Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
ضرورت سامان‌دهی نیروهای آموزش‌و‌ پرورش چالوس - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 08:24 ق.ظ / Fri, 2018 September 21

- مازندران - ضرورت سامان‌دهی نیروهای آموزش‌و‌ پرورش چالوس

استان‌ها
تبلیغات
معاون آموزش‌و‌پرورش مازندران تأکید کرد :

ضرورت سامان‌دهی نیروهای آموزش‌و‌ پرورش چالوس

تاریخ 12 آذر 1394 ساعت 19:58:55
منبع: fars
کد خبر: 051138
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: سامان‌دهی نیروهای انسانی برای سال تحصیلی آینده باید در دستورکار شورای پروژه مهر شهرستان چالوس قرار گیرد.
ضرورت سامان‌دهی نیروهای آموزش‌و‌ پرورش چالوس


معاون آموزش‌و‌پرورش مازندران تأکید کرد
ضرورت سامان‌دهی نیروهای آموزش‌و‌پرورش چالوس


شبکه نیوز /  اسفندیار نظری در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش این شهرستان از کسب رتبه برتر چالوس در پروژه مهر سال 94 خبر داد و اظهار کرد: زحمات و تلاش‌های ارزنده و خستگی‌ناپذیر تمامی دست‌اندرکارانی که در آماده‌سازی و بازگشایی هرچه مطلوب‌تر مدارس تلاش کردند، ستودنی است. وی با اعلام اینکه چالوس در پروژه مهر 94 از حداکثر 100 امتیاز نمره کل ارزیابی 97.7 امتیاز را به‌خود اختصاص داد، افزود: شهرستان چالوس در این راستا در ردیف شهرستان و مناطق عالی 32 شهر و منطقه استان قرار گرفت.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اینکه برنامه‌های درسی فرصت‌های آموزشی و تربیتی هستند که دانش‌آموزان در معرض آن قرار می‌گیرند، خاطر‌نشان کرد:  برنامه‌های درسی مناسب سبب می‌شود تا دانش‌آموزان استعدادهای فطری خود را بهتر بشناسند و کم‌کم مسیر مناسب تحصیلی و شغلی را با کمک عوامل سهیم و موثر مدیریت کنند.

این مسئول تصریح کرد: براساس راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، هدایت تحصیلی تنها تکمیل یک فرم انتخاب رشته نیست بلکه یک فرآیند مهم و تأثیر‌گذار برای تعیین آینده دانش‌آموزان است.


نظری با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی به‌شکل علمی و با مشارکت مدیران، اولیا، معلمان و مشاوران از دوره ابتدایی مدیریت می‌شود، اضافه کرد: با توجه به اینکه هدایت تحصیلی و شغلی با ابعاد مختلف به‌ویژه سیاست‌های حاکم بر اشتغال و نیازهای اساسی مشاغل در کشور در ارتباط است، بنابراین تصمیم‌گیری در مورد رشته تحصیلی و شغل آینده حساس است.


وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی در هدایت تحصیلی این است که فرد از توانایی‌ها و استعدادهای خود و همچنین از محدودیت‌های خود آگاه باشد، بیان کرد: فرد باید توانایی و امکانات شغلی جامعه را بشناسد و در این زمینه مشاوران و دست‌اندرکاران آموزش علاوه بر آگاهی از روش‌های نوین مشاوره باید قوه تشخیص و قضاوت صحیح را داشته باشند.


معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد: مشاوران و دست‌اندرکاران آموزشی باید بدانند چگونه این اطلاعات کافی و عینی را در دسترس مراجعان قرار دهند.


این مسئول با اشاره به اینکه از دانش‌آموزان پایه نهم در نظام جدید آموزشی به سه شاخه علوم پایه، علوم انسانی و فنی و حرفه‌ای را انتخاب کنند، تصریح کرد: در سال دهم تحصیلی به دو رشته ادبیات علوم انسانی و معارف و دوم رشته هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش هدایت می‌شوند.


نظری خاطر‌نشان کرد: ضروری است تا دانش‌آموزان از توانایی‌های ذهنی و استعداد خود نیز به‌طور نسبی آگاه باشند و با واقعیت‌های موجود رو به‌رو شوند زیرا نداشتن اطلاعات کافی سبب می‌شود تا دانش‌آموزان قضاوت صحیحی در مورد رشته تحصیلی و شغل آینده خود نداشته باشند.


وی در پایان با اشاره به اینکه سه‌ساله شدن هنرستان ها موجب ارتقای کیفیت می‌شود، گفت: اکنون دانش‌آموزان در هنرستان‌ها 43 واحد عمومی و 53 واحد تخصصی را دارند، سال آینده نیز این تناسب برقرار است اما ساعات مهارتی افزایش می‌یابد به‌همین منظور ارتقای کیفیت در دستور کار قرار می‌گیرد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.