Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
اتاقهای بازرگانی بدنبال منافع شخصی هستند - شبکه نیوز
یک شنبه، 25 آذر 97 ساعت 03:01 ق.ظ / Sun, 2018 December 16

- استان‌ها - اتاقهای بازرگانی بدنبال منافع شخصی هستند

استان‌ها
تبلیغات

اتاقهای بازرگانی بدنبال منافع شخصی هستند

تاریخ 08 بهمن 1393 ساعت 13:43:39
کد خبر: 048082
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: اتاق بازرگانی توقعات بخش خصوصی را برآورده نکرده است.

برخی اتاق‌های بازرگانی به دنبال منافع شخصی هستند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: اتاق بازرگانی توقعات بخش خصوصی را برآورده نکرده است.

 

حسن حسینی در گفت‌وگویی(ایسنا)، ، در خصوص عمده دلایل ضعف اتاق‌های بازرگانی کشور، معتقد است: متاسفانه برخی از کسانی که در این اتاق‌ها فعالیت می‌کنند به دنبال منافع شخصی و استفاده از رانت به نفع خودشان هستند و به منافع ملی بخش خصوصی و حتی منافع صنفی خود توجهی ندارند که این مساله جایگاه اتاق را از حالت ویژه و خاص خود خارج کرده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر بافت اتاق‌های بازرگانی کشور سنتی است و این اتاق‌ها نتوانستند توقعات بخش خصوصی را برآورده کنند.

حسینی با اشاره به برگزاری انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور در اسفند، خاطرنشان کرد: به جهت جایگاه قانونی و منابع مالی اتاق‌های بازرگانی، این اتاق‌ها به عنوان پارلمان بخش خصوصی محسوب می‌شوند و به همین منظور توقع بخش خصوصی نیز از این اتاق‌ها بیش از سایر تشکل‌هاست، اتاق‌های بازرگانی با توجه به جایگاه قانونی خود می‌توانند در بخش خصوصی بسیار تاثیرگذار عمل کنند.

 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در خصوص ویژگی‌های یک اتاق بازرگانی ایده‌آل، اظهار کرد: افرادی باید در انتخابات این دوره از اتاق‌های بازرگانی شرکت کنند که دارای نگاه به منافع ملی بوده و به منفعت‌های شخصی خود ترجیح دهند، البته نمی‌توان توقع داشت که همه اتفاقات مثبت در این دوره از انتخابات انجام شود. اکثر نماینده‌ها سالهاست که تغییر خاصی نکرده‌اند و بنابراین تغییر در خط مشی اتاق‌های بازرگانی کشور شاهد نبودیم که امیدواریم در این دوره با روی کارآمدن افراد جدید شاهد تحول در این اتاق‌ها باشیم.

 

حسینی با اشاره به فاصله زیاد موجود با اصل 44 و قانون خصوصی‌سازی در اقتصاد کشور، اظهار کرد: تاکنون بخش خصوصی به عرصه اقتصاد ورود واقعی پیدا نکرده و بعضا واگذاری‌ها به بخش‌های شبه دولتی اتفاق می‌افتد که این امر خود یک اشکال است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه در راستای قوی‌سازی بخش خصوصی تاکنون هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است، خاطرنشان کرد: واگذاری امور به بخش شبه دولتی در حقیقت فقط عوض شدن جایگاه‌هاست اما باید توجه داشت که بخش خصوصی ویژگی‌های خود را دارد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.