Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
تصویب 2طرح مهم اجلاسیه اتاق اصناف شهرستان بابل - شبکه نیوز
چهار شنبه، 30 خرداد 97 ساعت 04:33 ق.ظ / Wed, 2018 June 20

- مازندران - تصویب 2طرح مهم اجلاسیه اتاق اصناف شهرستان بابل

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

تصویب 2طرح مهم اجلاسیه اتاق اصناف شهرستان بابل

تاریخ 13 مرداد 1396 ساعت 12:00:03
کد خبر: 055531
دستور کار اجلاس در خصوص عملکرد بودجه کلیه اتحادیه های صنفی توسط کمیسیون بودجه و تشخیص و هیات رئیسه اتاق اصناف پس از بررسی به تصویب رسیده و به اجلاس ارائه شده است با رای شما عزیزان این دستور اجرایی خواهد شد/ هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستان بابل که از شان و منزلت بالایی  برخوردارند  با رای روسای اتحادیه های صنفی انتخاب می شوند انتظار داریم این عزیزان قدر این شان و منزلت را بدانند و در خدمت مردم و بازاریان باشند
تصویب 2طرح  مهم  اجلاسیه اتاق اصناف شهرستان بابل

 

 

تصویب دو طرح دستور کار اجلاسیه اتاق اصناف شهرستان بابل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شبکه نیوز / بابل - مهدی پور روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل در اجلاسیه مورخ 11/5/1396 اتاق اصناف این شهرستان با اجرایی شدن دوطرح دستور کار اجلاس شامل  ضوابط خاص داخلی    7 اتحادیه و تراز و صورت عملکرد بودجه سال 1395 کلیه اتحادیه های صنفی شهرستان بابل موافقت کردند

 اجلاسیه مردادماه 1396 اتاق اصناف شهرستان بابل با حضور هیات رئیسه اتاق و روسای اتحادیه های صنفی در سالن اجتماعات اتاق اصناف این شهر برگزار شد .

در این جلسه پس از قرائت آیاتی از قرآن مجید ، حاج حسین لعلی رئیس اجلاس و رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل طی سخنانی ضمن تشکر از حضور بموقع روسای محترم اتحادیه های صنفی در اجلاسیه ، سالروز ولادت با سعادت هشتمین کوکب آسمان ولایت حضرت امام رضا (ع)  را به حاضرین در اجلاس و مردم کشورمان تبریک گفت و یاد آورشد: امام علی بن موسی الرضا(ع) هشتمین کوکب آسمان ولایت و امامت ، در روز 11 ذی القعده 148ه. ق در شهر مدینه بدنیا آمد و  جهان هستی  را به نور وجود خویش روشن ساخت. آن حضرت در سن 35 سالگی پس ازشهادت  پدر ارجمندشان امام موسی بن جعفر(ع) به امامت رسیدند.

امام رضا(ع) جایگاه علمی ویژه ای داشت و از دانشی سرشار بهره مند بود و این برجستگی علمی امام  در رویارویی با دانشمندان ادیان و مذاهب دیگر، بهتر آشکارمی شد. جلسات و محافلی که علما و دانشمندان مختلف گرد هم می آمدند و به بیان دیدگاهها و نظرات خویش می پرداختند، در آن زمان رونق خاصی داشت.  حاکمان آن عصر، گاه برای جلوه دادن شکوه دربار خویش، گاه به منظور گرایش دانشمندان به دربار و زمانی برای این که بر عقیده کسی چیره شوند، در کنار مجالس دیگر، به برگزار کردن نشست های علمی نیز می پرداختند. این محافل که به جلسات (مناظره) معروف بود، بهترین مکان برای ابراز شایستگی های علمی افراد به شمار می رفت.  در عصر امام رضا (ع)، آن گاه که همه دانشمندان جمع می شدند و به گفت و گو می پرداختند و سرانجام در پاسخ دیگران فرو می ماندند، دست به دامان امام رضا(ع) می شدند تا بر حقانیت مطلب خویش گواهی دهند. یکی از مهم ترین و معروف ترین لقب های امام رضا (ع)، (عالم آل محمد) است.

 

این که از میان همه امامان شیعه، حضرت امام رضا به این لقب شهرت یافته است، خود دلیل برجستگی آن امام از جهت دانشهای رایج در زمان خویش و یافتن فرصت برای آشکارسازی آن علوم است یکی از نکاتی که در بررسی شخصیت علمی امام مورد توجه همگان قرار گرفته و آن را بازگو کرده اند، این است که امام رضا (ع) با هر گروهی به زبان خودشان سخن   می گفتند ، مأمون خیلفه عباسی همواره امام رضا(ع) را با سؤال هاى مختلف امتحان مى کرد و آن بزرگوار جواب مى فرمود، جوابهاى آن حضرت برگرفته از قرآن بود.  امام رضا (ع) پس از آنکه پدر بزرگوارشان حضرت موسى بن جعفر (ع) به وسیله هارون الرشید لعنة الله علیه به شهادت رسیدند، به امامت رسیدند، مقدارى از دوران امامت آن بزرگوار در خلافت هارون، و مقدارى در حدود چهارسال در خلافت امین، و مدّت بیست سال در زمان خلافت مأمون بود، اینجانب فرارسیدن یازدهم ذى القعده سالروز ولادت با سعادت  هشتمین امام معصوم، خورشید فروزان خراسان، مایه برکت و افتخار کشور ایران، محبوب دلهاى شیعیان، حضرت ابى الحسن على بن موسى الرضا (ع) را به رهبر فرزانه انقلاب ، مردم شهید پرور و بازاریان ولایتمدار کشورمان و شما روسای محترم اتحادیه های صنفی شهرستان بابل  تبریک عرض نموده و از خداوند منان استمداد می طلبم به برکت وجود این امام بزرگوار توفیق و عزت بیشتری به همه عنایت بفرمایند .

 

رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل در ادامه پس از قرائت دو دستور کار اجلاس شامل( ضوابط خاص داخلی 7 اتحادیه و تراز و صورت عملکرد بودجه سال 1395کلیه  اتحادیه های صنفی شهرستان بابل ) خطاب به روسای اتحادیه های صنفی گفتند: دستور کار اجلاس در خصوص عملکرد بودجه کلیه اتحادیه های صنفی توسط کمیسیون بودجه و تشخیص و هیات رئیسه اتاق اصناف پس از بررسی به تصویب رسیده و به اجلاس ارائه شده است با رای شما عزیزان این دستور اجرایی خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان بابل؛ وی در ادامه افزود : آقایان شرافتی و مداحیان روسای محترم اتحادیه های صنف نقاشان و رنگفروشان ولوازم کشاورزی در خواست سخنرانی کردند از این دو عزیز دعوت    می کنم نقطه نظرات شان را ارائه نمایند

پس از سخنان رئیس اجلاس ، آقای شرافتی رئیس اتحادیه نقاشان و رنگفروشان شهرستان بابل طی سخنان کوتاهی گفت : هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستان بابل که از شان و منزلت بالایی  برخوردارند  با رای روسای اتحادیه های صنفی انتخاب می شوند انتظار داریم این عزیزان قدر این شان و منزلت را بدانند و در خدمت مردم و بازاریان باشند

مداحیان رئیس اتحادیه لوازم کشاروزی شهرستان بابل هم طی سخنانی گفت :      بعضی بخشنامه هایی که از سوی اتاق اصناف و یا کمیسیون نظارت به اتحادیه ها ابلاغ      می شود باعث ضعیف تر  شدن اتحادیه ها می گردد چون این بخشنامه ها بار مالی دارد و هزینه هایی به اتحادیه ها تحمیل می کند که تامین هزینه ها از توان  اتحادیه ها خارج است انتظار داریم هیات رئیسه محترم اتاق این مشکل را مد نظر قرار دهند و نسبت به رفع آن اقدام نمایند .

در ادامه اجلاسیه ، آقای تاجداران رئیس کمیسیون بودجه و تشخیص اتاق اصناف شهرستان بابل ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع) و تشکر ویژه از هیات رئیسه و روسای اتحادیه های صنفی و بازاریان  شهر بابل بخاطر حمایت از ایشان برای راهیابی به شورای شهر،  درخصوص واگذاری امور بخش ها به اتحادیه ها گفت : اتحادیه های صنفی مثل گذشته می توانند قسمتی از امور بخش ها را با مدیریت هیات رئیسه اتاق به اتاق واگذار نمایند تا هزینه های اتحادیه ها کاهش یابد.

وی افزود: اکثر روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل بدون دریافت حقوق فعالیت می کنند با همین منظر انتظار داریم در هزینه ها هم مطابق بودجه عمل شود

وی در ادامه ضمن تشریح   نحوه ارائه حقوق و اضافه کار به کارکنان و هزینه های جاری اتحادیه ها ،  از روسای اتحادیه های صنفی خواست ضمن بیمه نمودن تمام کارکنان اتحادیه ، مازاد درآمد اتحادیه را برای بهسازی اتحادیه ها صرف نمایند .

تاجداران در خصوص دستور کار اجلاس ( ضوابط داخلی اتحادیه ها)  خطاب به روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل گفتند: ضوابط داخلی اتحادیه ها جزو ده بندی است که می بایست به کمیسیون حل اختلاف وتشخیص اتاق ارجاع می شد ما مکلف هستیم قانون نظام صنفی که خاص است  را ملاک قرار دهیم چون اجلاس حرف اول و آخر را می زند روسای محترم اتحادیه ها باید تصمیم بگیرند در اجلاس تصویب شود یا به کمیسیون ارجاع گردد.

پس از سخنان آقای تاجداران ، حاج حسین لعلی رئیس اجلاس طی سخنانی کوتاهی در خصوص نحوه مراجعه بازرسان استان به بعضی از اتحادیه های صنفی شهرستان بابل  چنین گفت : بازرسین استان که برای رسیدگی به کارکمیسیون نظارت به شهرستان بابل آمده بودند به چند اتحادیه مراجعه کردند چون این عزیزان حق نداشتند به اتحادیه ها مراجعه کنند با همین منظر به اتحادیه ها ابلاغ کردیم این بازرسین مجاز به بازرسی از اتحادیه نیستند .

در ادامه این اجلاسیه آقای نبی زاده نائب رئیس دوم اتاق اصناف شهرستان بابل طی سخنانی گفتند: دو تن از روسای محترم اتحادیه های صنفی نقطه نظراتی را بیان کردند بنده ضمن تشکر از این عزیزان از آقای شرافتی خواهش می کنم اگر پیرامون عملکرد هیات رئیسه اتاق دغدغه خاصی دارند بصورت مکتوب اعلام تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص واگذاری اموربخش ها به اتحادیه ها خطاب به روسای اتحادیه های صنفی یاد آورشدند: اغلب دفاتر  7 گانه شهرستان بابل  نزدیک به شهر بابل  و در دسترس اتحادیه ها می باشد خوشبختانه قانونگذار شرایطی فراهم کرد تا با واگذاری مدیریت بخش ها به اتحادیه ها درآمد اتحادیه ها افزایش یابد تا آنجایی که واحدهای صنفی در دسترس اتحادیه هاست  اتحادیه ها راساً اقدام و جاهایی که در دسترس نیست می توانید به بخش اتاق اصناف واگذار نمائید .

آقای فوکلایی خزانه دار اتاق اصناف شهرستان بابل هم پیرامون نحوه اخذ حق عضویت و ساماندهی واحد های صنفی در بخش های شهرستان بابل توضیحات لازم ارائه کردند

در پایان اجلاسیه مورخ 11/5/1396 اتاق اصناف شهرستان بابل دو دستور کار اجلاس به رای گذاشته شد وهر دو دستور کار اجلاس مورد تصویب روسای اتحادیه های صنفی قرارگرفت .

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.