Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
هماهنگی مدیرآبفار بامشاور و ناظرین پروژه ها - شبکه نیوز
سه شنبه، 30 مرداد 97 ساعت 06:07 ب.ظ / Tue, 2018 August 21

- مازندران - هماهنگی مدیرآبفار بامشاور و ناظرین پروژه ها

استان‌ها
تبلیغات

هماهنگی مدیرآبفار بامشاور و ناظرین پروژه ها

تاریخ 12 خرداد 1394 ساعت 16:30:12
کد خبر: 049076
جلسه مشترک هماهنگی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با مهندسین مشاور،ناظرین و مدیران امور آبفار شهرستانها پیرامون ارتقای کمی وکیفی پروژه های آبرسانی روستایی مازندران برگزار شد.

برگزاری جلسه هماهنگی مدیرعامل شرکت آبفار مازندران با مهندسین مشاور و ناظرین پروژه ها


جلسه مشترک هماهنگی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با مهندسین مشاور،ناظرین و مدیران امور آبفار شهرستانها پیرامون ارتقای کمی وکیفی پروژه های آبرسانی روستایی مازندران برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛مدیر عامل آبفار مازندران طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با تاکید بر ضرورت کیفیت و نظارت بر پروژه های آبرسانی روستایی اظهار داشت:مشاوران و ناظزان باید با استفاده از حداکثر توان علمی و تخصصی خود در راستای نظام مند کردن کارها برای اجرای پروژه های با کیفیت و کاهش هزینه ها تلاش کنند.

مهندس مجید عبدالهی افزود: در مرحله طراحی پروژه ها آزمون و خطا صورت می گیرد لذا در اجرای پروژه ها دیگر جای آزمون و خطا نیست و فقط باید نظارت دقیق ، به موقع و درست انجام شود تا هزینه ها و سرمایه ملی هدر نرود و از دو باره کاری وخسارات احتمالی جلوگیری شود.

وی با تاکید بر نظارت دقیق و با دوام  و منظم در جریان اجرای پروژه ها تصریح کرد: نظارت دقیق  باید در حدی باشد که اطمینان حاصل شود روند اجرای کار درست و هدفمند با معیاری اساسی است ضمن اینکه در روند نظارت شناسایی مشکلات و فرصتهای جدید،جلوگیری از خسارات و هدررفت اعتبار و افزایش کیفیت پروژه ها انجام می شود.

مهندس عبدالهی نقش ناظرین را علاوه بر نظارت ،قضاوت نیز خواند و گفت: ناظرین رسالت مهمی دارند و باید به کار،شرکت و کشور تعهد داشته باشند و نظارتی دقیق نه سخت گیرانه را پیاده کنند ،ناظر باید ضمن جمع آوری اطلاعات از پروژه ها آنها را دسته بندی و تحلیل کند و انعکاس دهد تا ضرری به کارفرما و پیمانکار تحمیل نشود.

وی افزود: به ندرت پیش می آید که مدت و هزینه پروژه با طراحی یکسان شود و معمولا افزایش و کاهش در پیش دارد لذا باید به این مهم دقت شود چرا که برگشت اعتبار و هدر رفت آن تضییع حقوق مردم است  و باید تلاش کنیم اعتباراتی که به سختی تخصیص می یابد به موقع و درست هزینه شود .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با اشاره به بیش از 250 پروژه نیمه تمام گفت: پروژه های نیمه تمام هرچه طولانی تر شوند به فرسودگی می رسند  البته دلیل اصلی نیمه کاره بودن پروژه ها کمبود اعتبار است  و گاهی نیز ضعف پیمانکار می باشد که باید با نظارت دقیق ناظرین ، پیمانکاران هدایت و پروژه ها درست اجرایی شوند.

مهندس عبدالهی با تاکید بر مطالعه دقیق اسناد پروژه، مدارک و مفاد قرارداد توسط مشاورین و ناظرین اظهار داشت: در اجرای پروژه ها باید با قاطعیت نکات فنی و اجرایی با کیفیت مطلوب پیگیری شود. وی در پایان سخنانش از مشاورین خواست ضعف ها و کاستی ها را به سرعت انعکاس دهند تا به موقع پیگیری و مرتفع شود چرا که هدف خدمت به مردم با اجرای پروژه های با کیفیت و کاری درست و اساسی است.

در ادامه مهندس یحیی زاده معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی نیز سخنان کوتاهی در خصوص اهمیت اجرای پروژه های آبرسانی روستایی با کیفیت و سرعت مطلوب بیان داشت.

مدیر عامل شرکت مشاوره ای شهرآب خزر نیز در پایان این نشست پیرامون دقت در اجرای کیفیت پروژه ها  سخنانی ایراد کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.