Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
کلاردشت تمام ظرفیت های بالقوه یک شهر بین المللی را دارد - شبکه نیوز
آدینه، 29 تیر 97 ساعت 01:18 ب.ظ / Fri, 2018 July 20

- مازندران - کلاردشت تمام ظرفیت های بالقوه یک شهر بین المللی را دارد

استان‌ها
تبلیغات

کلاردشت تمام ظرفیت های بالقوه یک شهر بین المللی را دارد

تاریخ 03 اسفند 1395 ساعت 11:59:09
کد خبر: 055096
همه ما می دانیم که کلاردشت با توجه به جاذبه های طبیعی بی شماری که دارد، در بین مردم بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شده است و سالانه پذیرای گردشگران و طبیعت گردان زیادی از سایر کشورهاست.اما سؤال این است که آیا وضعیت فعلی کلاردشت از جنبه های کمی ....
کلاردشت تمام ظرفیت های بالقوه یک شهر بین المللی را دارد

 

 
کلاردشت تمام ظرفیت های بالقوه یک شهر بین المللی را دارد

دکتر حسن کریمیان دکتری فضاهای شهری


دکتر حسن کریمیان دارای مدرک دکتری فضاهای شهری و بافت های کهن از دانشگاه براوفورد #انگلستان و عضو هیئت علمی گروه باستانشناسی دانشگاه تهران می باشد. دکتر کریمیان در همایش های مختلف داخلی و بین المللی حضور داشته و مقالات متعددی را در نشریات داخلی و خارجی منتشر نموده است.

 

به گزارش شبکه نیوز | shabakenews ؛ وی که از فرزندان و مفاخر کلاردشت می باشد،مطالعات متعددی را نیز در خصوص این منطقه از جمله شهر باستانی کلار(تپه کلار) انجام و نتایج آن ها را در نشریات تخصصی منتشر نموده است.

 

در سال 92 و با توجه به ارتقا بخش کلاردشت به شهرستان و همچنین آغاز دور جدیدی از مدیریت شهری در آن،در گفتگویی کوتاه نظر این استاد دانشگاه را در خصوص ملزومات برنامه ریزی در خصوص آینده کلاردشت جویا شدیم که در پی می آید:

 

به گزارش دریافتی دکتر حسن کریمیان ضمن آرزوی موفقیت برای مسئولین شهرستان تازه تاسیس کلاردشت و همچنین منتخبان جدید حوزه مدیریت شهری کلاردشت اذعان داشت: به گواه تاریخ و به استناد دست آوردهای باستان شناسی و همچنین آن چه که از وضعیت طبیعی کلاردشت شاهد آن هستیم،به این نتیجه بسیار مهم می رسیم که کلاردشت سرزمین بزرگی است که تمام ظرفیت های بالقوه تبدیل شدن به یک منطقه بین المللی را دارد.

 

وی تصریح کرد: همه ما می دانیم که کلاردشت با توجه به جاذبه های طبیعی بی شماری که دارد، در بین مردم بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شده است و سالانه پذیرای گردشگران و طبیعت گردان زیادی از سایر کشورهاست.اما سؤال این است که آیا وضعیت فعلی کلاردشت از جنبه های کمی و کیفی جذب گردشگر متناسب با ظرفیت های منحصر بفرد طبیعی،تاریخی و فرهنگی این منطقه می باشد یا خیر؟ یا اینکه از چه میزان از گردشگران خارجی برای بار دوم کلاردشت را مقصد سفر خود قرار می دهند؟

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: پاسخ به این سؤال ها ما را به این نتیجه می رساند که قطعاً کلاردشت به آن جایگاهی که شایسته آن است دست نیافته و تغییر این وضعیت نیازمند آن است که مدیران محلی رویه های گذشته را فراموش و افق های بلندتری را برای آینده کلاردشت ترسیم نمایند.

 

کریمیان بیان داشت: به عنوان مثال با توجه به کمبود زمین در کلاردشت اگر در طرح ریزی های موجود، برنامه ای برای در نظر گرفتن و حفظ فضای مورد نیاز برای تاسیس مثلاً یک فرودگاه یا یک مجتمع ورزشی-تفریحی مجهز یا یک مکان فرهنگی مناسب و مواردی از این دست در آینده یا تمهیداتی برای ساماندهی و پیش گیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و یا جلوگیری از تخریب محیط زیست نباشد،آن طرح از چشم اندازی جامع و مناسب برخوردار نخواهد بود.

 

کریمیان درادامه افزود: درحقیقت آن وضعیت مطلوبی که مدیران محلی کلاردشت به دنبال تحقق آن هستند نبایستی با هدف گذاری های کوچک ترسیم شود،بلکه باید با در نظر گرفتن تمام ظرفیت های منطقه علاوه بر تلاش برای حفظ تمام مواهب طبیعی و پاسداشت میراث تاریخی و باستانی، به دنبال ساختن کلاردشتی بود که جدای از نام و آوازه (که آن هم مرهون جاذبه های خدادادیست) از زیرساخت های سخت افزاری و فرهنگی لازم برای عرض اندام و رقابت با مناطق مشابه در عرصه بین المللی نیز برخوردار باشد.

 

دکتر حسن کریمیان تاکید کرد: رسیدن به آن نقطه مطلوبی که موجب می شود کلاردشت به جایگاه ویژه ای که استحقاقش را دارد برسد، هرگز دور از ذهن نیست. البته در این مسیر مدیران و مسئولان محلی و منطقه ای نقش مهمی را ایفا می کنند چرا که آن ها هستند که بایستی پتانسیل های بی بدیل کلاردشت را به مسئولان کشوری انتقال داده و ضمن پافشاری بر تصویب طرح های ویژه و خاص بر اجرای این طرح ها نیز اهتمام و نظارت داشته باشند.

شبکه نیوز

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.