Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
ناکارآمدی وزیر و معاون وزیری که 75 سال سن دارد - شبکه نیوز
چهار شنبه، 30 خرداد 97 ساعت 04:23 ق.ظ / Wed, 2018 June 20

- مازندران - ناکارآمدی وزیر و معاون وزیری که 75 سال سن دارد

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات
به‌کارگیری 45 هزار بازنشسته در آموزش و پرورش !؟

ناکارآمدی وزیر و معاون وزیری که 75 سال سن دارد

تاریخ 29 شهریور 1394 ساعت 11:35:57
منبع: fars
کد خبر: 050637
هم‌اکنون حقوق یک فرد مسئول بازنشسته در سطح بالای مملکتی می‌تواند بیش از 20 جوان بیکار را با حقوق ناچیز وارد عرصه اشتغال کند/ تایید شورای نگهبان مصوبه را 15 روز آینده اجرایی میکند/ به‌کارگیری 45 هزار بازنشسته آموزش و پرورش / وقتی سراغ معاونان وزرای دولت هم می‌رویم می‌بینیم که سن آنها هم در حد آقای وزیر است و نمی‌توان از آنها انتظار زیادی داشت.
ناکارآمدی وزیر و معاون وزیری که 75 سال سن دارد

به‌کارگیری 45 هزار بازنشسته در آموزش و پرورش !؟

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به به‌کارگیری نکردن وزرا و استانداران بازنشسته در کشور، گفت: با اجرای طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در مسئولیت‌های اجرایی می‌توان موج جوان‌گرایی را در کشور ایجاد می‌شود.
خبرگزاری فارس: به‌کارگیری نکردن وزرا و استانداران بازنشسته در کشور/ به‌کارگیری 45 هزار بازنشسته در آموزش و پرورش

عزت‌الله یوسفیان‌ملا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل با اشاره به تصویب طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در مسئولیت‌های اجرایی اظهار کرد: از نخستین نمایندگان مجلس بودم که بیش از هشت ماه گذشته این طرح را با جدیت در صحن مطرح و از آن دفاع کردم.

ه‌کارگیری دوباره 14 هزار بازنشسته در کشور

وی با اعلام اینکه معتقدم باید از وجود بازنشستگان دولتی و تجارب‌شان در مسائل مختلف بهره برد ولی این امر در حد پست اجرایی بالا مصلحت نیست، افزود: هم‌اکنون در استان‌های مختلف و مازندران مشاهده می‌شود که بسیاری از مدیران‌کل دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی حدود 14 سال بازنشسته بوده ولی دوباره به‌کارگیری شدند این در حالی است بسیاری از آنها سال‌ها در خارج از کشور زندگی کرده و فضای آنها عوض شد اما دوباره در سمت‌های عالی به‌کارگیری شدند.

یوسفیان‌ملا ادامه داد: البته این افراد را با ابلاغ بالای حقوقی چند 10میلیون تومان دوباره وارد چرخه اشتغال کردند که به مصلحت کشور نیست.

*ناکارآمدی وزیر و معاون وزیری که 75 سال سن دارد

عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هم‌اکنون بیشتر استانداران کشور بازنشسته هستند، تصریح کرد: مشکلی ندارد که بازنشستگان برای مشاوره در کنار مدیران اجرایی و تدریس فعالیت کنند ولی وزارت‌خانه‌هایی داریم که وزیر آن بیش از 75 سال سن دارد، دیگر نمی‌توان از آنها در بازدیدها و سفرهای استانی مختلف برای بررسی مشکلات بهره برد و و از آنها انتظار مشاهده نزدیک پروژه‌ها و لحاظ کردن اعتبارات را داشت.

یوسفیان‌ملا یادآور شد: وقتی سراغ معاونان وزرای دولت هم می‌رویم می‌بینیم که سن آنها هم در حد آقای وزیر است و نمی‌توان از آنها انتظار زیادی داشت.

وی با اشاره به اینکه امروزه جوانان زیادی در سطح کشور مشکل بیکاری و اشتغال دارند، گفت: هم‌اکنون حقوق یک فرد مسئول بازنشسته در سطح بالای مملکتی می‌تواند بیش از 20 جوان بیکار را با حقوق ناچیز وارد عرصه اشتغال کند.

*به‌کارگیری 45 هزار بازنشسته آموزش و پرورش

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه با حقوق یک وزیر و یا معاون آن می‌توان تعداد زیادی از افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس را در بدنه کشور مشغول به‌کار کرد، یادآور شد: در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح شده که 45 هزار بازنشسته فقط در بدنه آموزش و پرورش مشغول به کار هستند که دوباره بازگشت به کار خوردند.

وی با تاکید بر اینکه تعداد بسیار زیادی از بازنشستگان در پست‌های مختلف دولتی هم مشغول به کار هستند، گفت: در مازندران هم استاندار و معاونان استاندار بازنشسته هستند که این مهم سیاست غلطی است البته در این استان تعدادی از مدیران‌کل هم بازنشسته بوده ولی مشغول به کار هستند.

یوسفیان‌ملا خاطرنشان کرد: هم‌اکنون پدران پیر زیادی را در منازل سراغ داریم که برای امرار معاش خانواده صبح زود به سرکار سخت و سنگین می‌رود ولی جوان تحصیل‌کرده آن که با هزاران امید، آرزو و هزینه‌های هنگفت راهی دانشگاه شد در خانه بیکار است.

وی با اعلام اینکه بسیاری افراد در گذشته با این طرح به شدت مخالفت کرده و با سرسختی مقاومت کردند تا امر متوقف شد، گفت: ولی دوباره این موضوع با جدیت از سر گرفته شد.

*تایید شورای نگهبان مصوبه را 15 روز آینده اجرایی می‌کند

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی کفت: این طرح با کسب رای لازم هم‌اکنون در شورای نگهبان قرار دارد و 15 روز پس از تائید این شورای محترم، این قانون اجرایی می‌شود.


این مسئول با اعلام اینکه مدیران بازنشسته نیز 60 تا 70 روز پس از تاریخ تصویب قانون وقت دارند تا سمت‌های دولتی و اجرایی خود را ترک کنند، تصریح کرد: با این مهم می‌توان موجی از جوان‌گرایی را در سطح کشور ایجاد کند.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه معلمان و فرهنگیان بازنشسته می‌توانند در امور مشاوره‌ای فعالیت کنند ولی نباید در سمت‌های بالای کشور با حقوق چندین میلیون تومان به‌کارگیری شوند، گفت: همه مسئولان در مقابل بیکاری جوانان مسئول هستند و باید به‌نحوی کار در بین جوانان ساماندهی شود./110

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.