Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مسائل آموزش و پرورش به موضوعات خطی و جناحی فروخته نشود - شبکه نیوز
دو شنبه، 26 آذر 97 ساعت 08:33 ب.ظ / Mon, 2018 December 17

- استان‌ها - مسائل آموزش و پرورش به موضوعات خطی و جناحی فروخته نشود

استان‌ها
تبلیغات

مسائل آموزش و پرورش به موضوعات خطی و جناحی فروخته نشود

تاریخ 30 دی 1392 ساعت 16:57:22
کد خبر: 042208
     کفاش معاون وزیر آموزش و پرورش  ملاک انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش را بر اساس صلاحیت، برنامه‌های ارائه شده، توانمندی و تجربه عنوان کرد و گفت: افرادی که به وزارتخانه معرفی شدند در ابتدا مورد مصاحبه قرار گرفته و بعد با نظر وزیر به این جایگاه معرفی شدند.
مسائل آموزش و پرورش به موضوعات خطی و جناحی فروخته نشود

 

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مسائل آموزش و پرورش به موضوعات خطی و جناحی فروخته نشود.

 

به گزارش خبرنگار شبکه نیوز از  ساری، حمیدرضا کفاش پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به استفاده از توانمندی‌های مدیران قبل در پیشبرد اهداف وزارت آموزش و پرورش موثر است، اظهار داشت: عرصه مدیریتی در آموزش و پرورش باید متوازن باشد.

 

 

وی بهره‌گیری و تامل با نماینده‌های مجلس، ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار برای انتخاب روسای آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و گفت: در انتصابات ضوابط و سیاست‌های آموزش و پرورش و استقلال قوه مجریه تا سطح مدارس باید حفظ شود.

 

 

کفاش محبوبیت و مقبولیت در انتخاب مسئولان در آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: افراد برگزیده در دولت تدبیر و امید باید دارای اندیشه وسیع و متناسب با دیدگاه اعتدال باشند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تفکر اعتدال تقسیم سهام نیست، افزود: دولت اعتدال به دنبال افراد توانمند و شایسته است، مسئولان حاضر نشوند در این دولت مسائل آموزش و پرورش را به مسئله جناحی و خطی بفروشند.

 

 

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش بر ارتقای کیفیت بخشی مسائل مربوط به نظام تعلیم و تربیت تاکید دارند، تصریح کرد: استفاده از توانمندی فرهیختگان و بازنشستگان جای جوانان را نمی‌گیرد، آنان پست و جایگاه نمی‌خواهند، باید از تجریبات فرهنگیان با سابقه در ارتقای کیفیت آموزشی و رفع بسیاری از نارسایی‌ها استفاده کرد.

 

 

کفاش ملاک انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش را بر اساس صلاحیت، برنامه‌های ارائه شده، توانمندی و تجربه عنوان کرد و گفت: افرادی که به وزارتخانه معرفی شدند در ابتدا مورد مصاحبه قرار گرفته و بعد با نظر وزیر به این جایگاه معرفی شدند.

 

 

وی همکاری همه مردم و مسئولان با دولت مورد تاکید رهبری است، افزود: رئیس جمهور با رای مردم انتخاب شد همه مکلفند برای پیشبرد اهداف دولت کمک مسئولان باشند.

 

کفاش تغییر مدیریت در آموزش و پرورش را عرضی عنوان کرد و اد امه داد: همه کارکنان آموزش و پرورش معلم هستند بعد از پذیرش مسئولیت براساس شرایط به کلاس بر می‌گردند.

 

 

وی با تاکید براینکه جهت‌گیری و ادارت کل آموزش و پرورش در استان‌ها باید بر اساس سیاست و ضوابط وزارت متبوع باشد، تصریح کرد: انتصابات در بدنه آموزش و پرورش باید بر اساس شایسته سالاری باشد.

 

 

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: آنانی که توانایی کار داشتند و در طول این هشت سال به کنار رفتند باید حقشان ادا شود.

 

وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید محل رفت و آمد بزرگان، تحصیل‌کرده‌ها، فرهیختگان، حوزوی و دانشگاهیان باشد.

 

کفاش با تاکید بر اینکه کار در آموزش و پرورش باید به صورت تیمی انجام شود، خاطرنشان کرد: اداره آموزش و پرورش به صورت انفرادی امکان پذیر نیست.

 

 

این مسئول وزارتی در حوزه آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نقاط قوت و ضعف در سیستم تعلیم و تربیت در استان‌ها باید احصا و برای رفع چالش‌ها تلاش شود، اظهار داشت: بر اساس سیاست‌ها دولت در آموزش و پرورش باید بازسازی صورت گیرد.

 

 

در این مراسم از محمدعلی امیری مدیرکل آموزش و پرورش دولت دهم که به مدت سه سال و پنج روز سکاندار آموزش و پرورش استان بود تکریم و سید علی قاسمی که بیش از 20 سال سابقه فرهنگی بودن، برادر دو شهید و فعال سیاسی است و به مدت 8 سال رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهشهر در دوران اصلاحات بود به عنوان مدیرکل جدید معارفه شد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.