Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
سدّی ساختیم که بعداز10سال هنوزیک سطل اب درپشت آن جمع نشده - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 08:59 ق.ظ / Fri, 2018 September 21

- استان‌ها - سدّی ساختیم که بعداز10سال هنوزیک سطل اب درپشت آن جمع نشده

استان‌ها
تبلیغات
همه دردل های مورخ ساروی بارئیس مازندارنی خانه ملت

سدّی ساختیم که بعداز10سال هنوزیک سطل اب درپشت آن جمع نشده

تاریخ 02 مرداد 1393 ساعت 11:15:50
کد خبر: 046434
«شبکه نیوز»هر کدام از این نمایندگان پیش از ورود به مجلس در تبلیغات انتخاباتی، خودشان را علامّه‌ی دهر، قهرمان ملّی، ابر مرد و ابر دانشمند و ابر دلسوز به مردم و ابر سازنده و ابر کارآفرین و خلاصه موجودی استثنائی که از آسمان به لطف خدا برای خدمت به مردم به زمین آمدند معرفی می کنند، نمایندگان شهر و دیار ما روستاگردی شبانه هم دارند.
سدّی ساختیم که بعداز10سال هنوزیک سطل اب درپشت آن جمع نشده

 

اشاره : حسین اسلامی که این روزها کمی کم فروغ شده و به قول معروف آهسته و پیوسته قلم می زند در جدیدترین تلنگر خود به دیگران ! به سراغ رئیس مازندرانی پارلمان رفت و از هر دری سخن گفت . از هلوکاست و جنگ جهانی اول گرفته تا سد بدون آب در ساری و جدایی میاندرود ! البته .... بگذریم...

متن کامل نامه این مورخ ساروی را با هم می خوانیم :

 

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

باسلام

شما مرکز پژوهش دارید، هر کدام از این نمایندگان پیش از ورود به مجلس در تبلیغات انتخاباتی، خودشان را علامّه‌ی دهر، قهرمان ملّی، ابر مرد و ابر دانشمند و ابر دلسوز به مردم و ابر سازنده و ابر کارآفرین و خلاصه موجودی استثنائی که از آسمان به لطف خدا برای خدمت به مردم به زمین آمدند معرفی می کنند، نمایندگان شهر و دیار ما روستاگردی شبانه هم دارند.

 

از بقیه عزیزان نماینده هم امضاهای دستجمعی و نطق پیش از دستور (معمولاً دیگران نوشته) را می‌شنویم که البته نمایندگان کمتر به آن گوش می‌دهند، بعضی‌ها هم که خیلی خسته هستند، شکر خدا ........ نمایندگان عزیز هم در جابجائی مدیران تا دلتان بخواهد با مسوولین قوه مجریه مساعدت دارند، بهمین دلیل ما در همین شهر خودمان یعنی ساری به همّت همین نوع نمایندگان و تسلیم بی‌قید و شرط مجریان در قوه مجریه، سدّی ساختیم که بعد از ده سال هم هنوز یک سطل اب در پشت آن جمع نشده است. همین دو سال قبل با دو تا گاو و سه تا گوسفند که زیر پای رئیس جمهور نظر کرده و با همّت عالی نمایندگان همین شهر خودمان در شهرستان خودمان دو تا شهرستان ساختیم، حالا ماندیم که بلندگوی مسجد دارد اذان پخش می کند از شهرستان ساری است یا شهرستان میاندرود (گرچه اصل واژه‌ی میاندرود بر ساخته است.)

بگذریم، ما بعضی وقت‌ها متوجه نمی‌شویم که داریم در ساری گشت و گذار می‌کنیم یا در میاندرود، این حضرت آقای رئیس جمهور پیشین اگر در این خلاقیت و نوآوری، اسم هر دو شهرستان را ساران دورود شماره یک و دو می‌گفت با مزه‌تر می شد.

اینها مقدمه بود !

 

نفس گرمی من بود، اصل مطلب این است که من بر این باورم هستم که یکی از بزرگترین نسل کشی بشر در قرن بیستم در ایران روی داد، یعنی ما حدود هشت تا ده میلیون نفر جمعیت حدود بیست میلیون نفری ایران را در جنگ جهانی اول در فاصله ی دو سال یعنی 95 تا 97 سال پیش (1917 میلادی تا 1919) در اثر گرسنگی و قحطی و بیماری ناشی از اشغال ایران بوسیله متفقین از دست دادیم.

 

این نسل کشی بزرگ از ایرانیان دارد در تاریخ گم می‌شود، مجرم اصلی انگلیس است، من نمی‌خواهم نبش قبر کنم، قصد ندارم توصیه کنم که باز از دیوار سفارت انگلیس بالا بروند، ولی لازم است که در کتابهای درسی بیاید که دیگران صد سال پیش جنگ کردند، ما با اینکه اعلام بی‌طرفی کردیم. باز هم چون قدرت نداشتیم و دولت مقتدر نداشتیم ما را به حساب نیاوردند، از روی ما رد شدند و ما نزدیک به پنجاه درصد جمعیت کشور را از دست دادیم و بعد از جنگ هم باز ما را به حساب نیاوردند. و نمایندگان محترم مجلس اگر حوصله دارند، و وقت دارند و اگر مرکز پژوهشهای مجلس با دلائل کافی و مستندات تاریخی آنرا تأیید می‌کنند و این نمایندگان ما آنرا می‌پذیرند، به صورت طرح در مجلس داده شود که کشتار بزرگ ایرانیان در جنگ جهانی اول را قانون کنند، ثبت کنند، و دولت موظف به رسمیت دادن این کشتار بزرگ قرن بشود تا دولتها و ملّتها و مردم ما و نسلهای بعدی بیاد بیاورند که چه بر سر ما رفت، ما باید به یاد این نسل کشی بزرگ قرن، روزی را در تقویم داشته باشیم، البته باز یک روز به تعطیلات اضافه نشود، بلکه تصویب کنید همه مردم یک ساعت در این روز بیشتر کار کنند و مزد نگیرند.

 

ما لازم است به دنیا این آگاهی را بدهیم که اگر به مقررات بین المللی دل خوش کنیم و بچه‌ی سر براه آنها باشیم و روی خودمان حساب نکنیم و به سازمانهای بین المللی دل ببندیم، باز هم این از خود راضی‌های غربی ما را لگد کوب می‌کنند، باز هم از ما نسل کشی دیگر می‌سازند، فقط یک اشاره به این جنایت حضور نامبارک و اشغال ایران از طرف متفقین می‌کنم که برابر اسناد موجود نخست وزیر مملکت به استاندار مازندران زار می‌زند، التماس می‌کند، تا از مازندران برنج گِرده به تهران بفرستد تا مردم از گرسنگی نمیرند، و نانوائیهای تهران از برکت برنج گرده‌ی مازندران به کته‌پزی تبدیل شد و مردم تهران قابلمه بدست در صف شدند.

ما با یادآوری این روزها‌ی تلخ هشیار می‌شویم که دیگر بار قابلمه بدست در صف گرسنگان نرویم. پدران ما اگر خواب بی وقت نمی‌کردند هزار سال چشم بادامی‌های حرامی از غزنوی، و سلجوقی ، غز، خوارزمشاهی ، مغول و تیمور و بی شناسنامه همسایه‌ی معروف به خرس شمالی و روباه حیله‌گر جزیره عَن‌گِلیز و ... و... اینهمه به ما بی‌حرمتی نمی‌کردند.

 

نسل کشی و هولوکاست ایرانیان در جنگ جهانی اوّل روز سیاه تاریخ ایران است، نگذارید اروپای وحشی از این ننگ نسل کشی ایرانیان فرار کند.

حسین اسلامی

Bookmark and Share
نازآفرین
02 مرداد 1393 ساعت 13:31:04
- 0
ارسال پاسخ
موضوع جالبی بود. حسین اسلامی ذهن خلاقی داره. تا بحال کسی به چنین چیزی فکر نکرده بود. می تونه ایده ی جالبی باشه . حتما باید روی این ایده کار کرد.
مهرعلی
02 مرداد 1393 ساعت 13:38:13
- 0
ارسال پاسخ
یعنی چی؟ این آقای اسلامی چرا همش می خواد با حرفای توخالی سر و صدا کنه. آخه یعنی چی؟ این حرفا چه معنایی داره؟ مثل آش شله قلمکار می مونه. از همه چی گفته.
لاله
02 مرداد 1393 ساعت 13:49:21
- 0
ارسال پاسخ
احتمالا هیچ رودخونه ای به این سده نمی ریزه. شایدم توی کویر ساری سد ساختن. راستی مگه ساری کویر داره؟ شایدم داره . مسئولین ما که حواس شون نیست
کارمند آب منطقه ای
02 مرداد 1393 ساعت 13:58:28
- 0
ارسال پاسخ
سدی که می گویند کارشناسی فنی بر روی آن انجام نشد
ناشناس
03 مرداد 1393 ساعت 14:26:59
- 0
ارسال پاسخ
اسلامی دیگه زده به سیم آخر...
پژوهشگر
04 مرداد 1393 ساعت 00:34:46
- 0
ارسال پاسخ
این موضوعات تاریخی دردی رو دوا نمی کنه. به آینده فکر کنین بهتره آقای اسلامی. دامن زدن به این تواریخ چه فایده ای داره. الان قرن بیست و بکم هستیم . ببینین کجا هستیم/ ما از دنیا عقبیم و باید بجنبیم تا هر چه سریع تر این عقب موندگی رو جبران کنیم. آقای اسلامی شما رو بخدا بی خیال. مثلا فکر کردی بزرگ ترین کشف تاریخ معاصر ایران رو انجام دادی؟
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.