Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
جاسوسی از طریق تلویزیون‌های هوشمند - شبکه نیوز
چهار شنبه، 21 آذر 97 ساعت 12:51 ق.ظ / Wed, 2018 December 12

- مازندران - جاسوسی از طریق تلویزیون‌های هوشمند

استان‌ها
تبلیغات

جاسوسی از طریق تلویزیون‌های هوشمند

تاریخ 27 تیر 1396 ساعت 21:24:47
کد خبر: 055501
تلویزیون هوشمند شما می‌تواند به هکر‌ها کمک کند درباره شما چیز‌های زیادی بفهمند.

جاسوسی از طریق تلویزیون‌های هوشمند
تلویزیون هوشمند شما می‌تواند به هکر‌ها کمک کند درباره شما چیز‌های زیادی بفهمند.

به گزارش شبکه نیوز، به نقل از پایگاه خبری پلیس، تلویزیون هوشمند شما می‌تواند، دقیقا تشخیص دهد بعد از یک روز طولانی کاری چه نوع نمایش تلویزیونی را بیشتر دوست دارید، اما هم چنین می‌تواند به راحتی به هکر‌ها کمک کند درباره شما چیز‌های زیادی بفهمند.
شیوه هک جدیدی وجود دارد که نشان می‌دهد سیگنال‌های رادیویی زمینی می‌توانند برای کنترل تلویزیون هوشمند، بدون نیاز به دسترسی فیزیکی مورد استفاده قرار گیرند.

برای نشان دادن چگونگی این شیوه هک جدید، از یک تراشه یا چیپ انتقال دهنده برای القای دستورات منفی و بد به یک سیگنال تلویزیونی استفاده می‌شود. وقتی آن سیگنال به تلویزیون‌های نزدیکش انتشار پیدا کند، در واقع دسترسی میسر خواهد شد.

نکته کلیدی در این حمله سوء استفاده از دو ایراد امنیتی است که در مرورگر‌های وب چند مدل تلویزیونی در حال تست وجود دارد. اگر حمله با هدف عیب یابی مرورگر‌های سایر انواع تلویزیون‌ها مهندسی شود، می‌تواند آن‌ها را هم هک کند.

در میان همه وسیله‌های متصل به شبکه اینترنت تلویزیون بیشتر از سایرین می‌تواند برای هک و جاسوسی از کاربران با دوربین و میکروفون تلویزیون استفاده شود، زیرا به راحتی می‌توان تلویزیون را از دور کنترل کرد و حتی ریبوت و ریست کردن دستگاه هم نمی‌تواند مانعی برای این کار ایجاد کند.

شاید ترسناک‌ترین کار در این روش این است که هکر نیازی به دسترسی فیزیکی جهت پیدا کردن به تلویزیون ندارد. این به این معناست که هکر می‌تواند با سیگنال‌های مجازی تعداد بسیار زیادی از تلویزیون را کنترل کند.

پلیس فتای مازندران با اعلام اینکه امروزه اساساً تلویزیون‌های هوشمند در بسیاری از مناطق دنیا بیشتر از کامپیوتر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، به افرادی که از این وسیله استفاده می‌کنند و درباره موارد امنیتی آن چیزی نمی‌دانند و اقدامی برای رفع این مشکل نمی‌کنند، هشدار داد که این معضل می‌تواند روشی مناسب برای جاسوسی و هک باشد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.