Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مرگ 2مازندرانی بدلیل ابتلا به تب شالیزار - شبکه نیوز
آدینه، 27 مهر 97 ساعت 04:04 ق.ظ / Fri, 2018 October 19

- استان‌ها - مرگ 2مازندرانی بدلیل ابتلا به تب شالیزار

استان‌ها
تبلیغات

مرگ 2مازندرانی بدلیل ابتلا به تب شالیزار

تاریخ 16 تیر 1392 ساعت 15:12:56
کد خبر: 035146
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مرگ دو مازندرانی بر اثر ابتلا به بیماری تب شالیزار خبر داد و گفت: با اقدامات انجام شده در مازندران آمار فوتی‌های ناشی از تب شالیزار را کاهش دادیم.


به گزارش شبکه نیوز، فرهنگ بابا محمودی صبح امروز در همایش بیماری‌های مشترک انسان و دام  دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: فعالیت کشور ما در ارتباط با پیشگیری در بیماری‌های گروه زئونوز از سال 83 شروع شد.

 

وی ادامه داد: شیوع بیماری‌های زئونوز( بیماری مشترک بین انسان در دام) و مشترک بودن این بیماری بین انسان و دام نیاز به کنترل و مراقبت بیشتری دارد.

 

معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزایش آگاهی عمومی نسبت به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام را یکی از نیازهای اساسی حال حاضر اعلام کرد و گفت: با افزایش آگاهی مردم و حتی افزایش دانش پزشکان به کاهش هزینه‌های درمانی نیز کمک جدی می‌شود.

 

وی از مرگ دو مازندرانی بر اثر ابتلا به بیماری تب شالیزار خبر داد و  بیان داشت: با اقدامات انجام شده در مازندران آمار فوتی‌های ناشی از تب شالیزار را کاهش دادیم که نیاز است رسانه‌ها در این امر فعال‌تر شوند.

 

این مسئول با اشاره به عاجز بودن بشر در ریشه‌کن کردن بیماری‌ها بیان داشت: تنها بیماری که توسط بشر ریشه‌کن شد آبله بود و در ریشه‌کن کردن سایر بیماری‌ها بشر موفقیت چندانی نداشت.

 

بابا محمودی در ادامه به رشد بیماری تب مالت در مازندران اشاره کرد و بیان داشت: مردم از مصرف شیر و ماستی که به صورت سنتی تهیه می‌شود، پرهیز کنند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.