نیست - شبکه نیوز
شنبه، 31 شهریور 97 ساعت 10:27 ب.ظ / Sat, 2018 September 22

- استان‌ها - بی توجهی به صنایع دستی در شان مازندران نیست

استان‌ها
تبلیغات

بی توجهی به صنایع دستی در شان مازندران نیست

تاریخ 07 شهریور 1391 ساعت 16:58:21
کد خبر: 015805
 «شبکه نیوز» مدیر کل  میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری مازندران گفت:بی توجهی به صنایع دستی در شان مازندرزان نیست
بی توجهی به صنایع دستی در شان مازندران نیست

به  گزارش خبرنگار شبکه نیوز،مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران عصر دیروز در جلسه گردهمایی معاونین اداری و مالی و ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان مازندران گفت:بی توجهی به صنایع دستی در شان استان مازندران نیست.

 

سیف ا.. فرزانه از عدم حضور تمامی دستگاه های مشمول این قانون در جلسه انتقاد کرد و افزود:این اعتبارات که از محل اعتبارات تملک دارایی تعیین شده است فقط در  این زمینه می تواند هزینه شود در غیر این صورت تا  پایان سال مالی برگشت خواهد خورد.

 

وی افزود:این جلسه در جهت اجرایی شدن قانون خرید محصولات هنری و صنایع دستی و هنرهای سنتی برا اساس بند 119 قانون بودجه سال 90 تصویب و ایین نامه اجرایی آن در اردیبهشت ماه سال جاری به  بیش از 22 دستگاه مشمول این قانون ابلاغ شده است و زمان اجرای آن نیز تا پایان سال مالی  است.

 

وی گفت :این مصوبه قانونی که در جهت حمایت از هنرمندان تصویب شده است بهترین فرصت برای دلجویی از صنعتگران بومی مازنی است.

 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران  یادآور شد:صنایع دستی و هنرهای سنتی یکی از محصولات مهم گردشگری است که به تنهایی می تواند جاذب گردشگر باشد بی توجهی به این هنر در شان استان نیست.

 

فرزانه خاطر نشان ساخت:از ابتدای تیرماه تا کنون بیش از 13 میلیون مسافر وارد استان شدند آمارها نشان می دهد که همچنان استان مازندران پیشتاز گردشگری در کشور است.

 

وی از خرید محصولات صنایع دستی در ادارات کل فنی و حرفه ای، استاندارد،شیلات و شهرک های صنعتی و سفارش خرید آب منطقه ای مازندران و صدا و سیمای استان خبر داد و افزود:کارشناسان این اداره کل این آمادگی را دارند تا مشاوره تخصصی در زمینه خرید محصولات صنایع دستی متناسب با دستگاه های متقاضی را ارایه دهند.

 

فرزانه تصریح کرد:جهت آشنایی و  دستگاه ها و نهادهای مشمول این قانون با رشته های مختلف صنایع دستی و زمینه مناسب برای خرید بهتر محصولات جهت اجرای بند 119 قانون بودجه سال 90،نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی در تیرماه سال جاری برگزار شد

 

وی از دستگاها و نهادهای مشمول این قانون خواست برای اجرای این قانون از رشته های مختلف صنایع دستی و تمامی هنرمندان در سراسر استان استفاده کنند.

 

وی از منتخبان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی خواست :از تداوم این قانون در برنامه بودجه سالهای آتی برای حمایت از هنرمندان و صنعتگران کشور  حمایت کنند.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.