Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
"اربیل" پایتخت گردشگری جهان عرب - شبکه نیوز
سه شنبه، 20 آذر 97 ساعت 10:17 ب.ظ / Tue, 2018 December 11

- استان‌ها - "اربیل" پایتخت گردشگری جهان عرب

استان‌ها
تبلیغات

"اربیل" پایتخت گردشگری جهان عرب

تاریخ 07 آذر 1391 ساعت 15:25:15
کد خبر: 024912
ظرفیت‌های گردشگری مازندران در نمایشگاه توانمندی‌های درسلیمانیه  کردستان عراق به نمایش گذاشته می‌شود.

 

این نمایشگاه 21 تا 24 آذرماه در کردستان عراق عراق برپا خواهد شد.

به گزارش شبکه نیوز، برای برپایی این نمایشگاه یک‌هزار و 500 مترمربع فضا پیش‌بینی شده است که در آن تولیدات واحدهای صنعتی، کشاورزی، دامپروری و ظرفیت‌های گردشگری مازندران به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

در استانه سفر مازندرانی ها به کردستان عراق خواندن این خبر خالی از لطف نیست.خبری که از تحولات گردشگری کردستان عراق خبر می دهد.

شهر «اربیل» پایتخت گردشگری جهان عرب در سال 2014 شد

شهر «اربیل» در منطقه کردستان عراق به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عربی در سال 2014 انتخاب شد.

در جریان نشستی که در شهر «قاهره» پایتخت مصر برگزار شد، شهر کُردنشین «اربیل» در منطقه کردستان عراق به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عربی انتخاب شد.

اربیل در رقابت تنگاتنگ با شهرهای «ریاض» عربستان، «قاهره» مصر، «شارجه» امارات و «بیروت» لبنان، عنوان «پایتخت گردشگری جهان عرب»در سال 2014 را به خود اختصاص داد.

در سال جاری میلادی این عنوان در اختیار شهر «مسقط» عمان است و در سال 2013 عنوان پایتخت گردشگری جهان عرب به شهر «بغداد» در عراق رسیده است. البته این عنوان در سال 2015 نیز به شارجه در امارات رسید.

اربیل در شرایطی عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عربی در سال 2014 را به خود اختصاص داد که مقامات صنعت گردشگری این شهر در شمال عراق که تاریخی 6000 ساله دارد، از سال‌ها قبل قصد دارند این شهر را به مقصد جدید گردشگری خاورمیانه تبدیل کنند.

شهر اربیل آثاری تاریخی از دوره‌ی نوسنگی، تمدن بین‌النهرین و دوره‌ی اسلامی دارد. علاوه بر جاذبه‌های گردشگری تاریخی، منطقه‌ی کردستان عراق و بویژه شهر اربیل از جاذبه‌های طبیعی، بخصوص پوشش گیاهی زیبا و هم‌چنین کوه‌های پوشیده از برف که می‌توان از آن‌ها برای توسعه‌ی گردشگری زمستانی استفاده کرد، بهره می‌برد.

در این شرایط مقامات شهر اربیل قصد دارند، با ساخت هتل‌های لوکس، توسعه‌ی فرودگاه اربیل و تقویت زیرساخت‌های گردشگری این شهر، اربیل را به دبی جدید تبدیل کنند. در این راستا با پخش آگهی‌های تلویزیونی، از سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف برای سرمایه‌گذاری در توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری اربیل دعوت شده که حاصل آن سرمایه‌گذاری‌های کلان سرمایه‌گذاران کشورهای عرب حوزه‌ی خلیج‌فارس و لبنان در صنعت گردشگری اربیل بوده است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.