Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
از دغدغه گازی نمایندگان آذری تا بی خیالی نمایندگان مازنی + سند - شبکه نیوز
سه شنبه، 29 خرداد 97 ساعت 01:19 ق.ظ / Tue, 2018 June 19

- مازندران - از دغدغه گازی نمایندگان آذری تا بی خیالی نمایندگان مازنی + سند

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات
تلنگری به آنان که نماینده ما شدند ؛

از دغدغه گازی نمایندگان آذری تا بی خیالی نمایندگان مازنی + سند

تاریخ 09 دی 1395 ساعت 10:13:09
منبع: shomalnews.
کد خبر: 054839
گاز بهای نجومی با آغاز فصول سرد به یکی از دغدغه‌های جدی شهروندان مازنی تبدیل می شود، هزینه‌ای که برای پرداخت آن برخی خانوارها حتی در خوردوخوراک خود صرفه‌جویی می‌کنند/ در این نامه جمع هفت نفره نمایندگان استان اردبیل درخواست کردند که «جهت رفع مشکل و حمایت از اقشار کم‌درآمد استان و لحاظ نمودن شرایط جوی و کوهستانی منطقه فصل گرم و سرد سال به صورت هفت ماه سرد و پنج ماه گرم محاسبه و اعمال شود.»
از دغدغه گازی نمایندگان آذری تا بی خیالی نمایندگان مازنی + سند

 

 


 

شبکه نیوز / گاز بهای نجومی با آغاز فصول سرد به یکی از دغدغه‌های جدی شهروندان مازنی تبدیل می شود، هزینه‌ای که برای پرداخت آن برخی خانوارها حتی در خوردوخوراک خود صرفه‌جویی می‌کنند.


به گزارش دریافتی،  ۲۳ آذرماه سال جاری بود که نمایندگان استان اردبیل پای نامه‌ای را امضا کردند که درخواست کاهش گاز بهای مصرفی مردم اردبیل را در مطالبه می کرد.

نامه‌ای که در آن خطاب به وزیر نفت عنوان شده: «نرخ گاز بهای فصول گرم در مبلغ ۱۵۰۰ ریال تثبیت و مدت‌زمان فصل گرم به هشت ماه افزایش یافته است که این امر در استان اردبیل به هیچ وجه قابل پذیرش نیست، زیرا فصل سرمای اردبیل از اواخر شهریور ماه شروع و معمولاً از اوایل مهرماه هر سال سیستم گرمایشی راه‌اندازی می‌شود.»در این نامه جمع هفت نفره نمایندگان استان اردبیل درخواست کردند که «جهت رفع مشکل و حمایت از اقشار کم‌درآمد استان و لحاظ نمودن شرایط جوی و کوهستانی منطقه فصل گرم و سرد سال به صورت هفت ماه سرد و پنج ماه گرم محاسبه و اعمال شود.»این درخواست البته جهت بررسی از سوی وزیر نفت ارجاع شده اما فعلاً نتیجه مشخصی اعلام نشده که اینبار فرمانداران چهار شهرستان استان اردبیل هم وارد میدان شدند و درخواست کاهش گاز بهای مصرفی را دارند.

این درحالی است که برودت هوا در استان مازندران هم امسال به حدی است که بارها با افت فشار گاز همراه شد و مصرف مازنی ها هم علی رغم کاهش دوره قبوض ، اعداد بسیار بالا را نشان می دهد و خانوارهای مازندرانی به راحتی قادر به پرداخت قبوض نیستند .

سکوت و بی‌توجهی نمایندگان مازنی مجلس  و همچنین غفلت مسئولان استان نیز موجب شده است، بار اصلی فشار گاز بها به دوش شهروندان باشد.

از سویی مسئولان بلندپایه شرکت گاز که این روزها در مازندران بسر می برند به مردم توصیه کردند تا منزل لباس گرم بپوشند و شعله را پایین نگه دارند .

مردم هم اما معتقدند ، نمی‌توان وقتی سرما از راه می‌رسد بخاری روشن نکرد و هر چقدر شعله را پایین نگه داریم کفاف سرما را نمی‌دهد؛ به ویژه امسال که در حتی آبان و آذر سرمای زیر صفر امان مردم را بریده بود.

به نظر می رسد نمایندگان استان از مطالبات مردم غفلت نکرده و کمترین انتظار این که مانند نمایندگان آذری در مکاتبات سازمان یافته خواستار تجدید نظر در بهای گاز مصرفی برای این ایم سرد سال شوند .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.