Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
زیرساخت های گردشگری مازندران در حدمطالبات ملی نیست - شبکه نیوز
چهار شنبه، 21 آذر 97 ساعت 03:33 ب.ظ / Wed, 2018 December 12

- استان‌ها - زیرساخت های گردشگری مازندران در حدمطالبات ملی نیست

استان‌ها
تبلیغات

زیرساخت های گردشگری مازندران در حدمطالبات ملی نیست

تاریخ 08 مهر 1392 ساعت 12:23:17
کد خبر: 038814
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: متاسفانه زیرساخت های گردشگری مازندران در حد مطالبات ملی نیست./فرزانه از تمامی دستگاه های تاثیرگذار در امر گردشگری خواستار شد در صورتی که اختصاص تسهیلات به تاسیسات گردشگری مازندران توجیه اقتصادی ندارد پس در هیچ جایی کشور نخواهد داشت.  
زیرساخت های گردشگری مازندران در حدمطالبات ملی نیست

 

به گزارش شبکه نیوز، سیف الله فرزانه ،اظهارداشت: با توجه به اینکه ظرفیت های گردشگری استان در دنیا بی نظیر است باید زیرساخت های آن متناسب با نیازها و خواسته ها باشد.

 

 

وی با اشاره به ورود 45 میلیون گردشگر در 6 ماهه اول امسال به مازندران گفت: طی این مدت نیمی از این تعداد گردشگران در استان اقامت داشتند.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام اینکه زیرساخت های گردشگری استان مطلوب نیست افزود: متاسفانه زیرساخت های گردشگری مازندران در حد مطالبات ملی نیست که باید در این خصوص چاره اندیشی جدی صورت گیرد.

 

 

فرزانه از تمامی دستگاه های تاثیرگذار در امر گردشگری خواستار شد: در صورتی که اختصاص تسهیلات به تاسیسات گردشگری مازندران توجیه اقتصادی ندارد پس در هیچ جایی کشور نخواهد داشت.

 

 

وی با بیان اینکه هیچ کدام از بنادر استان منطقه تفریحی ندارد گفت: فقط فرودگاه ساری بین المللی و دو فرودگاه دیگر داخلی است.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه متاسفانه هیچ یک از فرودگاه های مازندران پرواز مستقیم خارجی ندارد افزود: باید تمهیدات لازم در خصوص ورود گردشگر به صورت مستقیم از کشورهای خارجی به مازندران اندیشیده شود.

 

 

فرزانه خاطرنشان کرد: دستگاه ها و بانک ها کمک کنند تا به اهداف مهم در بخش گردشگری دست یابیم در این صورت مشکل اشتغال در مازندران حل خواهد شد.

 

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر 8 هزار میلیارد تومان درخواست تسهیلات جهت احداث تاسیسات گردشگری داریم که از این تعداد 3 هزار میلیارد تومان به بانک ها ابلاغ شده است.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: از این میزان اعتبار 890 میلیارد تومان در بانک ها در حال بررسی است و 145 میلیارد تومان اعتبار دریافت شده است.

 

 

فرزانه با تاکید بر اینکه قانون غرف پایانه ها باید اصلاح شود اظهارداشت: قانون غرف پایانه ها مشمول استان های کویری است و این قانون در مازندران با توجه به فاصله شهرها و پیوستگی آنها مشمول استان نمی شود.

 

 

وی با اعلام اینکه مساله استقرار سازمان توسعه عمران سواحل یکی از جدی ترین مطالبات مازندران است گفت: در صورتی که این سازمان در سواحل استان استقرار یابد طرح های سالم سازی دریا با توجه به تعداد غرق شدگی بالا ساماندهی خواهد شد.

 

 

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.