Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
شیوع بیماری سل دربهشهرنگران کننده است - شبکه نیوز
شنبه، 24 آذر 97 ساعت 07:31 ق.ظ / Sat, 2018 December 15

- استان‌ها - شیوع بیماری سل دربهشهرنگران کننده است

استان‌ها
تبلیغات

شیوع بیماری سل دربهشهرنگران کننده است

تاریخ 12 اسفند 1392 ساعت 22:04:22
کد خبر: 043433
رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر گفت: شیوع انتقال و ابتلا به بیماری خطرناک سل در بهشهر نگران کننده شده و نیازمند برنامه ریزی سریع و دقیق برای درمان آن است.

 

به گزارش شبکه نیوز، محمدتقی صالح طبری عصر امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بهشهر اظهار کرد: یکی از کانون های اصلی انتقال این بیماری، زندان ها و کمپ های ترک اعتیاد بوده که نظارت هر چه بیشتر در این مراکز و شناسایی و درمان افراد آلوده به این بیماری، ضروری است.

 

وی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات درمانی بهشهر، افزایش ابتلا به بیماری تب مالت و لزوم توجه به جلوگیری از راه های انتقال آن به مردم است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر افزود: افزایش سالیانه مبتلایان به این بیماری، لزوم بررسی دقیق و شناسایی مراکز انتقال آن را ضرروی تر از همیشه می کند.

 

صالح طبری گفت: یکی از راه های اصلی شیوع این بیماری، مصرف فرآورده های لبنی خام و پاستوریزه نشده بوده که باید با ارائه آموزش های صحیح، مردم را از خطرات مصرف خام لبنیات، آگاه کرد.

 

وی افزود: دامداری ها نیز به دنبال کسب درآمد بیشتر از تولیدات خود بوده و به همین دلیل فراورده های دامی از جمله شیر خام را به صورت فله ای که روشی بسیار خطرناک در انتقال بیماری تب مالت بوده، به معرض فروش می گذارند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر برای حل این مشکل ، خواستار نظارت بیشتر دستگاه های نظارتی و خدماتی شد.

 

کاهش واکسیناسیون دام ها

صالح طبری، بر لزوم انجام منظم واکسیناسیون دام ها تاکید کرد و گفت : متاسفانه در سال های اخیر پوشش واکسیناسیون دام ها در شهرستان در مقایسه با سال های گذشته کاهش فراوانی یافت و زمینه برای شیوع بیماری تب مالت بیشتر شد.

 

وی گفت: دام های مبتلا به ویروس تب مالت، برای همیشه این بیماری را در خود نگه می دارند و امکان انتقال دائمی ان همواره وجود دارد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر فعالیت مخفیانه کارگاه های تولید پنیر در منظقه را از دیگر عوامل گسترش بیماری تب مالت در بهشهر دانست و گفت: به رغم جلوگیری از فعالیت این گونه کارگاه های غیر مجاز، قادر به جمع آوری کامل آن نشدیم.

 

صالح طبری بیان کرد: یکی دیگر از مواردی که می تواند موجب کم شدن تعداد مبتلایان به تب مالت شود، پرداخت غرامت به صاحبان دام های تلف شده ناشی از این بیماری است.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.