Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
تدارک افزون بر 200 برنامه مهم برای هفته قرآن و عترت در مازندران - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 08:08 ق.ظ / Fri, 2018 September 21

- مازندران - تدارک افزون بر 200 برنامه مهم برای هفته قرآن و عترت در مازندران

استان‌ها
تبلیغات
احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اعلام کرد:

تدارک افزون بر 200 برنامه مهم برای هفته قرآن و عترت در مازندران

تاریخ 16 اسفند 1394 ساعت 10:37:42
کد خبر: 051832
برنامه‎های هفته قرآن و عترت که از (15 تا 21 اسفندماه) برگزار با شعار «خردورزی و کرامت انسانی» است با موضوعات مختلفی همچون قرآن و عترت در گفتمان انقلاب اسلامی، همدلی و هم‎زبانی، تحکیم بنیان خانواده، مسجد و بیداری اسلامی، فرهنگ و تمدن اسلامی، مکارم اخلاق و رأفت اسلامی و قرآن و عترت و تاثیر آن در نشاط اجتماعی و معنویت دینی در مازندران برگزار میگردد.
تدارک افزون بر 200 برنامه مهم برای هفته قرآن و عترت در مازندران

 

 
تدارک افزون بر 200 برنامه مهم برای هفته قرآن و عترت در مازندران

 

حرف راست / احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست با رسانه های گروهی در استان مازندران ضمن اعلام خبر فوق افزود: برنامه‎های هفته قرآن و عترت که از (15 تا 21 اسفندماه) برگزار با شعار «خردورزی و کرامت انسانی» است با موضوعات مختلفی همچون قرآن و عترت در گفتمان انقلاب اسلامی، همدلی و هم‎زبانی، تحکیم بنیان خانواده، مسجد و بیداری اسلامی، فرهنگ و تمدن اسلامی، مکارم اخلاق و رأفت اسلامی و قرآن و عترت و تاثیر آن در نشاط اجتماعی و معنویت دینی در مازندران برگزار میگردد.


جاودانی در خصوص اینکه چه دستگاهای با ما بصورت مستقیم در اجرای برنامه های همکاری دارند، اشاره ای کرد وگفت: همیاران ما در اجرای برنامه‎های این هفته سازمان و نهاد از جمله استانداری، صدا و سیما، سپاه کربلا، نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌‎ها، نیروی انتظامی، ستاد کانون‎های فرهنگی و هنری مساجد، اداره‌کل آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، اداره‎کل ورزش و جوانان و اتحادیه قرآن و عترت مازندران می باشند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با اعلام اینکه از رامسر تا گلوگاه برنامه‎های متنوعی در هفته قرآن و عترت برگزار میگردد که در قالب جشنواره‎ها و مسابقات مختلف است، افزود: نمایشگاه و فروشگاه قرآن عترت ، نشست‌ها و محافل انس با قرآن، ، تجلیل از فعالان قرآنیهمایش علمی قرآن‎پژوهی طبری، جشنواره صنایع‌دستی، ، یادواره شهدای قرآنی، و هنرهای تجسمی و شعر و ادبیات و محفل قصه‎گویی قرآنی از جمله این برنامه‎ها هستند.


وی همچنین تصریح کرد: این برنامه با همکاری دانشکده الهیات مازندران در 18 اسفندماه برگزار می‌شود که فراخوان علمی آن داده شده و با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد در دانشگاه مازندران برگزار می‎شود.


جاودانی در خصوص اینگه چه کسانی در این همایش حضور خواهند داشت اشاره ای کرد و اضافه کرد: تجلیل از دو صاحب‎نظر و چهره شاخص کشوری برخاسته از خطه آمل و بابل را نیز در برنامه داریم که یکی از آنها آیت‎الله جوادی آملی و دیگری نیز محمدباقر حجتی بنیان‌گذار رشته علوم قرآنی در کشور و از نویسندگان طراز اول قرآنی است.

 


جاودانی همچنین اظهار داشت: وجود 254 کتابخانه عمومی در کانون‎های مساجد، برگزاری طرح تفسیر همراه در 982 مسجد و برگزاری طرح تلاوت نور در یک‎هزار و 23 مرکز از جمله ظرفیت‎های قرآنی در مساجد مازندران است که توسط معاونت قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی می‌شوند. دبیر شورای فرهنگی مازندران بیان کرد: علاوه بر این موارد، 75 مدرسه قرآن و عترت در مازندران داریم که برخی‌ها با مجوز فرهنگ و ارشاد و برخی نیز با مجوز اداره‎کل تبلیغات اسلامی فعالیت دارند.


دبیر شورای فرهنگی مازندران در پایان درخصوصزمان افتتاحیه و اختتامیه ویژه برنامه‎های هفته قرآن و عترت ، گفت: 10 صبح روز شنبه پانزدهم اسفندماه مراسم افتتاحیه و ده صبح روز پنج‎شنبه بیست ویکم اسفندماه جاری، آیین اختتامیه در تالار سلمان هراتی اداره‎کل فرهنگ و ارشاد مازندران برگزار می‎شود.


Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.