Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
در شرایط اقتصادی نامساعدی قرار داریم - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 04:20 ب.ظ / Fri, 2018 September 21

- استان‌ها - در شرایط اقتصادی نامساعدی قرار داریم

استان‌ها
تبلیغات

در شرایط اقتصادی نامساعدی قرار داریم

تاریخ 13 شهریور 1392 ساعت 08:29:30
کد خبر: 037732
طبق گزارش های وزارت کار در شرایطی هستیم که 1.2 میلیون نفر در 4 سال اخیر بیکار شده اند و 3 الی 5 میلیون نفر در انتظار شغل هستند که این امر نشان دهنده این است که 7 میلیون نفر جویای کار وجود دارد./طبق گزارش بانک مرکزی از 185 کشور جهان از لحاظ کسب و کار، ایران در رتبه  145 است.
در شرایط اقتصادی نامساعدی قرار داریم

 

 

رییس کمیسیون تخصصی فضای کسب و کار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران گفت: اگر فضای کسب و کار درست نباشد لاجرم  کشور نمی تواند موفق باشد.

 

 

به گزارش شبکه نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران، باقر اصفهانی در دومین جلسه کمیسیون تخصصی فضای کسب و کار و بررسی رفع موانع آن که در سالن کنفرانس برگزار شد با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بر مبنای رسالت تاریخی خود که پارلمان بخش خصوصی است اهدافی را در نظر دارد که سعی دارد برنامه های خود را در مرحله تبدیل به علم انجام دهد و به صورت کتاب نشر دهد.

 

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در شرایط اقتصادی نامساعدی قرار داریم گفت: شرایط اقتصادی که در آن قرار داریم از بدترین وضعیت اقتصادی از سال 1300 به بعد است.

 

 

اصفهانی افزود: طبق گزارش های وزارت کار در شرایطی هستیم که 1.2 میلیون نفر در 4 سال اخیر بیکار شده اند و 3 الی 5 میلیون نفر در انتظار شغل هستند که این امر نشان دهنده این است که 7 میلیون نفر جویای کار وجود دارد.

 

 

رییس کمیسیون تخصصی فضای کسب و کار اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه اگر فضای کسب و کار درست نباشد لاجرم آن کشور نمی تواند موفق باشد گفت: نخستین کاری که هر مسئولی در کشور  وارد کار می شود باید انجام دهد این است که فضای کسب و کار را توسعه دهد.

 

 

 

اصفهانی یادآور شد: در سال 2004 بانک جهانی تصمیم گرفت کشورهای جهان را از لحاظ کسب و کار اندازه گیری کند و بر این مبنا رتبه بندی داشته باشد.

 

 

رییس کمیسیون تخصصی فضای کسب و کار اتاق بازرگانی مازندران ادامه داد : طبق گزارش بانک مرکزی از 185 کشور جهان از لحاظ کسب و کار، ایران در رتبه  145 است.

 

 

رییس کمیسیون تخصصی فضای کسب و کار افزود: هر چه قدر قوانین دست و پا گیر کمتر باشد رتبه کشور ها در فضای کسب و کار توسعه می یابد.

 

 

وی اخذ مجوز، استخدام و استخراج، نسبت مالکیت، اخذ اعتبار، حمایت از سرمایه گذاری، پرداخت مالیات، احترام آور بودن قراردادها، انحلال یک فعالیت، تجارت فرامرزی را از جمله شاخصه های فضای کسب و کار عنوان کرد.

 

 

اصفهانی با اشاره به اینکه طبق گزارش های صورت گرفته شاهد واردات بی رویه کالا هستیم خاطرنشان کرد: در 8 سال اخیر 420 میلیارد دلار واردات داشته ایم

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.