Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
طرح ضیافت الهی درمازندران اجرا می شود - شبکه نیوز
دو شنبه، 02 مهر 97 ساعت 10:38 ق.ظ / Mon, 2018 September 24

- استان‌ها - طرح ضیافت الهی درمازندران اجرا می شود

استان‌ها
تبلیغات

طرح ضیافت الهی درمازندران اجرا می شود

تاریخ 12 تیر 1392 ساعت 18:52:03
کد خبر: 034906
طرح ضیافت الهی درمازندران اجرا می شود مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت:طرح ضیافت الهی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان در ماه رمضان استفاده می‌شود.

 

 

به گزارش شبکه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان مازندران:حجت ‌الاسلام ستارعلیزاده  اظهار کرد: مازندران ولایتمدار با دارا بودن بیش از1200 امامزاده وبقعه متبرکه اولین استان درکشور را داراست .

 


وی با اشاره به اینکه سالانه برنامه‌های مختلفی در بقاع متبرکه استان اجرایی می‌شود، اضافه کرد: ماه مبارک رمضان نیز از ایام ویژه‌ای است که برنامه‌های مختلفی در بقاع متبرکه استان اجرایی می‌شود.

 


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه هر سال به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه‌های قرآنی بسیاری در بقاع متبرکه استان اجرایی می‌شود، افزود: برگزاری محافل انس با قرآن، مجالس تفسیر و ... از جمله برنامه‌هایی است که در بقاع متبرکه استان اجرایی می‌شود.

 


وی اظهار کرد:آماده‌سازی فضای امامزادگان و مساجد - غبارروبی، عطر افشانی، نظارت و آماده‌سازی فضای بقاع متبرکه برای ورود به ماه مبارک رمضان با دعوت از مسئولین و عموم مردم به همراه بیان خطبة آخر شعبان پیامبر اکرم (ص)و قرائت دعای امام سجادعلیه‌السلام در صحیفه سجادیه.- آماده کردن قفسه‌های کتاب، قرآن، رحل، جا مهری‌ها-جمع‌آوری کتب فرسوده و تجهیز بقاع به کتب و ادعیه- آذین‌بندی بقاع متبرکه متناسب با ایام ماه مبارک رمضان- نصب دعاهای ماه مبارک رمضان و آماده کردن دعاهای روزانه- نصب مجموعه نمایشگاهی"ضیافت الهی" - برگزاری مراسم استقبال از ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه و سخنرانی. از جمله برنامه های قبل از ماه رمضان است.

 


وی همچنین با اشاره به برگزاری محافل انس باقرآن در بقاع و مساجد گفت: در طول ماه مبارک جهت آشنایی با کلام الهی و استفاده از الحان قاریان و حافظان ،محافل انس با قرآن با حضورقاریان استان – کشور –بین المللی و قاری مصری در اجرای با حضور نوجوانان و جوانان اجرا می‌شود.

 


حجت‌الاسلام علیزاده در ادامه با اشاره به اجرای برنامه ترتیل‌خوانی در بقاع متبرکه ومساجد استان افزود: همچنین برنامه جزء‌خوانی نیز در بقاع متبرکه و مساجد استان همچون سنوات گذشته بصورت روزانه اجرایی می‌شود.

 


وی با بیان اینکه ایجاد فضای معنوی در امامزادگان از جمله اهداف اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه است، افزود: اجرای این طرح موجب جذب بیشتر جوانان به بقاع متبرکه می‌شود.

 


علیزاده در ادامه با بیان اینکه به مناسبت ماه رمضان دربقاع و مساجد استان برنامه‌های مختلفی اجرایی می‌شود، افزود: برپائی نماز جماعت حتی‌الامکان در سه نوبت - سخنرانی بین دو نماز- بیان احکام شرعی بعد از اقامه نماز جماعت –استفاده از نیروهای افتخاری جهت کمک به آماده‌سازی بقاع متبرکه جهت اقامه نماز جماعت - مراسم‌های مختلف به مناسبت لیالی قدر، میلاد امام حسن (ع)- برپایی خیمه های معرفت در بقاع -و ... از برنامه‌هایی است که به مناسبت ماه مبارک رمضان در این اماکن اجرا می‌شود.

 


حجت‌الاسلام علیزاده با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 1312 امامزاده و بقعه متبرکه و قریب به چهار هزار و 600 مسجد در استان مازندران وجود دارد، تصریح کرد: هئیات امناء این اماکن باید فضای معنوی ایجاد نمایند تا حضور جوانان در این مکان‌ها بیشتر شود.

 


حجت الاسلام علیزاده هدف ازاجرای این طرح را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت فضای معنوی ماه مبارک رمضان. تقویت باورها، اعتقادات و ایجاد فضای معنوی در جامعه بویژه برای نسل جوان- ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی و ایجاد فضای انس با قرآن در جامعه در جوار آستان مقدس خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام. - اجرای دقیق نیات واقفین خیر اندیش. دانست

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.