Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
آماده ایجاد ارتباطات فرهنگی و صنعتی باهرشهردیگری ، بویژه آستاراخان هستیم - شبکه نیوز
سه شنبه، 27 آذر 97 ساعت 06:10 ب.ظ / Tue, 2018 December 18

- استان‌ها - آماده ایجاد ارتباطات فرهنگی و صنعتی باهرشهردیگری ، بویژه آستاراخان هستیم

استان‌ها
تبلیغات
شهردار ساری در دیدار با کفیل شهرداری آستاراخان :

آماده ایجاد ارتباطات فرهنگی و صنعتی باهرشهردیگری ، بویژه آستاراخان هستیم

تاریخ 10 اردیبهشت 1393 ساعت 12:51:46
کد خبر: 044739
شهردار ساری  با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگی و اجتماعی دو طرف گفت : باور دارم که در این عرصه ها و بخصوص گردشگری و توسعه شهری می توانیم به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کنیم .
آماده ایجاد ارتباطات فرهنگی و صنعتی باهرشهردیگری ، بویژه آستاراخان هستیم

طی نشستی با حضور کفیل شهرداری آستاراخان ، معاون عمرانی استانداری مازندران ؛ شهردار و اعضاء شورای شهر ساری و جمع دیگری از مسئولان در پیوند با یافتن راهکارهایی جهت ایجاد ارتباطات دو جانبه در عرصه های مختلف بحث و گفت و گو به عمل آمد.

بنا به گزارش شبکه نیوز در این نشست که در دفتر شهردار مرکز استان و با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم برگزار و آغاز شد خانم ایرینا یگورووا کفیل شهردار آستاراخان با تشکر از شهردار و دیگر مقامات استان بخاطر ایجاد فرصت دیدار و گفت و گو در عرصه های گوناگون تقدیر کرد و با اشاره به تاریخچه آستاراخان و تشابهات فرهنگی و جغرافیایی با ساری گفت : قطعاً امضای تفاهمنامه درباره خواهر خواندگی این دو شهر می تواند سرآغاز ارتباطات سالم و سازنده ای میان ما و شما باشد .

وی با تاکید بر ضرورت تبادل اطلاعات در زمینه های مختلف افزود : این امر می تواند بستر لازم را برای سرمایه گذاری از هر دو سو فراهم آورد و من همین جا اعلام می کنم آماده امضا و اجرای هر تفاهمنامه ای هستیم بخصوص در زمینه های فرهنگی ، چون در همین مدت اندکی که در ساری هستم احساس می کنم فضا برای کارهای زیست محیطی و فرهنگی بسیار مساعد است چرا که باز در همین مدت کوتاه بخوبی دریافتیم که در عرصه های زیست محیطی و بویژه فضای سبز اقدامات خوب و مفیدی در ساری انجام شده که نشانگر پتانسیل بالای شهر و مدیران آن است .

پس از این سخنان مهدی عبوری شهردار ساری قدمت تاریخی و فرهنگ غنی ساری را مورد توجه قرار داد و با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگی و اجتماعی دو طرف گفت : باور دارم که در این عرصه ها و بخصوص گردشگری و توسعه شهری می توانیم به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کنیم .

وی آنگاه لزوم امضای تفاهمنامه های مختلف بین ساری و آستاراخان را مورد اشاره قرار داد و افزود : سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی و گردشگری می تواند از اولویت های اساسی ما در این تفاهمنامه ها باشد .

شهردار ساری که برای امضای تفاهمنامه ای در پیوند با خواهر خواندگی ساری و آستاراخان اعلام آمادگی کرده بود در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد : ما می توانیم ضمن توسعه گردشگری ارزان قیمت برای شهروندان خود در ساری و آستاراخان از طریق مرز آبی برای ارتباطات فرهنگی هم برنامه ریزی کنیم خاصه آنکه شهرداری ساری این آمادگی را دارد که در آستاراخان برنامه ریزی هایی چون برگزاری جشنواره های مختلف را اجرا نموده و زمینه حضور هنرمندان مرکز مازندران را در آستاراخان فراهم سازد .

وی سپس ظرفیت های طبیعی ساری را برشمرد و با اشاره به وجود جنگلها و گونه های طبیعی با قدمتی که به قبل از عصر یخبندان باز می گردد گفت : این ظرفیت بالا عرصه را برای مشارکت در توسعه های صنعتی فراهم کرده است .

بنا به گزارش خبرنگار ما در این نشست مهندس نبییان معاون عمرانی استانداری مازندران نیز در سخنان کوتاهی از حضور مقاماتی از استان آستاراخان در ساری ابراز خشنودی کرد و گفت : امیدوارم حضور شما فرصتی را فراهم آورد برای ایجاد ارتباطات گسترده در تمامی عرصه ها بویژه آنکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران هم ایجاد ارتباطات صمیمانه با کشورها و دولت های همسایه است .

دکتر باقری رییس شورای شهر ساری هم تقارن این نشست را با سالروز تاسیس شورای شهر و روستا بفال نیک گرفت و ضمن بازخوانی فلسفه ایجاد این شوراها حضور خود و دیگر اعضای شورای شهر را در این نشست نشان همدلی و همراهی شورای شهر و شهردار دانست و گفت:بنابراین اعلام می کنم ما از هر تفاهمنامه ای میان شهردار و کفیل شهردار آستاراخان حمایت و پشتیبانی می کنیم .

Bookmark and Share
اسدالله ملکی دهیار شرف آباد
10 اردیبهشت 1393 ساعت 17:32:40
- 0
ارسال پاسخ
جناب آقای عبوری شهردار محترم شهرستان ساری از تلاش شما در عمران وآبادانی شهر تشکر وقدردانی را داریم واز ایزد منان آروزی شما را خواهانم
ناشناس
10 اردیبهشت 1393 ساعت 23:50:36
- 0
ارسال پاسخ
شهردار جوان ساری یکی از قوی ترین شهردار های بوده که شهرستان ساری وحتی استان مازندران ؛ به عمر خود دیده است
یک دانشجوی ریاضی
10 اردیبهشت 1393 ساعت 23:52:45
- 0
ارسال پاسخ
سلام شهردار جوان احسن به شما که با تمامی نیرو و از تمامی اندیشه ها وتفکرات مختلف همچون جوانان و مشاور های مختلف استفاده می کنید
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.